E-liquid z CBD?

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » pt maja 24, 2019 6:12 pm

Obrazek

Jestem już po pierwszym odparowaniu kwiatków Amnesia CBD 5%.

Jestem naprawdę miło zaskoczony. *mrgreen* :lol: Rozweseliło mnie to wapowanie bardzo. :music: *czajniczek* :mrgreen:
W lekkim szoku jestem jak działa na organizm samo CBD. To wszak mój debiut i jakże udany!!! :jupi: :ok:

Powiem tak. Może kiedyś kupię jakiś liquid CBD. Tylko czy to ma sens w przypadku konopii? W odparowywanym suszu jest całe spektrum kannabinoidów, a zdaje się w liquidach do naszych zwykłych chmurników znajduje się jedynie wyizolowane samo CBD, choć mogę się mylić.
Efekty tego wapowania CBD to działanie rozweselające (i to najbardziej mnie zadziwiło!), antydepresyjne, przeciwbólowe i rozluźniające mięśnie.
Odnośnie samego waporyzatora Xvape Fog to jest zdecydowanie przedrożony tak jak niestety większość waporyzatorów do ziół na dzień dzisiejszy.
Działa. Robi co do niego należy, ale za te same pieniądze można mieć już fajny parownik do EIN z wysokiej półki czy nawet cały porządny kompletny EIN z Chin.
Nie chcę napisać - kupujcie waporyzatory do ziół za góra 200zł lub tańsze (ponoć potrafią odparowywać plastik z obudowy i robią inne podobne cuda). Uważam jednak, że produkt, który otrzymałem mimo, że jest fajnym (a wręcz przełomowym) gadżetem pozwalającym odciąć się całkowicie od szkodliwego spalania jest przedrożony i winien być warty jedynie ok. 200zł jako, że jest to zwykły chiński produkt jednej z firm z Shenzhen.
Z technicznego punktu widzenia to waporyzator dobrze skonstruowany, wygląda świetnie, ustawienia temperatury działają prawidłowo. Mam chyba nowszą wersję softu niż pan wyżej, który robił recenzję na yt gdyż u mnie diody po osiągnięciu zadanej temperatury przestają migać. Cieżko jest się przyczepić do czegokolwiek. Może jak dla mnie trochę zbyt kiepski airflow. Samo zaciąganie wymaga pewnej wprawy, jest zdecydowanie odmienne od tego co znamy z EIN. Gdzieś tam w duszy odzywa się stary dobry zakurzony lekko przez "ustawkę" zakupoholizm by kupić coś z półki wyżej. Postaram się go stłumić. ;)

Jeżeli ktoś używa ziół (nie tylko cannabis!) to jest to produkt wręcz niezbędny by uniknąć ich spalania. Ziółka nie pozostawiają popiołu. Substancje czynne odparowują i pozostawiają brązowe pozostałości, które można dalej wykorzystać np. do wypieków. :-P

Ogółem jestem zadowolony z zakupu. *czajniczek* :mrgreen:
Test aptecznych kwiatków nie dziś już raczej bo mam jeszcze robotę. ;)
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » czw maja 23, 2019 10:54 am

Właśnie sobie kupiłem waporyzator XVape Fog. :D Kiedyś też miałem foga na atomki 510, może ktoś pamięta...
Tym samym od jutra (jeżeli przed weekendem dojedzie sprzęt) ogłaszam całkowite zerwanie ze spalaniem wszelkich roślin. *czajniczek*
Nic póki co o tym waporyzatorze nie powiem bo czekam na dostawę. Myślę, że nie ma co się szarpać z drogimi i niezbyt pewnymi e-liquidami. To u nas nisza niszy. Jedyne co mogłoby rozwinąć ten temat bardziej to pełna legalizacja ziół i zmiana polityki MZ odnośnie EIN.
Zamierzam odparowywać kwiaty Red Nr2, które mam na receptę. Kupiłem też dodatkowo susz z samym CBD 5% bo w tej aptecznej marihuanie nie ma praktycznie go wcale. Czasem to zaleta, czasem wada.
Przymierzam się też do kupienia koncentratu lub kryształów CBD 90%+. Całkowicie legalna sprawa. Nie trzeba lekarza, recepty i apteki. Wystarczy dobry sklep.

Wydaje mi się, że te sprzęty do waporyzacji są dość drogie ogólnie rzecz biorąc w porównaniu do EIN podobnej klasy. Jako, że nie palę ziółek codzień to nie chciałem szaleć z wydatkami i myślę, że wybrałem rozsądny kompromis. Gdybym spożywał ziółko codziennie to wybrałbym jakiś droższy.
Palę raczej bardzo sporadycznie. Na recepcie lekarz napisał 0,25g 4x dziennie. Przy tej zawartości THC to bym nic zrobić nie mógł, a w zadaniach typowo ścisłych THC mi przeszkadza raczej. Coś pisać muszą. :D

https://www.youtube.com/watch?v=8BMJpwIW9Fg

Z moich badań sprawy waporyzacji wynika, że najlepiej kupić waporyzator konwekcyjny lub hybrydowy z przewagą konwekcji. Ważną sprawą jest możliwość odparowywania koncentratów. Jest ich na rynku coraz więcej (piszę oczywiście o CBD). Powinien mieć też standardowe, wymienialne baterie, czego akurat w środowisku użytkowników EIN nie muszę chyba tłumaczyć. Jeżeli nie nastawiamy się na waporyzację grupową, a na indywidualne leczenie to mniejszy zbiornik na susz jest ekonomiczniejszą dla suszu opcją jeżeli chodzi o zakup waporyzatora sesyjnego. Waporyzatory on-demand to już najczęściej bardzo duży wydatek, choć może tak dla kogoś być korzystniej.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
wschodni9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob mar 30, 2019 7:58 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 43 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: E-liquid z CBD ?

Postautor: wschodni9 » śr maja 15, 2019 6:49 pm

Zastanawiam się czy nie lepiej kupić jakiś waporizer i do tego susz. Chyba wyjdzie korzystniej.

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
DannyPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: pt lis 30, 2018 2:25 pm
Lokalizacja: Poznań/Rzepin
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podzięk.: 25 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: E-liquid z CBD ?

Postautor: DannyPL » wt maja 14, 2019 11:37 pm

Czyli skoro 250 mg działa (mam i próbowałem to hmm, przez parę minut rzeczywiście czuję się jakby odprężony (może placebo?)) to dawka 1200 mg powinna już konkretnie rozluźnić. Tylko ta cena jest dosyć zaporowa, wydać 200 zł i nie poczuć nic albo ledwie ledwie to już wolę te 250 mg (za bodajże 30 zł) podobno chodzą opinie, ze CBD powyżej 500 mg już zaczyna działać jak należy, wiec dawka x2 powinna być naprawdę dobra.
Posiadam lub posiadałem:

Provog Venture 3 Plus (Blue)
Ijust 3 + Ello Duro
Asmosdus Minikin Reborn 168 W + RDA Druga
VooPoo Drag 2 + DJV RDTA
wschodni9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob mar 30, 2019 7:58 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 43 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: wschodni9 » wt maja 14, 2019 2:52 pm

Powiem tak. Od jakichś 3 miesięcy zalewam sobie na wieczór Kush 250mg, tych z all... Po godzinie, albo 1.5, zazwyczaj już zasypiam. Tylko tyle, że muszę tego wykopcić 1.5-2ml.
Przypuszczam, że wiele będzie zależało od organizmu, bo każdy reaguje inaczej, tzn jednemu potrzeba pewnie wieksza, innemu mniejsza dawka.
Zakładam także, że jeśli się przyjmuje regularnie przez jakiś czas to ma to sens.

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
DannyPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: pt lis 30, 2018 2:25 pm
Lokalizacja: Poznań/Rzepin
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podzięk.: 25 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: E-liquid z CBD ?

Postautor: DannyPL » wt maja 14, 2019 12:34 pm

W lokalnym vapeshopie pojawiło sie cos takiego jak: CBD hive 1200 mg za 200 zł. 30 ml w butelce. Ma ktoś opinie o tym? Opłaca sie czy kasa w bloto? Bo 1200 mg to juz chyba spora dawka?
Posiadam lub posiadałem:

Provog Venture 3 Plus (Blue)
Ijust 3 + Ello Duro
Asmosdus Minikin Reborn 168 W + RDA Druga
VooPoo Drag 2 + DJV RDTA
ginkobiloba83
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 28, 2019 10:25 pm
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Kobieta

E-liquid z CBD ?

Postautor: ginkobiloba83 » ndz mar 31, 2019 12:16 am

Bimaczow pisze:Jeżeli chcesz wapować sam olej to w necie masz specjalne parowniki, specjalne do oleju :-) czy 3mg to dużo ... Ja mam w jednym gramie pasty coś około 200mg, już nie pamiętam ile dokladnie :-) i taka ilość full soectrum cbd na 10ml liquidy usypia od ręki :-) to 250 liquidera to bajka :-P . Pamiętaj też żeby stworzyć zawiesinę cbd w liquidzie przydał by się jakiś homogenizator najlepiej ultradźwiękowy.


Jestem bardzo chętna na przepis na liquid z pasty :budda:
ziooloo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: ndz gru 03, 2017 6:43 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: E-liquid z CBD ?

Postautor: ziooloo » sob lut 02, 2019 8:27 pm

SzamanDM pisze:Jak się aktualnie sprawy mają z tymi liquidami?

Znalazłem np. Super Lemon Haze 300mg CBD w cenie 128zł.
Nie wiem czy mogę podać linka wyrób tytoniowy to w sumie nie jest. Łatwo znaleść w necie.
Cena trochę wysoka jak na liquid. Szukać dalej?
Swoją drogą zawsze myślałem, że CBD nie wpływa na ludzi nawet uspokajająco, a tu czytam, że relaks, że lepiej wieczorem. :D
Chciałbym spróbować. Jaki kartomizer/atomizer do tego najlepiej nabyć by z Chin nie trzeba było miesiąc czekać na przesyłkę? Dripera chyba na stanie żadnego nie mam.
Ziółka używam częściej lub rzadziej od powiedzmy ponad 20 lat. Teraz na receptę będę używał. Nareszcie pewność i jakość. Nadeszła ta wiekopomna chwila, że mimo durnej ustawy odnośnie medycznej marihuany jaką spłodzili rządzący jednak można dostać w aptekach choć by otrzymać receptę łatwo nie jest, ale się uparłem.
Wiesz co na jednych dziala na innycb nie z tych lq ktore próbowałem (250mg) fakt niby te tansze ale szkoda mi wydac 130zl i nic a za ta kase mozna sie inaczej i hmmm skuteczniej "zrelaksowac" ew walnac piwko i pewnie podobnie zadziała. Takie moje zdanie jak nie szkoda Ci 130zl to kupuj zwykly parownik da rade

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » sob lut 02, 2019 7:25 pm

Jak się aktualnie sprawy mają z tymi liquidami?

Znalazłem np. Super Lemon Haze 300mg CBD w cenie 128zł.
Nie wiem czy mogę podać linka wyrób tytoniowy to w sumie nie jest. Łatwo znaleść w necie.
Cena trochę wysoka jak na liquid. Szukać dalej?
Swoją drogą zawsze myślałem, że CBD nie wpływa na ludzi nawet uspokajająco, a tu czytam, że relaks, że lepiej wieczorem. :D
Chciałbym spróbować. Jaki kartomizer/atomizer do tego najlepiej nabyć by z Chin nie trzeba było miesiąc czekać na przesyłkę? Dripera chyba na stanie żadnego nie mam.
Ziółka używam częściej lub rzadziej od powiedzmy ponad 20 lat. Teraz na receptę będę używał. Nareszcie pewność i jakość. Nadeszła ta wiekopomna chwila, że mimo durnej ustawy odnośnie medycznej marihuany jaką spłodzili rządzący jednak można dostać w aptekach choć by otrzymać receptę łatwo nie jest, ale się uparłem.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Paweldomagala
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:42 am
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć: Mężczyzna

Re: E-liquid z CBD ?

Postautor: Paweldomagala » pt lut 01, 2019 1:45 am

Mi cały czas chodzi o jakiś konkretny model e papierosa, ale ok, dzięki :)
Kolega wcześniej napisał, że i Just 2 działa więc może poproszę o poradę kogoś w sklepie stacjonarnym bo widzę, że nie trzeba do tego czegoś drogiego

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości