SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Awatar użytkownika
kaper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:41 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 150 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: kaper » sob maja 25, 2019 11:59 am

Tommy Black pisze:
Jerzoo pisze:Na bezludną wyspę zabieram... Sense 8


Natomiast dziwi mnie decyzja Netflixa.Dziwi mnie jeszcze bardziej ostatni, finałowy, 2 godzinny odcinek który dla kogoś kto nie oglądał wcześniejszych jest kompletnie nieczytelny.

Serial nie był na tyle popularny i zbierał mieszane opinie, ale przede wszystkim był on najdroższym serialem produkcji Netflixa, samo to że był kręcony w wielu miejscach dawało już po garach, więc po prostu zrobili takie a nie inne szybkie zakończenie.
Mi ogólnie średnio podszedł, nie do końca mój gust, ale nigdy nie zapomnę tego kawałka :)


Awatar użytkownika
krisIs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr lip 19, 2017 3:05 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 218 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: krisIs » sob maja 25, 2019 9:46 am

Będzie rozpierducha, ale pierwsze dwa sezony były najlepsze.
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Master_PiT » sob maja 25, 2019 9:32 am

@
Awatar użytkownika
krisIs
właśnie jestem na 4sezonie i widać to... Ale wciąż czekam na Ivar'a, bo podobno kozak niezły.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tomba » sob maja 25, 2019 9:10 am

Wikingów skończyłem w połowie 3 sezonu.

Jeszcze polecam:

Era wodnika - serial m.in o Charlim Mansonie (Netflix)
Trawka - młoda matka zaczyna handlować narkotykami - komediowy (Netflix)

Jak ktoś lubi klimaty militarne, to koniecznie serial o przygodach pułkownika Sharpe'a
Tu wykaz odcinków, które trzeba sobie znaleźć w necie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Richard_Sharpe

Jak ktoś lubi tematy marynistyczne, to koniecznie serial o przygodach Horatio Hornblower'a
Tu wykaz odcinków, które trzeba sobie znaleźć w necie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Horatio_Hornblower
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
krisIs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr lip 19, 2017 3:05 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 218 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: krisIs » sob maja 25, 2019 6:11 am

@
Awatar użytkownika
Master_PiT
nie chcę Ci psuć zabawy, ale tylko 3 pierwsze sezony są fajne, potem to już widać, że na siłę były odcinki robione.
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Master_PiT » pt maja 24, 2019 7:56 pm

A mnie teraz pochłonął serial Wikingowie. Uwielbiam takie klimaty.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tomba » pt maja 24, 2019 7:49 pm

To i ja coś polecę:

Dom z papieru - hiszpański o napadzie na bank - niedługo ma być 3 sezon (Netflix)
Orange is the new black - kobiety w więzieniu - niedługo ma być ostatni sezon (Netflix)
Deadwood - genialny westernowy serial (HBO)
Breaking Bad - klasyka o nauczycielu, który stał się baronem narkotykowym (Netflix)
Wielkie kłamstewka - do obejrzenia z żoną (HBO)
Zakazane imperium - czasy prohibicji w USA - bardzo fajna muzyka (HBO)
W garniturach - o kancelarii prawnej i młodym chłopaku, który nie ukończył studiów prawniczych a bawi się w prawnika (Netflix).
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tommy Black » pt maja 24, 2019 6:31 pm

Jerzoo pisze:Na bezludną wyspę zabieram... Sense 8


Oooo, nie sądziłem że ktoś to ogląda w Salonie...fajna niespodzianka. Serial dość trudny jak na coś co bazuje głównie na stereotypach. Tyle że to Wachowscy*, więc ze stereotypu potrafią wycisnąć więcej niż Kowalski z Mustanga. No nawet w stereotypach można przekraczać wszelkie granice, co akurat, znów odwołam się do Wachowskich, potrafi nieźle wciągać. No i ta mistrzowska obsługa cliffhangerów która może czasem nieźle wkurzać ale i też uczyć cierpliwości i dystansu.
Bardzo wątpię aby ten serial, nawet gdyby był kontynuowany pokazała jakaś nasza telewizja. Natomiast dziwi mnie decyzja Netflixa.Dziwi mnie jeszcze bardziej ostatni, finałowy, 2 godzinny odcinek który dla kogoś kto nie oglądał wcześniejszych jest kompletnie nieczytelny.
Mam dziwne wrażenie, że był on jakimś wzorcem do zakończenia innego serialu, Gry o Tron mianowicie.



* Tak pisze z rozpędu Wachowscy a to teraz Lana Wachowski i Lilly Wachowski...
Jerzoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 22, 2019 4:42 pm
Lokalizacja: M-ce
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 21 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Jerzoo » pt maja 24, 2019 5:49 pm

Poza konkursem, bo to SF, ale grzech nie znać:

Firefly
W zasadzie serial legenda, który zabili bezmózgie zombie z Foxa bodaj.
Polecam bo jest naprawdę fajny. Jedna z rzeczy, które po prostu mam na dysku i prędzej dysk padnie niż naduszę SHIFT+DEL.

Killjoys
Podobny do powyższego, ale jednak całkowicie inny. Jeśli nie zrazi Was słabawe CGI to raczej się dobrze będziecie bawić.
O ile mnie pamięć nie myli oba są obecnie na Netflixie.

Z takich offowych w sumie to dwa tureckie możecie jeszcze obejrzeć: Protektor (magiczna koszula i superszmoc - zjadliwe nawet) a drugi... Immortals o wąpierzach w Konstatynopolu :D

Tak poza tym, to chyba całą noc bym wymieniał. Wiele z seriali, o których gadają ludzie po domach, kawiarniach, deptakach i innych miejscach zaliczyło u mnie drop po 1 sezonie.
Tak skończyły m.in. Spartakus, Gra o tron (czytałem książkę... chyba już ze 3 razy), Wikingowie, Gotham (dałem mu szanse i zacząłem od nowa), nowy Star Trek i wiele, wiele innych.

Dobra do meritum

Na bezludną wyspę zabieram... Sense 8

Ten serial po prostu mnie urzekł. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Genialny!
Aktorstwo, zdjęcia, plenery... I cała historia... Szkoda, że kończyli go w pośpiechu, ale kręcili to równocześnie w ośmiu miastach na wszystkich kontynentach.
R E W E L A C J A!

Nie oglądam już po raz kolejny bo łykam odcinek za odcinkiem aż mnie świt zastanie. Prześpię się i dawaj dalej. :D

W zasadzie ma jeden mankament... Musicie mieć otwarty umysł, żeby całość przełknąć.
Wiem już z doświadczenia, że albo pokochacie, albo znienawidzicie. :D
Awatar użytkownika
Qra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: wt lut 12, 2019 7:21 pm
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podzięk.: 136 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Qra » śr kwie 24, 2019 6:36 pm

Po obejrzeniu do końca pierwszego sezonu Chyłki i lekkim rozczarowaniu końcówką, postanowiłem poszperać i wyszperałem serial Sharp Objects.
Już od początku jest ciekawy bo ciężko się połapać o co chodzi, teraźniejszość przeplatająca się z przeszłością - miodzio.
Dziś w ramach relaksu po pracy odpaliłem 5 odcinek, łyk drinka, chmurka niezbyt udanego samogonu, kot na parapecie ogląda wielki świat.
A ja oglądam i co widzę, urywek kilku sekundowy, stop, powrót i print screen. :D

Wróć do „Film”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości