E-liquid z CBD?

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » ndz lip 21, 2019 2:57 pm

Odnośnie e-papierosa do CBD Ci nie pomogę bo nie używam. Używam e-p oczywiście do nikotynowych płynów. :)
Dla mnie najlepszą opcją do CBD jest waporyzacja suszonych kwiatków i haszyszu.

Jeden szkopół, ilość chmurek jest mała i sama długość sesji przy waporyzowaniu jest bardzo krótka (przynajmniej sprzętem przenośnym).

Ta Amnesia tak ma. Jest dobra w działaniu, ale chmur jest mało i sesja krótka.
Spróbuj sobie np. Silver Bud. Profil działania nieco inny niż Amesia. Brak tego specyficznego rozweselenia. Raczej działanie wybitnie kojące i uspokajające ale chmur o wiele więcej i sesja dłuższa. Generalnie próbuj różnych odmian. Póki co mamy na rynku dość szeroką ofertę a poszczególne odmiany roślin dostarczających CBD potrafią się bardzo od siebie różnić w działaniu.

Obrazek

Haszysz CBD natomiast jest chyba najbardziej ekonomiczną opcją. Troszkę jest zachodu z jego użyciem w waporyzatorze. Najlepiej po rozdrobnieniu 0,1g owinąć go od spodu i od góry oczyszczonym nieaktywnym włóknem konopnym. Można kupić je również. Za to chmura, smak niezapomaniane. Moc dla mnie aż za duża mimo, że to produkt z obciętym zgodnie z przepisami THC. Jak dotąd próbowałem ten:
Obrazek
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Re: E-liquid z CBD ?

Postautor: DooshPastesh » ndz lip 21, 2019 2:50 pm

Możesz dokupić sam parownik MTL lub całe urządzenie. Różnica jest tylko w atomizerze. Parownik to np. Aspire Nautilus 2, a całe urządzenie to Joytech Exceed.
Wydaje mi się, że lepiej będzie kupić całe urządzenie, które kosztuje tyle co sam parownik, dlatego, że nie będziesz musiał szukać atomizera odpowiadającego temu ze SMOKa, bo taki musiał byś kupić.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
pangello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 1:19 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: pangello » ndz lip 21, 2019 2:42 pm

@
Awatar użytkownika
DooshPastesh
dzięki za szybką odpowiedź przynajmniej na jeden z problemów. A mógłbyś podać jakiś dobry przykład takiego efajka MTL, spełniającego moje wytyczne?
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

E-liquid z CBD ?

Postautor: DooshPastesh » ndz lip 21, 2019 2:39 pm

Moja siostra również wapuje CBD na okrągło z różnych urządzeń i o różnych mocach. Zasadniczo, ma dość prosty podział. Słabsze płyny stosuje w atomizerach DTL czyli takich jak twój SMOK. Mocniejsze przyjmuje w MTL. Może to jest twoje rozwiązanie? MTL daje dużo mniejszą chmurę, jak papieros. Wapowanie to podobne jest do palenia, jest to metoda usta-płuca, jak w analogach, a nie bezpośrednio do płuc. Co do płynów niestety nie pomogę, bo ona używa tylko płynów marki Kush, preferuje różne smakowe kombinacje.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
pangello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 1:19 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: pangello » ndz lip 21, 2019 2:27 pm

Witam wszystkich i przychodzę po radę.

Na początku zaznaczam, że nie jestem ani nigdy nie byłem palaczem, tytoń mnie w ogóle nie interesuje.
Natomiast od paru miesięcy biorę regularnie olejek CBD metodą pod język, co działało na mnie bardzo pozytywnie (pewne sprawy neurologiczne + spokój, relaks, ukojenie nerwów).
Po czym dowiedziałem się o waporyzacji i jakimś cudem zakupiłem dokładnie ten sam waporyzator (Xvape Fog) oraz dokładnie ten sam susz (Amnesia 10g z konopnego sklepu) co kolega @
Awatar użytkownika
SzamanDM
:D

Waporyzuje susz konopny od prawie tygodnia i jestem bardzo zadowolony z efektów. Utrzymują się o wiele dłużej niż przy spożywaniu olejku, oraz sam proces, cały rytuał sprawia dużo frajdy: mielenie, nakładanie suszu, głębokie powolne wdechy, smak, aromat itd.
Jeden szkopół, ilość chmurek jest mała i sama długość sesji przy waporyzowaniu jest bardzo krótka (przynajmniej sprzętem przenośnym). Dlatego poczytałem dalej i jako uzupełnienie żebym miał coś po co mogę szybko sięgnąć w razie potrzeby, postanowiłem spróbować epapierosa z liquidem CBD. Poczytałem trochę i wybrałem się do sklepu zakupując sugerowany mi przez sprzedawcę Smok Vape Pen 22, do tego dokupiłem liquid Kush Tm 'On Fire' ze względu na to, że z tego co wyczytałem zawiera on 40% PG i 60% VG a zależy mi na tym, żeby mnie nic nie drapało w gardło.

I rzecz ma sie tak, ze tym razem wielkość i gęstość samej wydobywającej się ze sprzętu chmury jest przesadzona w drugą stronę, gdyż chmura jest po prostu za duża!! Czuje się jak 19 wieczna lokomotywa! No ludzie, po co robić w ogóle takie sprzęty, przecież to przesada (no dobra mniejsza o to co kto lubi). Sam liquid natomiast mimo, że w formie plynnej pachnie jako tako znośnie to już po wydobyciu się w postaci pary z epapierosa ma dla mnie stanowczo zbyt intensywny i smak i zapach, do tego bardzo szybko (praktycznie po dwóch buchach) mdli mnie od niego niemiłosiernie i kręci mi się w głowie, generalnie uczucie jest bardzo nieprzyjemne. Nie wiem czego to jest wina, ale pewnie jakichś sztucznych aromatów (co jeszcze mogło być powodem, gęstość pary?).

Zamówiłem więc (jeszcze nie dojechał) inny liquid, znacznie drożśzy, Enecta 400mg gdzie w opisie widnieje "Z naturalnymi terpenami. Organiczny smak konopi z naturalnych ekstraktów konopnych CBD.", żeby sprawdzić czy to załatwić przynajmniej sprawę mdłości i kręcenia w głowie. Bo to czego doświadczyłem z tym poprzednim liquidem to NIE MA JAKIEGOKOLWIEK PORÓWNANIA do przyjemności, zapachu i smaku płynącej z waporyzowania suszu. Ale być może właśnie winny temu jest kiepski liquid i być może nieodpowiedni dobór sprzętu.

Chciałbym zatem poradzić się was odnośnie jakiegoś innego epapierosa, który bardziej pasowałby do CBD i dobrze zastępował waporyzowanie suszu. Tj:
* żeby nie generował metra sześciennego pary na jednym wydechu jak w przypadku obecnym, bo to jest w ogóle jakaś parodia xD
* chciałbym móc długo powoli się zaciągać i powolutku wydychać - tak lubie najbardziej. Obecnie tym Smokiem nie jestem w stanie tego zrobić (chyba rozumiem teraz etymologie nazwy firmowej - SMOK)
* abym nie musiał wciskać przycisku do zaciągania się, lepiej jakby to się odbywało automatycznie
* oraz w miarę możliwości żeby była regulacja ilości pary, którą się inhaluje, żebym mógł to ustawić na taki poziom, który mi odpowiada czyli powoli niewiele i długo.
* ps. Jakie znacie eqliuidy CBD najbliższe w smaku/zapachu waporyzowanemu suszowi bez żadnych sztucznych aromatów?

Z góry dziękuję za pomoc ;)
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » śr cze 26, 2019 5:28 pm

I stało się. Zakupoholizm jednak wygrał. A tak długo się trzymałem z postem w zakupach wszelkich sprzętów do wapowania.
Wszystko przez odkrycie jakie pozytywne działanie siedzi w samym CBD! Niektórzy lekarze mówią, że lepiej używać pełne spektrum cannabis, ale mnie THC często przeszkadza. Staram się minimalizować użycie. CBD nie ma takich właściwości przeszkadzających w intelektualnej pracy.
Niemiecka robota. Całkowicie konwekcyjny waporyzator. Duży zakres temperatur. Zamierzam spróbować kocimiętki (razem z kotem ;P ), chmielu i innych ziół nadających się do waporyzacji. :) W piątek ma być. Szkoda tylko, że Niemcy zapowiedzieli dziś nową wersję a ja wczoraj zamówiłem Volcano Digit. No ale trudno, bez bluetootha da się żyć. ;)

Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » czw cze 20, 2019 8:47 pm

Jeżeli to prawda to jest to wyjątkowo ohydne działanie. Słyszałem o takich akcjach we Francji i Włoszech.
W tym artykule jest opisany jakiś problem clenia produktów konopnych. To jest dość dziwne gdyż osobiście używam na sobie legalnie kupione kwiaty, które wyrosły w Szwajcarii, Włoszech i Polsce. Nie jest to jakiś importowany z Chin susz niewiadomej zawartości. Te produkty są plombowane. Są tam nr seryjne itp. Nie sądzę by jakikolwiek sklep sprowadzał jakieś chińskie podróbki tych kwiatków. Można by to odrazu rozpoznać.
Jedyny produkt, który używam, który wymaga clenia to kwiaty z apteki na receptę pochodzące z Kanady.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

E-liquid z CBD ?

Postautor: DooshPastesh » czw cze 20, 2019 7:27 pm

Czy ktoś już się spotkał z tym? http://niki24.pl/generalny-inspektorat-sanitarny-oraz-policja-niszcza-sklepy-konopne-w-calej-polsce/
Czy to prawda? Ktoś? Coś? Czy może fake news, burza w szklance wody?
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » pt maja 24, 2019 8:54 pm

Nie mam porównania do e-liquidów. Nigdy nie próbowałem ich.
Susz jest jak najbardziej legalny do kupienia w zwykłym sklepie na terenie Polski. Jednak nie afiszowałbym się z tego typu suszem publicznie gdyż w naszym chorym kraju można mieć problemy. Smutni najpierw ci narobią kłopotów, a potem ewentualnie przeproszą. Nawet kopia recepty (na apteczny) czy paragon (na susz CBD) może nie wiele zdziałać.
Susz apteczny jedyny w tej chwili dostępny to Red Nr2 19% THC, 1% CBD chyba, że coś już się zmieniło.

EDIT: Myślę, że nie będzie problemu z podaniem linku do legalnego suszu i innych produktów CBD. Są też liquidy. To żadna reklama i nie ma nic wspólnego z artykułami tytoniowymi. Są to typowe produkty lecznicze. Wiele jest takich sklepów.

konopnysklep.pl

Obrazek
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
wschodni9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob mar 30, 2019 7:58 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 43 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: wschodni9 » pt maja 24, 2019 6:24 pm

A masz jakieś porównanie do liquidów z CBD?
Chodzi mi o samo działanie.
Czy zestaw który pokazałeś (chodzi o susz) jest suszem legalnym tj. CBD bez THC czy to ten na receptę?

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości