Pomoc przy kupnie nowego sprzętu - jestem zielony..

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
jasnygwint
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: śr maja 08, 2019 8:25 am
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 11 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc przy kupnie nowego sprzętu - jestem zielony..

Postautor: jasnygwint » czw cze 13, 2019 7:24 pm

Ja natomiast polecę Teslę WYE. Mam ją rok. Elektronika jak nowa, a nigdy nie poznała ładowarki do baterii. Wygląd jak nowy. Ale największą zaleta to jej waga i ergonomia. W dłoni leży super wszędzie można ją zabrać i nie nosisz cegły w kieszeni. Jeśli szukasz czegoś poręcznego to mogę polecić z czystym sumieniem. Miałem Legenda. Fajny box. Dobrze leży w dłoni. Waga jak dla mnie już za duża.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc przy kupnie nowego sprzętu - jestem zielony..

Postautor: Tomba » czw cze 13, 2019 4:38 pm

Tommy Black pisze:. No może ładowarkę EverActive UC 4000, bo pozwala na rozładowywanie ogniw również i jest świetną ładowarką.

Też tą polecę. Mam od pół roku i jestem bardzo zadowolony. Jak do tej pory bardzo dobrze działają prowadnice i sprężyny dociskające akumulatory.
Ze wszystkich jakie miałem, ta jest najbardziej pewna.
Mierzenie pojemności akusa w trybie rozładowania oraz mierzenie pojemności w trybie ładowania - bardzo przydatna rzecz.
W edymie mają w przyzwoitej cenie: https://e-dym.pl/ladowarki/3991--ladowa ... -4000.html

Edit: Też mogę polecić Aegisa Legenda - box terenowy ;)
Tylko musisz liczyć się z tym, że spory i dość ciężki.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Lazarus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: wt cze 11, 2019 7:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc przy kupnie nowego sprzętu - jestem zielony..

Postautor: Lazarus » czw cze 13, 2019 4:25 pm

Według mnie najlepszym wyborem jeżeli chodzi o boxa będzie Aegis Legend i to ze względu na to że jest stworzony żeby się nie niszczyć, poza tym ogólnie bardzo wytrzymały. Miałem część z twoich propozycji i wybrał bym tego. Swojego mam od ponad pół roku a nawet ryski na nim nie udało mi się zrobić. Co do atomizera z łatwo dostępnymi grzałkami wybierz sobie coś od Smoka z serii Tfv bo przez najbliższe dwa lata jestem niemal pewien że grzałki będą dalej dostępne. Co do ogniw polecam LG HG2 aczkolwiek od Sony też są dobre. Jeżeli chodzi o ładowarkę to się nie wypowiem, używam jakiejś mega podstawowej na dwa ogniwa.

Ps. Mojej Tesli WYE poszła z dymem elektronika po niecałym miesiącu użytkownika, słyszałem że to częsty problem. Co do WYE II potrafi schodzić lakier na rogach a i kolor słabnie (brudzi się) do tego nie wiem czy plastikowa klapką wytrzyma dwa lata.
Aegis Legend + Kylin M
Vandy Vape Swell + Kylin M
DOVPO Blotto RTA
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc przy kupnie nowego sprzętu - jestem zielony..

Postautor: Tommy Black » czw cze 13, 2019 4:15 pm

Vukotich pisze:iJoy Shogun / Aegis Legend / Tesla Poker + TVF12 Prince + baterie LG HG2 + liitokala 500.


Nasz naczelny grafik mnie ubiegł ale naprawdę nie miałem zamiaru proponować nic lepszego. No może ładowarkę EverActive UC 4000, bo pozwala na rozładowywanie ogniw również i jest świetną ładowarką.
Awatar użytkownika
Vukotich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: sob lut 02, 2019 10:23 am
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc przy kupnie nowego sprzętu - jestem zielony..

Postautor: Vukotich » czw cze 13, 2019 4:08 pm

iJoy Shogun / Aegis Legend / Tesla Poker + TVF12 Prince + baterie LG HG2 + liitokala 500.
Stop głupocie. Stop PiS. Reboot the system.
czequs18
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 13, 2019 2:00 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Płeć: nieokreślona

Pomoc przy kupnie nowego sprzętu - jestem zielony..

Postautor: czequs18 » czw cze 13, 2019 2:07 pm

Witajcie,
potrzebuje waszej pomocy.

Od 3 lat jestem w posiadaniu sticka Volish Carbon v2, a później dokupiłem neboxa od kangertecha.
Niestety, oba urządzenia przestały działać i przez to potrzebuje kupić coś nowego, lepszego.

Oczywiście każdy powie „poszukaj na forum lub google i znajdziesz coś dla siebie”.
Tak tez zrobiłem przeczytałem kilkadziesiąt opinii i obejrzałem jeszcze więcej filmików na YT (5 min opowiadania jak wygląda opakowanie) i dotarło do mnie, że się na tym kompletnie nie znam.

Kryteria poszukiwania:
-2 baterie – żeby wytrzymały mniej więcej cały dzień
- sprzęt, który wytrzyma za mną chociaż z 2 lata (mogę się spodziewać, że te ekrany dotykowe mogą się psuć, rysować)
-Parownik, do którego dokupię bez problemu grzałki, bo raczej nie będę robił ich sam, przynajmniej narazie (w sensie które pasują też od innych - jestem za granicą)
-fajnie by było jakby można było wlać co najmniej 3-5 ml liquidu


Znalazłem coś, co mnie zaciekawiło:

Captain PD270v - inne baterie..
Wismec Sinuous V200
Asmodus Minikin Reborn 168W
Asmodus Minikin V2 180W
Smok x Pri v
Smok Epriv 3
Aegis Legend 200W
Tesla Wye 200W
Tesla POKER 218W
Tesla WYE 2 - problem z klapką?

Parowniki:
TFV8 Big Baby
TFV8 x Baby
Asmodus c4,
Augvape Druga
Hellvape Drop Dead

Baerie:
- Sony VTC5
- Sony VTC6
-Samsung 30Q
- 25R

Czy to tez zależy od urządzenia z którym działają?

Ładowarki
- Nitecore Intellicharger i4.
- Golisi S2 2.0A Smart.
- Golisi Needle 2 Compact Mini Charger
- AWT L2 ?
- Xtar VC2
- Liitokala 500.


Mam nadzieję, że ktoś jest w stanie mi pomóc skompletować jakiś dobry sprzęt, bo jak już wcześniej pisałem kompletnie się na tym nie znam.

Z góry dziękuję za pomoc! =) :bry:

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości