Aromaty z vapelab.pl

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Tommy Black » śr lip 03, 2019 11:46 am

sylwusia pisze:Reakcja szybko wyjdzie? Wapuje 3 tydzień albo dłużej i nic nie zauważyłam.


Ty nie ale my zauważyliśmy. Musisz trochę zwolnić, odpocząć...książka, muzyka, szydełko. :-P
sylwusia
Waperka
Waperka
Posty: 135
Rejestracja: czw cze 20, 2019 11:55 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Kobieta

Re: Aromaty z vapelab.pl

Postautor: sylwusia » śr lip 03, 2019 11:40 am

Tommy Black pisze:
sylwusia pisze:Mnie gryzie w gardło 20mg soli wiec myśle rozcieńczyć nie wiem do 15-12mg


Dobrze, rozcieńcz, pozwalam ci, tylko już nie myśl. :-P
A może zamiast soli użyj zwykłej nikotyny, na początek 18 mg?
Sole nikotyny to dość specyficzny związek i mogą wywoływać reakcje alergiczne.

Reakcja szybko wyjdzie? Wapuje 3 tydzień albo dłużej i nic nie zauważyłam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwusia
Waperka
Waperka
Posty: 135
Rejestracja: czw cze 20, 2019 11:55 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Kobieta

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: sylwusia » śr lip 03, 2019 11:39 am

Ja mam porównanie tylko z kiedysniejszymi liquidami o wysokim stężeniu i teraz sole uwielbiam. Jestem dłużej zaspokojona nikotynowe. I chyba zostanę przy nich chyba, ze nie będę umiała ogarnąć parownika przy nich to pomyśle o bazach zwykłych nikotynowych :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Tommy Black » śr lip 03, 2019 11:36 am

sylwusia pisze:Mnie gryzie w gardło 20mg soli wiec myśle rozcieńczyć nie wiem do 15-12mg


Dobrze, rozcieńcz, pozwalam ci, tylko już nie myśl. :-P
A może zamiast soli użyj zwykłej nikotyny, na początek 18 mg?
Sole nikotyny to dość specyficzny związek i mogą wywoływać reakcje alergiczne.
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Wampir z Pniew » śr lip 03, 2019 11:36 am

No tak to już jest :mrgreen:
Chociaż moim zdaniem i po testach sole jednak dodają swoje i to sporo. Sprawdzałem, nie podeszły mi i nie zauważyłem efektu "szybszego napalenia się" :twisted:
Albo już jestem tak przeżarty nikotyną?
Niestety nie zapisałem sobie odczuć co do każdego rodzaju soli i o salicylanie nie wypowiem się niestety. A trzeba było zrobić notatki jak kiedyś to byłoby łatwiej...
sylwusia
Waperka
Waperka
Posty: 135
Rejestracja: czw cze 20, 2019 11:55 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Kobieta

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: sylwusia » śr lip 03, 2019 11:34 am

Tommy Black pisze:
sylwusia pisze:Które aromaty z VapeLab najszybciej się przegryzają i są smaczne? Lubię owocówki i deserówki bez tytoniowych smaków. Niedługo przechodzę z poda na boxa i chcę zejść na 12mg soli z powodu drapania w gardło. Muszę coś zmieszać i byle było bez słodzików i barwników.


VapeLab pisze: cóż za soli używasz? Są różne rodzaje i ... każda dodaje coś od siebie Może to pomoże naprowadzić na właściwy trop, gdyż niektóre nie będą nadawać się do tego a inne do tamtego.


Zasadniczo sole nikotyny, te czyste, bez żadnych aromatów, nie powinny się aż tak bardzo różnić. Należy jednak pamiętać że najczęściej to glikol (PG) jest dominującym składnikiem takiej bazy, co może mieć wpływ na smak finalnego już liquidu. Natomiast to że przechodzisz z PODa na Boxa ma jakieś znaczenie. Ale większe znaczenie ma atomizer bo to zależy w jakim trybie będziesz chmurzyć? Jeśli pozostaniesz przy MTL, klasycznym MTL, to spokojnie 24 mg a może i 36 dasz radę wciągać...ale szybko zrobisz sobie dłuższa przerwę od wszelkiej nikotyny.Co też ma zalety. ;) Natomiast w trybie DTL nawet 3mg może okazać się zbyt mocne.I nawet nie o sam smak tu chodzi a o sposób i szybkość w jaki nikotyna wędruje do centralnego układu nerwowego. I tu są już prawie wyłącznie kwestie indywidualne. Wszystko trzeba empirycznie na sobie samym wypróbować bo nikt ani za ciebie tego nie zrobi ani tym bardziej, nie da ci gotowej recepty.

Mnie gryzie w gardło 20mg soli wiec myśle rozcieńczyć nie wiem do 15-12mg. [emoji848]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Tommy Black » śr lip 03, 2019 11:31 am

sylwusia pisze:Które aromaty z VapeLab najszybciej się przegryzają i są smaczne? Lubię owocówki i deserówki bez tytoniowych smaków. Niedługo przechodzę z poda na boxa i chcę zejść na 12mg soli z powodu drapania w gardło. Muszę coś zmieszać i byle było bez słodzików i barwników.


VapeLab pisze: cóż za soli używasz? Są różne rodzaje i ... każda dodaje coś od siebie Może to pomoże naprowadzić na właściwy trop, gdyż niektóre nie będą nadawać się do tego a inne do tamtego.


Zasadniczo sole nikotyny, te czyste, bez żadnych aromatów, nie powinny się aż tak bardzo różnić. Należy jednak pamiętać że najczęściej to glikol (PG) jest dominującym składnikiem takiej bazy, co może mieć wpływ na smak finalnego już liquidu. Natomiast to że przechodzisz z PODa na Boxa ma jakieś znaczenie. Ale większe znaczenie ma atomizer bo to zależy w jakim trybie będziesz chmurzyć? Jeśli pozostaniesz przy MTL, klasycznym MTL, to spokojnie 24 mg a może i 36 dasz radę wciągać...ale szybko zrobisz sobie dłuższa przerwę od wszelkiej nikotyny.Co też ma zalety. ;) Natomiast w trybie DTL nawet 3mg może okazać się zbyt mocne.I nawet nie o sam smak tu chodzi a o sposób i szybkość w jaki nikotyna wędruje do centralnego układu nerwowego. I tu są już prawie wyłącznie kwestie indywidualne. Wszystko trzeba empirycznie na sobie samym wypróbować bo nikt ani za ciebie tego nie zrobi ani tym bardziej, nie da ci gotowej recepty.
sylwusia
Waperka
Waperka
Posty: 135
Rejestracja: czw cze 20, 2019 11:55 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Kobieta

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: sylwusia » śr lip 03, 2019 11:03 am

VapeLab pisze:@sylwusia A tak jeszcze pomijając prv, tak mi gdzieś mignęło między wierszami, cóż za soli używasz? Są różne rodzaje i ... każda dodaje coś od siebie :smile: Może to pomoże naprowadzić na właściwy trop, gdyż niektóre nie będą nadawać się do tego a inne do tamtego. Osobiście soli nie używam, w każdej formie mi nie smakują, ale może jakiś "używacz" solanek coś by dodał od siebie tutaj?

Używam 20mg 50/50 zaraz pokaże zdjęcie buteleczki. W tej butelce akurat już jest zmieszana sól z aromatem, ale sama sól mam w identycznej butelce :) Obrazek. Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
snerta
Waperka
Waperka
Posty: 62
Rejestracja: pt wrz 28, 2018 7:45 am
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podzięk.: 79 razy
Płeć: Kobieta

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: snerta » śr lip 03, 2019 9:07 am

Haze pisze:Uprzedzam, że Bathilda niespecjalnie potrzebuje fresha. To takie trochę poprawianie IDEAŁU, jakby zacząć grzebać przy Porsche 911 - można, tylko po co? :smile:


Dopuszczam do siebie taką możliwość, ale wersji Fresh potrzebuję do celów, hmf... naukowych, ażeby stworzyć sobie analizę porównawczą dla klasycznych aromatów, niezawierających chłodzika. A przy okazji po prostu czuję wewnętrzny przymus, żeby zaspokoić babską ciekawość. Czy warto udoskonalać Porsche? - nie wiem, bo jestem zdecydowanie większą fanką jednośladów, niż czterech kółek, gdybyś pytał, czy udoskonalić książki Lema albo Twardowskiego, mogłabym wykazać się znacznie większą erudycją. Ale, ale, jak sprawdzę tę serię Fresh, to z pewnością dam znać, czy warto zmieniać to idealne Porsche! :)
"Najłatwiej zaprzyjaźnić się z mężczyznami, gdy od początku twierdzą, że kochają inne kobiety. Można wtedy z nimi - nazwijmy to - bezpiecznie porozmawiać."
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Wampir z Pniew » wt lip 02, 2019 9:13 pm

@
Awatar użytkownika
sylwusia
A tak jeszcze pomijając prv, tak mi gdzieś mignęło między wierszami, cóż za soli używasz? Są różne rodzaje i ... każda dodaje coś od siebie :smile: Może to pomoże naprowadzić na właściwy trop, gdyż niektóre nie będą nadawać się do tego a inne do tamtego. Osobiście soli nie używam, w każdej formie mi nie smakują, ale może jakiś "używacz" solanek coś by dodał od siebie tutaj?

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości