Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Awatar użytkownika
GeciKowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 03 maja 2019, 14:02:01
Punkty reputacji: 219
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podzięk.: 80 razy
Płeć: Mężczyzna

Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: GeciKowy » 03 maja 2019, 19:41:29

Witam :bry:

Możecie dać wiarę lub nie, ale dziś przeczytałem ten temat od samego początku do końca. Całe 30 stron waszych wpisów totalnie mnie pochłonęły w pracy i popchnęły do napisania kilku słów od siebie.

Na wstępie powiem, że moja przygoda ze światem elektronicznych papierosów sięga roku 2010, ale nie trwała ona przez ten cały czas aż do teraz bez przerw na analogowe palenie. Co więcej nigdy od czasu gdy zacząłem przygodę z analogami jej nie skończyłem bo zawsze, nawet korzystając z pomocy EP przepalałem je analogami i na odwrót. Szczerze mówiąc to co oferowały mi elektroniczne papierosy w tamtych czasach ani trochę mnie nie zaspakajało, a wręcz odwrotnie bo nie raz miałem jeszcze większą ochotę na analoga gdy jakieś Mildy, coś co wyglądem miało przypominać prawdziwe cygaro, bo świeciło przy zaciąganiu, że niby żar i inne tego typu doprowadzały mnie do stanu białej gorączki. Jak mnie któryś nie opluł liquidem, to po ładowaniu przez całą noc nie przetrwał spokojnego dymka przy porannej kawie i ogólnie rzuciłem ostatnim z nich w ścianę tak że miałem jedynie po tym wszystkim dodatkową fuchę przy szpachlowaniu i gładzeniu ściany w domu.

Po drodze były jakieś różne podejścia do e-papierosów, gdy ktoś ze znajomych miał coś nowszego generacją niż te którymi ja chciałem przygodę zacząć, ale one również okazały się lipą więc temat olałem aż do czasuuuu... tak! Wyszedł iJust2. Spróbowałem raz i pobiegłem od razu do sklepu bez zastanowienia głębszego. To było urządzenie które w porównaniu do poprzednich... dobra nie ma porównania. Działało i potrafiło mi na tyle zapchać gębę, że zapominałem o analogach, ale niestety nie do końca. Pomimo, że korzystałem z liquidów o stężeniu średnio 12mg nadal czułem niedosyt, a chęć nadrobienia tego częstym chmurzeniem z EP nie pomagała ponieważ smaki liquidów wtedy przy dłuższym chmurzeniu odrzucały mnie, mdliły, było mi nie dobrze i znów tym rzuciłem. Tym razem nie dosłownie bo dziury w ścianie nie zrobiłem a iJust2 stoi do dziś pamiątkowo w nienaruszonym stanie.

Ponowny powrót do świata elektronicznych EP to rok 2018 w marcu. Przyjechali do mnie znajomi na IEM w Kato i przesiadując w pokoju zauważyli jakies wynalazki. Był to wdzięczny iJust2 i Smok Osub 80 W Baby. Po krótkim wytłumaczeniu co to jest, zapytali czy dam im spróbować. Nie przeszkodził mi w tym fakt że jedyny jaki miałem aktualnie liquid, to chyba odstany Cookie Monster, ale co tam. Chwila pod ładowarką i w pokoju zrobiło się siwo. Ja oczywiście też i od tamtego właśnie czasu na stałe wymyślam sobie coraz to nowe sprzęty i kombinacje które zadowolą moje oczekiwania, a że jestem gadżeciarzem to i mam przy tym również zabawę.

Niestety jednak do dnia wczorajszego przeplatałem EP z analogami. Dlaczego do wczorajszego?
Dziś są moje 25 urodziny. Ludzie zazwyczaj postanowienia ustawiają w Sylwestra a później przez bąbelki w szampanie o nich zapominają. Ja jestem z kolei dziwny bo od 18 swoich urodzin nie opijałem i to właśnie w urodziny robię sobie podsumowanie roku. Tego co dopiąłem z postawionych celów, co się ważnego wydarzyło itp. itd., ale do rzeczy.

Przez ostatni rok poszukiwań sprzętu idealnego dla mnie z którym się polubię - znalazłem. Stosunkowo niedawno zarówno zasilanie, parownik, setup jak i smak który popycha mnie do kolejnego celu czyli zaprzestanie sięgania po analoga i to zaczyna się właśnie dziać. Dziś nie ruszyłem analoga, gwałcąc tym po drodze przynajmniej 10 dziennych, niezmiennych rytuałów a mamy dopiero godzinę 19:30. W dodatku po przeczytaniu wielu wypowiedzi w tym temacie doszedłem do kilku kolejnych ważnych wniosków, które zapewne mi pomogą za co szczerze dziękuję :)

Z pewnością będę na to forum często do was zaglądał a po powrocie z pracy dorzucę zdjęcie mojego sprzętu w którym się zakochałem!

Obrazek
Tutaj wcześniej wspomniany zestaw w którym się zakochałem. Jest to OFRF Gear RTA wraz z Asmodusem Lustro podlany gotowcem który mi osobiście tak wjechał że... lepiej nie będę opisywał bo mam gęsią skórkę :D Bardzo mały poręczny zestaw. Ten mały niepozorny parowniczek potrafi zrobić robotę. Aktualnie zapotrzebowanie na moc aby mnie zadowolić to 20-25W co daje mi spokojnie 2 dni z hakiem na jednym ładowaniu akumulatorów. Smaczek jest bardzo dobrze oddany. Box ma wszystkie niezbędne funkcję i kilka wodotrysków w sam raz dla mnie, a tego premixu kupię cały karton :D

Obrazek
Tutaj natomiast mój mały kącik zboczeń. Nie ma tego zbyt wiele bo sprzęty często odsprzedawałem i kupowałem nowe w poszukiwaniu tych właściwych dla mnie :) Aktualnie głównie korzystam z wyżej wymienionego zestawu i czasami Drag 2 z DJV RDTA jak mam ochotę na większego dymka :)

Miłego dnia dla wszystkich rozchmurzonych! :bry:
Awatar użytkownika
Matadrox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 21 sie 2017, 10:31:22
Punkty reputacji: 71
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: Matadrox » 03 maja 2019, 12:27:30

Na czym? A dalej na tym co? Samorobny lq 50/50 9mg o smaku tytoniowym Parownik wciąż ten sam, znaczy się aromamizer V2. Drucik khantal. Już nie kombinuje z drutami. Ten mi się uwija w trimiga i smaczy dobraśnie.
Awatar użytkownika
pHarel2403
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 09 kwie 2019, 19:56:59
Punkty reputacji: 103
Lokalizacja:
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podzięk.: 61 razy
Płeć: Mężczyzna

Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: pHarel2403 » 02 maja 2019, 23:47:34

Od lewej

IPV Vesta + Siren 2
Drag + Blitzen
Evic Primo + K5
Evic Vtwo + Kf lite 2019
Hcigar Warwolf + Skyline
Ego Aio
Pico 25 + Hussar
Pico + K5 mini
Pulse 80W + Hussar RDA
Hcigar VT Inbox + Ammit MTL RDA
Hotcig RSQ + Hadaly RDA
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregory
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:37:54
Punkty reputacji: 296
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 32 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: Gregory » 01 maja 2019, 11:14:15

Od dawna smakuje, dla tego chętnie sporządzam od czasu do czasu [emoji16]
Obrazek :czajniczek:
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2438
Rejestracja: 03 mar 2016, 12:41:34
Punkty reputacji: 6443
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 181 razy
Otrzymał podzięk.: 503 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: slaviop » 01 maja 2019, 11:09:55

Gregory pisze:Kolejna wiosna, więc pora na kolejny zestaw :mrgreen:
Espion + Intake.jpg

Joyetech Espion + Augvape Intake
Powiem, że jestem pod wrażeniem a kończę dopiero pierwszy baniak :mrgreen: przeciąg jak dla mnie idealny :ok:
Zrobiłem szybkiego Celic'a zawickowane Cotton Bacon prime, liquid to Truskawka z Cytryną od MA wg przepisu @
Awatar użytkownika
slaviop
*yes* *friends*
Oby posmakowało...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2438
Rejestracja: 03 mar 2016, 12:41:34
Punkty reputacji: 6443
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 181 razy
Otrzymał podzięk.: 503 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: slaviop » 01 maja 2019, 10:52:23

Dzisiaj mechanicznie jak widać. Bonza kit. Rurka z driperem i płyn zdobyczny na wrogu. Dawno nie chmurzyłem gotowca ze sklepu. Pukka Juice Blaze - chłodzik z nutą słodyczy i truskawki. Skromne 3 mg. Kopci jak wariatObrazekObrazek

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
Gregory
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:37:54
Punkty reputacji: 296
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 32 razy
Płeć: Mężczyzna

Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: Gregory » 29 kwie 2019, 20:14:29

Kolejna wiosna, więc pora na kolejny zestaw :mrgreen:
Espion + Intake.jpg

Joyetech Espion + Augvape Intake
Powiem, że jestem pod wrażeniem a kończę dopiero pierwszy baniak :mrgreen: przeciąg jak dla mnie idealny :ok:
Zrobiłem szybkiego Celic'a zawickowane Cotton Bacon prime, liquid to Truskawka z Cytryną od MA wg przepisu @
Awatar użytkownika
slaviop
*yes* *friends*
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek :czajniczek:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22431
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 30705
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 1025 razy
Otrzymał podzięk.: 2042 razy
Płeć: Mężczyzna

Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: Tommy Black » 28 kwie 2019, 11:37:00

slaviop pisze:Z mojej strony to był żart. Wiadomo że są lepsze sprzęty. Ja używam tego boxa raczej rzadko. Nie żebym oszczędzał. Nigdy tak nie robiłem. A co do parownika to złoty kolor daje + 10 punktów do reputacji na dzielnicy...


Z mojej to był jeszcze większy żart a raczej uwaga w formie super świetnego, wielce zabawnego oczywiście, żartu. Jak większość moich żartów nie trafił jednak na podatny ziemski grunt. Dziwne, bo tam skąd pochodzę, moje żarty są czytelne. :-P

No to koniec tych marnych, moich, ziemskich, żartów!
Tytuł tematu: Na czym, co i dlaczego chmurzymy? Jest czytelny ( nie jest żartem) czy nie? Jeśli jest to bardzo proszę wrzucane fotki opisywać nawet samą nazwą sprzętu i jeśli nie wymagamy zbyt dużo, napisać choć jedno zdanie. Dlaczego ten sprzęt.Albo dlaczego ta fotka?
Jeśli tytuł tematu Na czym, co i dlaczego chmurzymy? nie jest jednak czytelny to zanim coś się wstawi trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie:
Czy nietoperze wykształciły echolokację, bo prowadziły nocny tryb życia, czy echolokacja umożliwiła im nocny tryb życia?
Dla ułatwienia dodam, nie trzeba być nietoperzem ani biegać w ciemnościach po dzielnicy ze złotym atomizerem... :-P
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2388
Rejestracja: 18 paź 2016, 12:45:17
Punkty reputacji: 3067
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1770 razy
Otrzymał podzięk.: 457 razy
Płeć: Mężczyzna

Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: Tenmen » 28 kwie 2019, 07:20:19

jamrug pisze:Tym razem bez zdjęcia ale myślę, że obserwacja jak najbardziej pasuje do tematu. Odkryłem możliwy powód dla którego tank od Volish Alpha uważam za dobry produkt. Bo jest totalną, absolutną zrzynką tanka od Vaporesso, bodajże modelu Veco. Wszystkie typy dość chwalonych grzałek EUC od Vaporesso pasują jak ulał, gdyż są identyczne. To samo dotyczy produktów marki VIP, pod którą BAT sprzedaje rebrandowane tanki i kity w UK. Nie wiem czy jest to fakt powszechnie znany ale pozostaje warty wzmianki :D


Myślę że Vaporesso i Volish mają jakiś układ handlowy np. Tense Volisha i Tarot Vaporesso to jest to samo, nie przypuszczam aby doszło aż takiego chamskiego plagiatu....
Awatar użytkownika
jamrug
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:29:01
Punkty reputacji: 21
Lokalizacja: Podkarpacikejszyn
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 21 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: jamrug » 27 kwie 2019, 22:30:50

Tym razem bez zdjęcia ale myślę, że obserwacja jak najbardziej pasuje do tematu. Odkryłem możliwy powód dla którego tank od Volish Alpha uważam za dobry produkt. Bo jest totalną, absolutną zrzynką tanka od Vaporesso, bodajże modelu Veco. Wszystkie typy dość chwalonych grzałek EUC od Vaporesso pasują jak ulał, gdyż są identyczne. To samo dotyczy produktów marki VIP, pod którą BAT sprzedaje rebrandowane tanki i kity w UK. Nie wiem czy jest to fakt powszechnie znany ale pozostaje warty wzmianki :D
Sprzęt: eGO AIO; CuAIO D22; Cuboid + Smok Spirals; Armour PRO + Volish Alpha

Wróć do „Informacje, dyskusje, komentarze, zapytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości