Aromaty z vapelab.pl

Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: salto » czw maja 30, 2019 11:05 pm

jaaano pisze:To nie jest właściwy temat do poruszania zasad i zależności przy mieszaniu :evil:

Jest wręcz przeciwnie :). Podam przykład. Jakieś Licho mnie podkusiło, aby zrobić po butelce Lacky Straike oraz Winztona na 5%. Lepsze jest wrogiem dobrego. Oto co się stało.

salto pisze:Heliasie Lacky Straike (4%) [..] Mgła imituje - do złudzenia - dym papierosowy.


Teraz - do złudzenia - imituje kakao, jedzone łyżeczką. Natomiast Winzton smakuje jak lekko kwaśne orzechy laskowe. Tym samym

salto pisze:eCig Hellas Winzton [...] Czysty jak Dziewica Orleańska


z Dziewicy Orleańskiej pozostała Orleańska. Teraz, nawet na pierwotnym stężeniu wyczuwam zaskakująco dokładnie te składniki. Jest to jeden z niewielu przypadków, kiedy niewiedza jest cenniejsza niż wiedza.

Jedyny plus z tego taki, że - przy okazji - znalazłem dojrzewającą butelkę Red Sancho. Jest to tytoń moczony w rumie.


:beer:
Obrazek
jaaano
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 142
Rejestracja: śr lis 07, 2018 5:57 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 62 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: jaaano » czw maja 30, 2019 9:13 am

Do doczytania - glikol vs gliceryna w kwestii przenoszenia smaku, stężenia zalecane czytaj jako proponowane bo trudno by ktoś przewidział upodobania danego użytkownika i bazę na której będzie czynił niecne eksperymenta ;)
Proponuję traktować zalecane stężenia jako odnośnik/starter do wypróbowania zarówno w jedną jak i drugą stronę czyli mniej i więcej.
Wstępnie minimum trzy próbniki powiedzmy 10ml na jednakowej bazie gdzie dajesz zalecane stężenie, ciut mniejsze i ciut większe - no powiedzmy 2-3%.
To nie jest właściwy temat do poruszania zasad i zależności przy mieszaniu :evil:
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Raz2trzy » czw maja 30, 2019 8:55 am

Dzisiaj będzie mieszane Nuagets des Less(mad toffie) Pinkman od Vampire, Big Mouth oraz Black Note od Swag Juice. Ma ktoś jakieś rady? Zastanawiam się na jakiej bazie mieszać (proporcję pg vg)czy to już jak kto lubiczy ma to jednak wpływ na smak, i czy stosować się do zalecanych na stronie stężeń aromatu.Doradzi ktoś? Pierwsze mieszanie z vapelabem, wiec chce sie dobrze przygotować, warsztatowo już wszystko jest, ale jednak pewności w posiadanej wiedzy i doświadczsniaa brakuje :D
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Wampir z Pniew » pn maja 27, 2019 12:11 am

@
Awatar użytkownika
jeffrey
A ja już na nie spoglądałem moim srogim okiem ostatnio tak przyznam szczerze a nawet od prawie miesiąca na nie łypie :mrgreen:
Dopiero Haze mi uświadomił, że mają tytonie, gdyż wcześniej to przeoczyłem.
Jak nie teraz w bardzo najbliższym czasie, to na pewno na okres wakacyjny bym pokombinował.
Wcześniej nie dam rady, zwłaszcza po dzisiejszej atrakcji jaką zapewniła mi moja żona... ktoś pamięta film jak dziadek próbuje zaparkować Seicento?
Resztę możecie się domyślić :eek: (dobrze, że nigdy tu nie wchodzi i nigdy tu nie wejdzie :twisted: )
Awatar użytkownika
jeffrey
Patronauta
Patronauta
Posty: 303
Rejestracja: czw lip 12, 2018 6:20 am
Lokalizacja: Stalowa Wola
Podziękował: 410 razy
Otrzymał podzięk.: 233 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: jeffrey » ndz maja 26, 2019 11:50 am

Panie Piotrze jest może szansa na sprowadzenie francuskich aromatów Ultimate? mają dobrą opinie a i dawkowanie jest całkiem niezłe 4-10% :)
https://www.lepetitvapoteur.com/en/447- ... d-ultimate
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
krisIs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr lip 19, 2017 3:05 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 218 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Aromaty z vapelab.pl

Postautor: krisIs » sob maja 25, 2019 5:16 am

Dzięki Piotr :)
znajomy uwielbia, a kończą mu się zapasy i oczekuje kolejnego litra mentholowego wynalazku :)
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Wampir z Pniew » pt maja 24, 2019 9:26 pm

@
Awatar użytkownika
krisIs
- A dzień dobry wieczór :) Nie ma problemu, przy okazji czegoś tam zamówię kilka sztuk chyba, że ktoś jeszcze reflektuje? Ale najpierw sobie zapiszę na moją ściankę próśb i gróźb, bo inaczej wyleci mi z głowy :mrgreen:

A teraz coś ode mnie w kwestiach HellAss(ów) @
Awatar użytkownika
salto
:
- Hellas Str.8 - odpowiednik Turkisha od Halo, czyli coś kompletnie nie dla mnie :(
- ColoRado - w trakcie sesji bimbrowniczej (na razie 20 h), ale jako że jestem niecierpliwą istotą, to już zalany, ot tak na próbę. Na wdechu bardzo słodka Virginia z jakąś taką marchewkową nutą, na wydechu popielniczka. Ciekawe co przyniesie czas, bo Hellasy lubią płatać figle i po odleżeniu mogą diametralnie zmienić smak.

W dziale "aromaty" ostatnio jeden z przodowników tutejszych (nie będę wzywał, bo się obrazi, że go męczę) podrzucił klona Bebeci (A&L - Ryan USA Limited). Gdzieś w czerwcu spodziewajcie się go u mnie w kramie :mrgreen:
Awatar użytkownika
krisIs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr lip 19, 2017 3:05 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 218 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Aromaty z vapelab.pl

Postautor: krisIs » pt maja 24, 2019 5:37 am

@VapeLab
Czołem :) jest szansa na VampireVape Ice menthol w 30ml flaszkach?
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: salto » pt maja 24, 2019 12:35 am

Krótka recka, bo i nie ma co tu wiele pisać - eCig Hellas Winzton. Taki hellasowy odpowiednik Virginii od Nova. Czysty jak Dziewica Orleańska, tyle że z czerwonymi hellasowymi paznokciami.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Tomba » czw maja 23, 2019 7:35 pm

No to ja melduję się w funclubie Vapelab i Piotra.
Piotr jest wyjątkowy - ma olbrzymią wiedzę, jest bardzo sympatyczny i bardzo mi pomógł. Jeszcze raz wielkie dzięki za całą korespondencję.
Na tę chwilę moje hity to:
- Kawa - Decadent Vapours - New York 60 - kawa dla tych, którzy lubią czarną - bez żadnych dodatków. Leżakowanie minimum 2 tygodnie. Ja nie lubię mocno aromatycznych liquidów więc dla mnie wystarczająca proporcja to 2,5%. Do tego smaku trzeba się trochę przyzwyczaić, ale jak się już przyzwyczaiłem, to od razu zamówiłem kolejne 50ml.
- Atmos Lab - Peach Tea - leżakowania wystarczy kilka dni. Podobnie wystarczy mi 2,5%.

Niedługo zamówię kolejne aromaty więc będę się dzielił moimi spostrzeżeniami.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości