Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

60N20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 14 kwie 2017, 10:28:08
Punkty reputacji: 23
Lokalizacja: Jaw
Podziękował: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Re: Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: 60N20 » 27 cze 2019, 21:55:48

Ultroner Mini Stick??

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22431
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 30705
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 1025 razy
Otrzymał podzięk.: 2042 razy
Płeć: Mężczyzna

Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: Tommy Black » 27 cze 2019, 21:42:24

Obraz to Odkrycie Ameryki prze Kolumba Salvatora Dalego ale moda nie znam. :(
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: 17 cze 2015, 20:58:15
Punkty reputacji: 15124
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 340 razy
Otrzymał podzięk.: 373 razy
Płeć: Mężczyzna

Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: Haze » 27 cze 2019, 21:37:33

Dzisiaj znowu zagadka :mrgreen: , tym razem z serii "przyjemne z pożytecznym", najpierw przyjemne:

1. Co to za obraz?
2. Co to za modzik?

Obrazek
Obrazek
Kavvino
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 18 cze 2019, 13:34:37
Punkty reputacji: 0
Lokalizacja: Kraśnik
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: Kavvino » 23 cze 2019, 11:05:36

Generalnie ja sam osobiście bardzo długo się przed tym wzbraniałem - ein kojarzyły mi się z gimnazjalistami palącymi w kiblu, ewentualnie później już w liceum z ziomkami którzy traktowali to jako zabawę, stad tez moje podejście do tego było takie a nie inne. Koledzy wychodzili ze mną na fajkę, po czym szli do łazienki palić elektryka - przez to nie brałem tego na poważnie, a raczej jako sposób pochwalenia się zabawką. Próbowałem od nich kilka razy, ale nie przekonywał mnie rytuał vapowania. Ale kiedy moja dziewczyna ostatnio zakupiła sobie najtańszego elektryka, typowo dla zabawy, ona nigdy analogów nie paliła, a "fascynuje ja wypuszczanie dymu z ust", trochę się tym pobawiłem i postanowiłem rzucić (jak to z tym syfem bywa) po raz kolejny, ale tym razem ostatni. Przyznam, że zdarza mi się zapalić jeszcze, szczególnie po alko, kiedy koledzy częstują - jednak wydaje mi się że dzięki temu zdaję sobie sprawę, że nie wrócę do tego nałogu.
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2388
Rejestracja: 18 paź 2016, 12:45:17
Punkty reputacji: 3067
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1771 razy
Otrzymał podzięk.: 457 razy
Płeć: Mężczyzna

Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: Tenmen » 23 cze 2019, 09:37:46

Kavvino pisze:Kurde tak przeczytałem co pisaliście tutaj i aż mi się smutno zrobiło że tak późno postanowiłem dołączyć do grona vaperow. Stracone pięć lat z analogami wspominam raczej smierdząco i na ciągłym przypał, przez tłumaczenie się nie palącym rodzicom po co to robię. Może za kilka lat też będę miał takie wspomnienia.


Twój początek z chmurzeniem na pewno dużo lepszy niż np. mój, jak sobie przypomnę sobie te pierwsze e papierosy, to sam się sobie dziwię że przy nich zostałem, teraz jest dużo lepszy sprzęt no i wybór ogromny, nawet za duży bo u mnie zmieniło się to w zbieractwo ;) w każdym razie tak trzymaj i precz ze śmierdzielami !!!
Kavvino
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 18 cze 2019, 13:34:37
Punkty reputacji: 0
Lokalizacja: Kraśnik
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: Kavvino » 22 cze 2019, 19:27:15

Kurde tak przeczytałem co pisaliście tutaj i aż mi się smutno zrobiło że tak późno postanowiłem dołączyć do grona vaperow. Stracone pięć lat z analogami wspominam raczej smierdząco i na ciągłym przypał, przez tłumaczenie się nie palącym rodzicom po co to robię. Może za kilka lat też będę miał takie wspomnienia.
koala
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 16 maja 2018, 12:23:35
Punkty reputacji: 16
Lokalizacja: Warszawa/wschodnie Mazowsze
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: koala » 22 cze 2019, 18:25:38

Nadszedł w końcu moment, że i ja podzielę się swoją historią.

Początki mojego vape'u sięgają praktycznie początków palenia, czyli ok 2010 rok. Pamiętam, że brat, również palacz, dostał na gwiazdkę dwa długopisy z jednorazowymi wkładami. Nie przekonało i później długo człowiek szukał swojego sprzętu dalej racząc się analogami. Pamiętam, jak wyszły parowniki z grzałkami BDC i BVC od Aspire i wszystkie wysepki miały parowniki, które używały tamych grzałek. Pamiętam ciągłe zalewanie się grzałki, ciągłe trząchanie parownika, żeby skropliny wypadły. Zmienianie baterii co chwila, bo jak się usiadło to zrywał się gwint. Po tym rozczarowaniu przyszedł czas na analogi i okazjonalne zakupowanie cartków w sylu vivi novy, czyli sznurek silica, który zalepiał się non toper od słabej jakości liquidów. Później już po zmianie pracy znajomy zaczął się interesować vapem, wyszedł pierwszy Evic jeszcze w formie rurki, Nemesis, klony Kayunów itp. Wróciłem i ja zakupując Nautuliusa Mini i baterię spinner po namowie sprzedawcy z edymu. Na tym trochę pociągnąłem, jednak nie było to na tyle satysfakcjonujące vapowanie, by odejść od analoga. Zestaw wylądował w szufladzie na pół roku, a do kieszeni wjechały białoruskie fajki. Z pół roku trułem się nimi, aż w końcu pojawiło się Ego Aio. Cena - zachęca, wygląd - bajka, grzałka 0,5 z Cubisa - wytwornica dymu. I tutaj udało się zaspokoić głód nikotynowy. W końcu odstawione fajki i zacząłem wchodzić bardziej w świat vapu. Z zaspokajaniem głodu nikotynowego szło zaspokajanie głodu wiedzy. Po solidnej lekturze trawnika, recenzji na YT i vapingunderground.com nadszedł czas na zakupy. 500 PLN zostawione w e-dymie, w torbie zapas liquidów, grzałkek, baterii, ładowarka i nóweczka Subtank Mini z Suboxem. I to był już sztos. Odstawiłem fajki na dobre. Z czasem sprzęt się wyrabiał, ustnik rozleciał się w drobny mak od upadku na płytki, farba pływała w zbiorniku z liquidem. Jednak cieszył mnie jak małe dziecko. Z czasem zacząłem się interesować budowaniem grzałek i o dziwo, nie poradziłem sobie z bazą Subtanka :D przebudowywałem standardowe grzałki :D nie wpadłem na pomysł, żeby zobaczyć tutoriale na YT, po prostu robiłem to na czuja :D :D i o dziwo działało. Po cieknących kilku setupach w końcu zaczęło wychodzić. W tym samym czasie zaczęło się mieszanie samemu samogonów, oczywiście na początku na czuja, bez łądu i składu i dopiero później według przepisów i wytycznych producentów.

Wtedy też wpadłem w kolekcjonerski szał. Kupiony okazyjnie Tsunami 24 RDA i masywne grzałki z gotowych claptonów. Niedoścignione w mojej opinii pod względem oddawania smaku Kayfuny i Taifuny, rurki, boxy, też mechaniczne, RTA, RDA, RDTA. Gonitwy na pocztę, wymiany, kupowanie na trawniku. Dużo tego było. Właśnie wtedy odkryłem zalety takich forów jak to oraz specjalistycznych sklepów typu edym. Porzuciłem wtedy na zawsze fabryczne grzałki i zająłem się skręcaniem swoich. CO ciekawe do dzisiaj wolę zwykłe druty, gruby kanthal, zamiast claptonów itp. Z reguły w moich parownikach są najzwyczajniejsze spaced coile z pojedynczego drutu. Zamiłowanie do prostoty zostało.

Dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem trzech rurek, kilku RDA, kilku RDTA i kilku RTA. Kolekcję uzupełnia POD, squonk box i trzy boxy. Na szczęście mam chwilę opamiętania i pozbywam się raz na jakiś czas nadmiaru sprzętu. Poznałem kilku ludzi z tego forum i z trawnika osobiście, co uważam za największą zaletę uczestnictwa, nawet ograniczonego, w życiu takiej społeczności jak ta. Analogi nie znikły całkowicie z mojego życia, zostały ograniczone do używania w parze z ponad 40 procentowym woltażem. Mimo to, cieszę się, że vape stał się obecny w moim życiu. Brak smrodu z ubrań, rąk i włosów to chyba największy pozytyw, jaki dostrzegam w zastąpieniu w codziennym życiu analoga EIN-em. Zdjęć kolekcji nie dodam, bo cały czas jest rotowana, a piszę z pracy, więc też poza PODem i Teslą WYE 85 z K5 mini pod ręką nic nie ma.
Awatar użytkownika
feromonowa bomba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 26 kwie 2019, 13:56:55
Punkty reputacji: 18
Lokalizacja: Zielona Gora
Otrzymał podzięk.: 10 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: feromonowa bomba » 22 cze 2019, 18:21:31

ObrazekObrazekObrazek
ijoy exo pd270 na zmianę z: djv RDA, dead rabbitem RTA i kylinem mini RTA;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
PoProstuDawid
Płeć: nieokreślona

Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: PoProstuDawid » 22 cze 2019, 17:46:19

Hmmm dzięki użytkownikowi Azgar poszperałem i znalazlem nowiutki Intake i to był strzał w "10".
Przeciąg idealny dla mnie :) kompromis smaku i suchość parownika baaaardzo dobry :) Mój parownik numer jeden mam jeszcze jeden nie odpakowany. Na czarną godzinę (tak jestem szalony i lubie mieć jak w samolocie wszystko zdublowane).
IMG_20190622_173930-744x992.jpg
Tutaj razem z solo wyglądają prawie idealnie tylko brakuje czerwonego dripa :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
mario_79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: 18 maja 2019, 11:04:24
Punkty reputacji: 28
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 8 razy
Płeć: Mężczyzna

Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: mario_79 » 12 cze 2019, 21:07:02

Obecnie Aegis Solo z kitowym Cerberusem
W odwodzie Ego AIO, ale to już nie to ;)

Chmurzę aby nie palić analogów, poza tym zabawa smakami jest przednia ;)

Wróć do „Informacje, dyskusje, komentarze, zapytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Kanek82 i 43 gości