WAŻNE! Poprzyjmy Europejską Inicjatywę Obywatelską w sprawie zmiany Dyrektywy Tytoniowej

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

WAŻNE! Poprzyjmy Europejską Inicjatywę Obywatelską w sprawie zmiany Dyrektywy Tytoniowej

Postautor: Tommy Black » wt kwie 30, 2019 4:28 pm

SzamanDM pisze:I teraz tak jak z Rosjanami na Berlin w 45. Ramię w ramię. Sam widzisz.


A co? Mam być jak Francuzi? Gdyby nie Ci Rosjanie, Berlin trzymałby się jeszcze długo a nas znów nie byłoby na żadnej mapie. Co z tego że po drodze kradli zegarki i nie myli zębów? To byli biedni ludzie. Gdyby nie Churchill, Brytyjczycy podzieliliby los Francuzów. To że w Jałcie nas znów potraktowali tak jak potraktowali, to też sporo naszej winy.Przed wojną i w jej trakcie mieliśmy więcej niż jednego Maciarewicza.Ale aspiracje podobne...A ja chcę wygrać tak jak wygrał Churchill.On nie kochał wszystkich koalicjanów a po wojnie wybrał to co dobre dla niego. Czyli dla Brytyjczyków. Ja nie walczę z BT! Nie jestem idiotą. Ja walczę o normalność w ein, o normalną sprzedaż sprzętu i nikotynę 36 i więcej mg, bo sam wiem ile potrzebuję. I ja się na razie przyłączę nawet do BT, bo pokonać go nie mogę.Tak, będziemy razem głosować za zmianami w Dyrektywie. Oni za swoimi my za swoimi. Gdzieś się spotkamy ale drugiej Jałty już nie będzie.Nie będziemy nieobecni.

SzamanDM pisze:Myślisz, że BT zmądrzało bo cytują teraz słynne 95% od PHE? Naiwności...


Jak widzisz wszystko się zmienia. BT cytuje badania które ich prowadzą na szafot. Myślisz że to naiwność? Wiem, masz na myśli moją naiwność. Tak, jestem czasem bardzo optymistycznie naiwny. Lubię te szaty. Sa wygodniejsze niż udawanie idioty i budzą nawet często chęć pomocy.Na pewno nie wrogość. No i ja gram dotąd dopóki widzę szansę na wygraną. Często sam, wiem czego się spodziewać po sobie...

Nie jest moją rolą a nawet nie mam ochoty aby Cię przekonywać do głosowania. Ale zagłosuj a kiedy rozpoczną się prace razem przedstawimy nasze stanowiska, pomysły i postulaty.
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: WAŻNE! Poprzyjmy Europejską Inicjatywę Obywatelską w sprawie zmiany Dyrektywy Tytoniowej

Postautor: SzamanDM » wt kwie 30, 2019 3:16 pm

I teraz tak jak z Rosjanami na Berlin w 45. Ramię w ramię. Sam widzisz. ;)
Mnie to nie odpowiada. Myślisz, że BT zmądrzało bo cytują teraz słynne 95% od PHE? Naiwności...
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

WAŻNE! Poprzyjmy Europejską Inicjatywę Obywatelską w sprawie zmiany Dyrektywy Tytoniowej

Postautor: Tommy Black » wt kwie 30, 2019 3:11 pm

SzamanDM pisze:Tommy, nie jesteś z pierwszej łapanki. Nie czujesz, że coś tu śmierdzi?


Mam to gdzieś. Ja czuję że jest szansa na zmianę tej durnowatej Dyrektywy. BT też, ona bowiem też mocno komplikuje im życie. Kupili sporo firm z branży ein i teraz muszą je zamykać, bo Dyrektywa skutecznie hamuje produkcję a zatem i zbyt. Te urban legend jakoby kupowali aby tylko zamykać i niszczyć są bez sensu. Mało kto naprawdę sobie zdaje sprawę z tego że papierosy to już przeszłość. Oni dobrze wiedzą ile można zarobić na ein. Za papierosy nie będą umierać. Jasne że będą dążyć do czegoś w postaci obecnego monopolu.Nawet po zmianach. Wystarczy popatrzeć na ich obecne wyroby. iQuos, Wype...kilka innych uzależniających chmurzących od nich w dalszym ciągu. I dobrze, ludzie musza miec możliwość wyboru. A my nareszcie mamy szansę mieć wpływ na nowe przepisy. Nie spodziewam się cudów w nowej Dyrektywie, ale choćby elementarnego rozsądku i marginesu wolności dla nas. A to zależy także od nas. Kolejny raz coś bardziej zależy od nas, bardziej niż nam się wydaje.
Brałem udział z konsultacjach immplementujących tę zasraną Dyrektywę na polski grunt. Salon brał udział. Ja bylem w codziennym kontakcie telefonicznym z MZ.Wiedzialem co nam się uda czego nie. Cieszyłem się z każdego małego sukcesu, ale głównie z wielkiego. Jednego ale wielkiego. Brak zakazu handlu internetowego. Bo nie było tego zakazu w przedkładanej ostatecznej wersji, nie wymagała go też Unia. I co? Wstał jeden skurwysyn, niby z nami zaprzyjaźniony i...szkoda pisać bo trzeba jakoś pisać. :-P
Teraz już tak nie będzie.
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

WAŻNE! Poprzyjmy Europejską Inicjatywę Obywatelską w sprawie zmiany Dyrektywy Tytoniowej

Postautor: SzamanDM » wt kwie 30, 2019 2:52 pm

Ja za to bardzo dobrze rozumiem co jest na rzeczy, gdy big tobacco pisze na swojej bojowej stronie dotyczącej walki o "lepsze" prawo na temat uruchomienia oddolnej inicjatywy. Tommy, nie jesteś z pierwszej łapanki. Nie czujesz, że coś tu śmierdzi?

Take part in the grassroots campaign

A grassroots campaign is a bottom-up movement aimed at energizing its citizens to stand up for an issue they believe in. But it only works with your action.

Our grassroots platform will help you reach out and engage with your national candidates for the European Parliament elections and create a real momentum for change.

So do not just sign, but make your voice heard!


https://www.vapingisnottobacco.eu/en/take_action/
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

WAŻNE! Poprzyjmy Europejską Inicjatywę Obywatelską w sprawie zmiany Dyrektywy Tytoniowej

Postautor: Tommy Black » wt kwie 30, 2019 1:30 pm

Nie bardzo rozumiem ?

Jasne że nie jest nam, nigdy nie było i nigdy nie będzie, po drodze z Big Tobacco, obojętnie jakie i z kim zawiążą sojusze. Oni nas w ogóle powinni intereswać tylko w zakresie przestępczych procederów jakie prowadzą. Począwszy od śmiertelnej produkcji po kryminalne działania marketingowe. A interesować tylko w takim zakresie w jakim możemy to zarejestrować, czasem wytknąć, czasem wyśmiać. Niewiele więcej możemy ale i to co robimy jest ważne, powinno być ważne!
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

WAŻNE! Poprzyjmy Europejską Inicjatywę Obywatelską w sprawie zmiany Dyrektywy Tytoniowej

Postautor: SzamanDM » wt kwie 30, 2019 1:26 pm

Wer wir sind
Die Website wurde erstellt mit der Unterstützung der Brüsseler Niederlassung von Imperial Brands („IB“), die selbige dem Organisationskomitee der offiziell bei der Europäischen Kommission registrierten („EBI“) Europäischen Bürgerinitiative „Eine intelligentere Regelung für das Dampfen!“ zur Verfügung gestellt hat, um die Unterstützung der Bürger für die Initiative zu erleichtern.

Die Website besteht aus zwei Schwerpunkten die sich auf folgende Themen beziehen, bzw. zum Inhalt haben:

Die Europäische Bürgerinitiative Eine intelligentere Regelung für das Dampfen!
eine Die Basisbewegungim Zusammenhang mit der Initiative.
Diese Website wird von der Brüsseler Niederlassung von Imperial Brands und auch im Auftrag des EBI Organisationskomitees verwaltet.

https://www.vapingisnottobacco.eu/de/terms/

Jest tylko po niemiecku. Translator dobrze tłumaczy co tu jest napisane.
EDIT:
Angielska wersja też jest:
https://www.vapingisnottobacco.eu/en/terms/

Wychodzi na to, że nie tyle big tobacco jest sponsorem co ORGANIZATOREM tej inicjatywy. Wysiadam. :facepalm:
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

WAŻNE! Poprzyjmy Europejską Inicjatywę Obywatelską w sprawie zmiany Dyrektywy Tytoniowej

Postautor: Tommy Black » wt kwie 30, 2019 12:59 pm

SzamanDM pisze:Zbierałem podpisy na EFVI. Ktoś pamięta co to?


Też zbierałem, zbiegło się to z moimi początkami w waperstwie. EFVI to było dla mnie " coś", to był sygnał że jestem po dobrej stronie, że nie jestem sam. Roczarowanie było straszne. Dlatego napisałem wcześniej:
Tommy Black pisze:Liczmy na siebie, nasze rodziny i przyjaciół. Już raz, kiedyś, nie tak dawno, liczyliśmy na tych kórym szczególnie nie powinno to być obojętne.
Bardzo bym nie chciał teraz występować w kolejnej walce o ein, ze sprzedawcami ein. Ale w walce o poddanie Dyrektywy zmianom mogę wystąpić z samym BT.
Dlatego będę głosował i namawiał do tego głosowania. I trzymał się z daleka od rynku ein.

To jest tak trochę jeszcze wolny kraj w trochę też wolnej Europie. Postąpisz @
Awatar użytkownika
SzamanDM
jak zechcesz. Ty jesteś całkowicie wolnym człowiekiem.
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

WAŻNE! Poprzyjmy Europejską Inicjatywę Obywatelską w sprawie zmiany Dyrektywy Tytoniowej

Postautor: SzamanDM » wt kwie 30, 2019 12:55 pm

Zbierałem podpisy na EFVI. Ktoś pamięta co to? Nie pamiętam już ile wtedy uzbierałem. Strzelam, że ok. 100. Łaziłem po rodzinie, znajomych, zbierałem od obcych osób w knajpach itd. Poświęciłem czas i energię. Również była to inicjatywa tak samo oficjalna jak ta teraz. Była jednak pewna różnica: brak trefnych sponsorów.
Obym był złym prorokiem, ale kasa rzucona na tę aktualną inicjatywę przez big tobacco nie jest dobrą prognozą i zwiastuje raczej wpakowanie waperów w jeszcze większe bagno niż mamy teraz.
https://en.wikipedia.org/wiki/Big_Tobacco
Imperial Tobacco (Imperial Brands) do nich należy, gdyby ktoś miał wątpliwości.

Poprzyglądam się. Podpisu mojego nie będzie w obecności takiego lobbysty.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

WAŻNE! Poprzyjmy Europejską Inicjatywę Obywatelską w sprawie zmiany Dyrektywy Tytoniowej

Postautor: Tommy Black » wt kwie 30, 2019 12:33 pm

SzamanDM pisze:Dywersja? Raczysz żartować. Przednie portfolio.


Tak, dobre portolio i dobre sojusze bowiem to nie żadna firma a Stwowarzyszenie. I z nimi faktycznie jest nam po drodze. O dywersji napisałem tylko w kontekście nieznajomości, nie tylko mojej, czym to BfTG jest. Ktokolwiek zresztą by się tam nie znalazł i tak zawsze będą komentarze o braku transparentności albo niezależności. Tak już jest, nie tylko w Polsce.
Gdyby sponsorem został Дважды Краснознамённый Академический ансамбль песни и пляски Российской армии имени А. В. Александрова, też padałyby zarzuty.
Od razu wyraźnie napiszę o co mnie chodzi, bo o co chodzi Tobie, @
Awatar użytkownika
SzamanDM
, to nie wiem.

Będę sam głosował i zachęcał innych do głosowania, nawet z całym Big Tobacco. Tylko dlatego aby Dyrektywa została skierowana do ponownej redakcji i procedowania. Jeśli to nastąpi to poszukam innych sprzymierzeńców. O tym już napisałem. Sam świat ein jest trochę za mały jeszcze i nie posiada tak gigantycznej machiny jak BT.
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

WAŻNE! Poprzyjmy Europejską Inicjatywę Obywatelską w sprawie zmiany Dyrektywy Tytoniowej

Postautor: SzamanDM » wt kwie 30, 2019 12:15 pm

Tommy Black pisze:
SzamanDM pisze:Łyżka dziegciu.

Imperial Brands PLC to firma zajmująca się produktami tytoniowymi nowej generacji. Skupia takie firmy jak: Imperial Tobacco, Tabacalera, ITG Brands, Fontem Ventures i Logista.
Fontem Ventures odkupił m.in. od Pana Hon Lika jego patent na ein. Wszelkie produkty NGP nam wcale nie szkodzą bo z ząłożenia wypierają produkcję papierosów.

Ładnie rozwinąłeś Fontem Ventures. Rozwinąłbym Imperial Tobbaco, ale nie chcę nawet wymieniać to co produkują. Każdy sobie może zobaczyć w sklepach spożywczych przy kasach wraz z atrakcyjnymi zdjęciami na paczkach.
Tak. Pamiętam jak słoń. I nie zapomnę. Żadnych sojuszy z tymi ludźmi zawierać nie zamierzam.

Tommy Black pisze:Firmy BfTGe.V nikt nie zna i jej obecność tam, w takiej formie, oczywiście już na wstępie jest albo co najmniej nie na miejscu albo po prostu jest to tzw. dywersja.

Dywersja? Raczysz żartować. Przednie portfolio.
https://www.tabakfreiergenuss.org
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości