Nowy parownik... Top AF?

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Crulex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 24, 2018 1:57 pm
Lokalizacja: Gdansk
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowy parownik... Top AF?

Postautor: Crulex » pt cze 14, 2019 2:12 pm

Kristof90 pisze:Styl hmmm, DTL? no i lepiej mi się chmurzy na DJV niż Pharaonie. Mam Aliena220W na 2x18650 ale nie wiem czy coś nowego nie wleci. Max 60-70W będzie w użyciu.
Chmura chmurą, celuje w smak i dłuższe hity z fajnym przelotem powietrza :P
DJV mi odpowiada ale to napełnianie i mała pojemność zbiorniczka... Nie jest to idealne. No i ciekawy mesh coila jestem :- )


W pełni DTL z fajnym przelotem, masz 2x 18650 więc brałbym Kylina na Twoim miejscu.
Intake ma dość "restrykcyjny" przepływ powietrza.
Kristof90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: czw cze 13, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Nowy parownik... Top AF?

Postautor: Kristof90 » pt cze 14, 2019 12:57 pm

Crulex pisze:Kristof, moim zdaniem dużo zależy od Twojego stylu vapowania.
Jeżeli celujesz w wyższą moc i wielkie chmury to dobrym wyborem będzie Kylin.
Intake RTA sam posiadam od około tygodnia, przesiadłem się z Biltzena RTA i jestem z niego bardzo zadowolony.
Tylko w jego przypadku musisz celować raczej w niższą moc i spokojny vaping, to jest klasyczny single coil.

Może łatwiej będzie pomóc, jeżeli dowiemy się na jakim modzie będziesz korzystał z owego parownika?
Na baterii 21700 czy może 18650.


Styl hmmm, DTL? no i lepiej mi się chmurzy na DJV niż Pharaonie. Mam Aliena220W na 2x18650 ale nie wiem czy coś nowego nie wleci. Max 60-70W będzie w użyciu.
Chmura chmurą, celuje w smak i dłuższe hity z fajnym przelotem powietrza :P
DJV mi odpowiada ale to napełnianie i mała pojemność zbiorniczka... Nie jest to idealne. No i ciekawy mesh coila jestem :- )
Crulex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 24, 2018 1:57 pm
Lokalizacja: Gdansk
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowy parownik... Top AF?

Postautor: Crulex » pt cze 14, 2019 10:58 am

Kristof, moim zdaniem dużo zależy od Twojego stylu vapowania.
Jeżeli celujesz w wyższą moc i wielkie chmury to dobrym wyborem będzie Kylin.
Intake RTA sam posiadam od około tygodnia, przesiadłem się z Biltzena RTA i jestem z niego bardzo zadowolony.
Tylko w jego przypadku musisz celować raczej w niższą moc i spokojny vaping, to jest klasyczny single coil.

Może łatwiej będzie pomóc, jeżeli dowiemy się na jakim modzie będziesz korzystał z owego parownika?
Na baterii 21700 czy może 18650.
Awatar użytkownika
Lazarus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: wt cze 11, 2019 7:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowy parownik... Top AF?

Postautor: Lazarus » pt cze 14, 2019 10:43 am

Co do nagrzewania się, owszem grzeje, ale ja na przykład potrafię to zaobserwować w słońcu kiedy gdzieś się przemieszczam paląc. DJV to RDTA, więc grzeje się na pewno bardziej za sprawą konstrukcji. Co do kolasy, chłodzika i deserówek niestety się nie wypowiem bo nie trawię, owocówki only u mnie :-P
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowy parownik... Top AF?

Postautor: Tomba » pt cze 14, 2019 10:11 am

Kristof90 pisze:Miałbym pytania dotyczące Kylina, jak sprawa z nagrzewaniem? Może spokojnie iść na przerwie w robocie i 5 min *czajniczek* bez poparzeń?

Przy bardzo intensywnym używaniu nagrzewa się, ale krzywdy nie zrobi. Możesz spokojnie kupować.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Kristof90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: czw cze 13, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Nowy parownik... Top AF?

Postautor: Kristof90 » pt cze 14, 2019 8:45 am

Lazarus pisze:W sumie ciężki wybór... Obecnie posiadam Horusa, Kylina M i Zeusa X którego jak chcesz możesz dodać do listy.

Co do smaku to w kolejności:
1.Kylin M
2.Zeus X
3.Horus

Wszystkie parownik są banalnie proste w obsłudze, w mojej opinii zmiana setupu w Kylinie przebiega trochę szybciej z racji na to że nie trzeba się bawić w kręcenie grzałki i wypalanie przez parę chwil. Wszystkie parownik także nie ciekną, w żadnym przynajmniej nic nie zaobserwowałem. Dodam że w mojej opinii Horus (który zbytnio zresztą mnie nie zachwycił) to taki Pharaoh tylko trochę inny. Zastanów się też właśnie nad Zeusem, nad tym czy wolisz albo chcesz spróbować Mesha a reszta jak dla mnie to kwestia tego który wizualnie bardziej Ci się podoba. Jeżeli masz jakieś konkretne pytania odnośnie tych trzech, służę pomocą.


Dzięki za odpowiedź :- ). Co do Zeusa, to nie chcę dualcoila, mam już DJV i jakoś nie przepadam za wickowaniem 2 grzałek :P no i recenzje średnie, tutaj w dedykowanym temacie parownika też.
Miałbym pytania dotyczące Kylina, jak sprawa z nagrzewaniem? Może spokojnie iść na przerwie w robocie i 5 min *czajniczek* bez poparzeń? W DJV ciężko :P Jak oddaje smaki deserówek - takie palę najczęściej. Jak kolada/chłodzik wychodzi? Mocna czy słaba w sensie?
Kurde, tyle opinii o tym Kylinie ale chyba na niego padnie wybór, zaufam Tobie i słowom użytkowników z Wykopu :P
Awatar użytkownika
Lazarus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: wt cze 11, 2019 7:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowy parownik... Top AF?

Postautor: Lazarus » pt cze 14, 2019 6:58 am

W sumie ciężki wybór... Obecnie posiadam Horusa, Kylina M i Zeusa X którego jak chcesz możesz dodać do listy.

Co do smaku to w kolejności:
1.Kylin M
2.Zeus X
3.Horus

Wszystkie parownik są banalnie proste w obsłudze, w mojej opinii zmiana setupu w Kylinie przebiega trochę szybciej z racji na to że nie trzeba się bawić w kręcenie grzałki i wypalanie przez parę chwil. Wszystkie parownik także nie ciekną, w żadnym przynajmniej nic nie zaobserwowałem. Dodam że w mojej opinii Horus (który zbytnio zresztą mnie nie zachwycił) to taki Pharaoh tylko trochę inny. Zastanów się też właśnie nad Zeusem, nad tym czy wolisz albo chcesz spróbować Mesha a reszta jak dla mnie to kwestia tego który wizualnie bardziej Ci się podoba. Jeżeli masz jakieś konkretne pytania odnośnie tych trzech, służę pomocą.
Aegis Legend + Kylin M
Vandy Vape Swell + Kylin M
DOVPO Blotto RTA
Awatar użytkownika
Vukotich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: sob lut 02, 2019 10:23 am
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowy parownik... Top AF?

Postautor: Vukotich » pt cze 14, 2019 5:37 am

Horus chyba odda smak najlepiej. Solomona nie miałem, ale podobno też kozak :)
Stop głupocie. Stop PiS. Reboot the system.
Kristof90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: czw cze 13, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Nowy parownik... Top AF?

Postautor: Kristof90 » czw cze 13, 2019 8:03 pm

Cześć,

Posiadam Pharoah RTA i DJV RDTA.

Chciałem sobie sprawić coś z top AF i wstępnie wybrane modele:

- Kylin M
- Intake
- Horus
- Solomon 2/3
- Serpent Elevate

I to chyba tyle, nie ukrywam, że dwa pierwsze to faworyci. Byłbym wdzięcznym za wypowiedź kogoś to miał okazję uźywać obu (Kylina oraz Intake) i ma jakieś porównanie. W natłoku sprzecznych recenzji / opinii na temat Kylina (YT propsy $$$, Reddit zjechany a na czele recenzja ich guru Anthonego, wykop oraz Wy w sumie pozytywnie oceniacie)

Raczej pod smak parownik. Nie powiem, że przelot powietrza w DJV bardziej mi pasuje niż ten w Pharaonie no i smaczy dobrze (ale porównywalnie z Pharaonem, takie mam odczucie jak zaleje oba tym samym - inaczej, smak ten sam ale podanie go sprawia, że jest lepszy w DJV :P)

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości