E-papieros jak shisha -pomoc w doborze sprzętu

Miejsce na szybkie pytania (nie tylko) początkujących waperów...
kristo1982
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 36
Otrzymał podzięk.: 21 razy

Postautor: kristo1982 » 16 cze 2019, 23:25

Hej,

proszę o pomoc w doborze pierwszego e-papierosa, z tym że jak w temacie, chciałbym uzyskać efekt podobny do palenia shishy, tzn. oddanie smaku, duża, gęsta i chłodna chmura. Nie palę papierosów, kilka razy próbowałem, ale mi nie pasowało, za to palenie shishy lubię bardzo. Chciałbym dla wygody tradycyjną shishe zastąpić czymś elektronicznym, nigdy wcześniej nie miałem e-papierosa. Chcialbym, żeby sprzęt był prosty w obsłudze tzn. możliwość wykorzystania gotowych grzałek, żeby nie zakładać waty bawełny. Chciałbym wydać do ok. 400 zł. Będę wdzięczny za rady :smile:

feromonowa bomba
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Otrzymał podzięk.: 4 razy

Postautor: feromonowa bomba » 22 cze 2019, 17:00

Na sam początek nie warto wydawać aż 400 złotych. Myślę, że jeśli kupisz jakiegoś sticka pokroju iJust3 albo Smok P25 + TFV12, to w zupełności Ci wystarczy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Szymon
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 17
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podzięk.: 17 razy

Re: E-papieros jak shisha -pomoc w doborze sprzętu

Postautor: Szymon » 22 cze 2019, 19:40

Jeżeli nie palisz papierosów, a tylko shishę od czasu do czasu, to nie wiem, czy jest sens zaczynać przyjmować nikotynę - no chyba, że będziesz palić zerówki
Awatar użytkownika
mario_79
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 22
Podziękował: 42 razy
Otrzymał podzięk.: 37 razy

Postautor: mario_79 » 22 cze 2019, 23:44

Zobacz Aegisa Solo w kicie za 250zł z Cerberusem.
Fajny mod, Cerberus też nie najgorzej oddaje smak. Powinieneś na poczatek być zadowolony, najwyżej później zmienisz parownik.
A i liquidy wapuj tylko zerówki, szkoda nikotyny dorzucać do organizmu jak nie potrzebuje.
kristo1982
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: kristo1982 » 23 cze 2019, 08:16

Dzięki Wszystkim za podpowiedzi i rady. Czytam od dłuższego czasu forum i myślałem o parowniku TFV8 Baby V2 na gotowe grzałki, było sporo pozytywnych opinii o nim. Zastanawiam się jaki mod do tego, wolałbym coś mniejszego jak polecony przez Mario_79 Aegis Solo, którego w sumie nie brałem pod uwagę, bo jest w Polsce dostępny tylko w kicie, ale chyba mu się jednak przyjrzę, jeśli to byłby dobry zestaw z podanym parownikiem? Wracając jednak do sedna, nie wiem ile watów będę potrzebował na zaciąganie się "ala sisza" i czy mod 85-100w wystarczy? Zmiana akumulatora co pewien czas mi nie przeszkadza, w sensie nie potrzebuje dużych zapasów mocy, bardziej stawiam na wygodę i ergonomię.

Co do liquidów - oczywiście planuję używać tylko zerówek, nie jestem uzależniony od nikotyny i wolałbym tego nie zmieniać ;-) Planuję wapować tak jak paliłem sziszę, weekendowo, wieczorkiem do piwka, relaksacyjnie, na pewno spróbuję czegoś z CBD :-)
kristo1982
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: kristo1982 » 24 cze 2019, 15:48

Chyba niezbyt dużo tu użytkowników sziszy:-P Dzięki @feromonowa bomba, @Szymon, @mario_79 za porady. Idąc w duchu tego co pisaliście, po konsultacjach jeszcze z @VapeLab, który jak się okazało w sziszach spore doświadczenie ma ;-), wybrałem ostatecznie Smok Morph 219 Kit opisywany na forum w wątku viewtopic.php?t=5432

We wszystkich recenzjach chwalą sprzęt, a ja chciałem ekran dotykowy i ma parownik o dużym przeciągu na gotowe grzałki meshowe, więc chyba na zastosowania "sziszopodobne" dla świeżaka powinien się sprawdzić. Teraz wybieram z @VapeLab płyny i postaram się za jakiś czas napisać czy udało się uzyskać efekt podobny do palenia sziszy.

Pozdrawiam! :ed:
Awatar użytkownika
VapeLab
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podzięk.: 147 razy

Postautor: VapeLab » 24 cze 2019, 22:53

@kristo1982 - A spróbuj powiedzieć, że nie *bicz* :ed:
Awatar użytkownika
wilkczarny
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 5 razy

Postautor: wilkczarny » 25 cze 2019, 18:58

kristo1982 pisze:Chyba niezbyt dużo tu użytkowników sziszy:-P Dzięki @feromonowa bomba, @Szymon, @mario_79 za porady. Idąc w duchu tego co pisaliście, po konsultacjach jeszcze z @VapeLab, który jak się okazało w sziszach spore doświadczenie ma ;-), wybrałem ostatecznie Smok Morph 219 Kit opisywany na forum w wątku viewtopic.php?t=5432

We wszystkich recenzjach chwalą sprzęt, a ja chciałem ekran dotykowy i ma parownik o dużym przeciągu na gotowe grzałki meshowe, więc chyba na zastosowania "sziszopodobne" dla świeżaka powinien się sprawdzić. Teraz wybieram z @VapeLab płyny i postaram się za jakiś czas napisać czy udało się uzyskać efekt podobny do palenia sziszy.

Pozdrawiam! :ed:

Ja sam zaczynałem z podobnego pola, co Ty - palę okazjonalnie fajkę wodną i chciałem ją zastąpić czymś prostszym w obsłudze. Na Morpha pierwotnie też się zasadzałem, ale wtedy był niedostępny w normalnych cenach. Sam mam TFV8 Baby / mini V2 - jest ok, choć rozglądam się za czymś na własne grzałki (czekam właśnie na Dead Rabbita RTA), bo mi czasem smaku brakuje.

Co do mocy - na smokowych grzałkach zwykle jadę między 70W a 90W. Jeszcze nie miałem potrzeby sięgać po większą moc, choć to może się zmienić wraz z własnymi grzałkami, dlatego sam wapuję na Aegisie Legend (200W). Solo jest mały i zgrabny - będziesz zadowolony, jeśli do dla Ciebie ważne. :)
kristo1982
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: kristo1982 » 25 cze 2019, 21:16

@wilkczarny i jak oceniasz z perspektywy czasu zmianę fajki wodnej na elektronika? Smak, chmurki, może pokusisz się o jakieś porównanie? Bo wygoda na pewno na korzyść efajki.
Awatar użytkownika
wilkczarny
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 5 razy

Postautor: wilkczarny » 25 cze 2019, 21:25

Dym z fajki to jedno, a aerozol (tak się to chyba poprawnie nazywa) z EIN to jak dla mnie dwie różne rzeczy. Ale przyzwyczajenie się zajęło mi jakieś 2 dni. Chmury spokojnie można robić nawet większe niż na fajkach, a smak zależy mocno od atomizera i setupu (grzałka + bawełna). Stąd też rozpocząłem moje poszukiwania innego atomizera niż mój Smok - chmura jest w porządku, ale grzałka po paru dniach trochę traci na smaku i tak już zostaje przez kolejne tygodnie. To, czym zalewasz grzałkę też ma znaczenie - podobno najlepsze (smakowo i wydajnościowo) są liquidy robione własnoręcznie, ale tych jeszcze nie testowałem. To dopiero przede mną. ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
FreeVapingPL
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 299
Podziękował: 398 razy
Otrzymał podzięk.: 164 razy

Postautor: FreeVapingPL » 25 cze 2019, 23:53

Z moich krótkich doświadczeń.

Chmura:
Mam wrażenie, że skuteczną zasłonę dymną produkowałem jedynie jak melasa była na prawdę mokra. Do fajki kupowałem gotowce, jak BRODATOR. Nie moczyłem nigdy sam tytoniu i nigdy go potem nie zalewałem aromatami, więc nie porównam takiej wersji do e-papierosa.
W przypadku atomizera EIN znaczenie ma ilość gliceryny (im jest jej więcej, tym większa chmura) i mocy (im więcej mocy użyjesz, tym więcej wytworzysz chmury w krótszym czasie, więc i nie rozrzedzisz jej zbytnio wdychanym przy okazji powietrzem). Oczywiście z mocą ostrożnie, bo działa jak niepotrzebny dodatkowy węgielek - przypiecze.
Ale z e-papierosa chmura nigdy nie jest tak 'gęsta' jak z fajki wodnej. Mówiąc 'gęsta' mam na myśli to co czujesz w ustach.

Smak:
Na początku z e-papierosa nie osiągałem wyraźnych, albo zadowalających, wrażeń smakowych. Było coś, ale płytko. Teraz sytuacja jest odwrotna. Z atomizera EIN wyciągam więcej aromatu niż z fajki.

Wygoda:
Za dużo zabawy w rozpaleniu fajki. A potem jeszcze pilnowanie i zastanawianie się czy dołożyć węgielek czy nie. Nie robię już tego. Ale jak córka rozpali to chętnie sie przysiadam.

Zdrowie:
Zostane przy e-papierosie jednak.

Wybór sprzętu EIN:
Od razu wybrałem box na dwa akumulatory i atomizer na robione grzałki (które możesz kupić, nie musisz sam pleść warkoczy). I nie wybrałbym inaczej, gdybym miał zadecydować drugi raz.

@kristo1982, czekam na kolejne 3 BRODATORy (córka nie przerzuca sie na EIN). Ale jak podeślesz mi na priv info co kupujesz, żeby poczuć wyraźnie smak w fajce, to chętnie wypróbuję i będę wdzięczny.
But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
kristo1982
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: kristo1982 » 26 cze 2019, 10:16

@FreeVapingPL dzięki za fajne porównanie fajki wodnej do EIN *friends*

Jeśli o mnie chodzi, to w sumie nie jestem na bieżąco jeśli chodzi o melasy do sziszy, ostatnio swoją fajkę rozkładałem przeszło dwa lata temu, dzieciątko mi się urodziło i trzeba było zaprzestać :-/ W moim mieście nie ma żadnej knajpy z fajką wodną, więc korzystam jedynie na wyjazdach, a wtedy nie pytam, palę co dają i jestem happy :lol: Wcześniej jak jeszcze rozkładałem swój sprzęt to najbardziej podchodziły mi melasy ze Starbuzz i Al Fakher.

Wróć do „Szybkie pytanie”