Jaką moc płynów chmurzysz?

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
dar.jusz
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 46
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podzięk.: 24 razy

Postautor: dar.jusz » 10 lip 2019, 22:28

:facepalm: *noIE* Wybaczcie !
Powtórzę się nie z racji "nabijania postów", ale może moja opowieść z krypty :?: zainspirowała ten temat, więc jadę po bandzie. Około roku jechałem na 18. Komfort zapewnił mi poczciwy SID i Vivka :D. Tak a'propos - to SID był by dumnie/u mnie spoczywał na laurach, ale się złamał po którymś upadku ( na gwincie tuby i głowicy ). Jakiś takiś odlew alu czy inkszy, nie wytrzymał. A chciałem zamówić tubę na dwa akusy!. Na "copy of Caravela" *mrgreen* AgaT-ka + mesch dawała radę... Chyba klon Odyseusz? ( nie pamiętam cholibka ) też dawał, ale był kaprrryśny jak dla mnie. Nie umiałem zapanować nad transportem w nim. Wtedy już wapowałem lżejsze ( ok 12/14 ) LQ. Na Sigelei Bagua z kickiem i klonem "klona" Kaifun (EHPRO) moc była ze mną! Cały czas tytoniówka. Jak to bylo MBL, CML? Cóś w tym guście :D . Szósteczko-ósemeczki weszły mi na Nautilusie (szt. 2 non stop w obiegu) + Evicach. Na Smoku używam
4 - 5% LQ naturalnego, jeśli można tak go określić. Czyli baza + gliceryna. Bywa że porcję 20ml "ubarwię" trzema/czterema kropelkami wanilii. Na 44/46 W w Tesli to 5% może zaskoczyć!
:wow:
Powoli myślę o zejściu z mocy, ale musiał bym mieć coś drugiego jak Tesla i Smok, a na razie szkoda mi kasy... *yes*

Awatar użytkownika
Devlin
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 15
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 19 razy

Postautor: Devlin » 11 lip 2019, 00:24

Ja zacząłem stosunkowo niedawno. A dokładniej 12 stycznia 2019. Jakby nie było 16 lat analogów za mną. Wiec wymysliłem, że przy Tesli Punk z TFV12 najmądrzejszym rozwiązaniem będzie moc... 18mg/ml. Po 2 dniach prób nie uduszenia się zszedłem na 12. Przez tydzień było całkiem znośnie, ale doszedłem do wniosku, ze nadal za dużo. Więc po 2 tyg od zakupienia pierwszego sprzętu dotarłem na 3mg/ml i tak już zostalo. W planach mam zejście niżej, jednak wszystko poniżej 3mg/ml "to za mało".
Atomizery w użytku : DJV RDA, Blitzen RTA, ,Drop Dead RDA, CoilMaster Genesis RDTA, Wotofo Faris RDTA, Pyro v1, Nano Wasp
Zasilania : Tesla Punk 220W, Vandy Vape Pulse X BF, Asmodus Minkin Boost, Vgod Pro Mech, Bonza, Vigor 81W
Awatar użytkownika
BarthezzVTi
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 101
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podzięk.: 104 razy

Re: Jaką moc płynów chmurzysz?

Postautor: BarthezzVTi » 11 lip 2019, 00:27

Jak zaczynałem (ponad 10 lat temu) przygodę z EIN to była czysta baza 18mg :)
Jak weszła era iJusta i pierwszych boxów oscylowało między 6 a 3mg.
Teraz od kilku miesięcy wchłaniam 1,5mg i to uważam za mój osobisty sukces!
Pomału zbliżam się do 0, ale nie mam zamiaru kończyć przygody z EIN :)
Nie ważne jak to zabrzmi, ale z nałogu zrobiło się hobby, które zabija nałóg
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 745
Podziękował: 262 razy
Otrzymał podzięk.: 497 razy

Postautor: DooshPastesh » 11 lip 2019, 07:19

Ja nie odbiegam od standardów. DTL 3mg, MTL 9mg. Ostatnio eksperymentuję z solami i dodaję je zarówno do premixów jak i moich mieszanek. Odpowiednio 3.3mg, 6mg. Niestety jestem przyzwyczajony do smaku freebase i niektóre z moich kompozycji całkowicie zmieniły smak dzięki solom, więc będę musiał chyba wrócić do zwykłej nikotyny. Ciekawe jest zastosowanie soli w DTL. Spodziewałem się zmiany na gorsze, ale ogólnie polubiłem to połączenie.
Pico 25 + Centaur Mini
Mirage + Blotto
homer21
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 12
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 43 razy

Postautor: homer21 » 11 lip 2019, 08:13

Ja zaczynałem ok. 10 lat temu zapewne jak większość od 18 mg na różnych "patykach", później przez długi czas 12 mg na Protanku z Aspire CF VV, następnie Evic Vtc mini z zamiennie z Nautilusem i Subtankiem.
Oczywiście zaliczyłem też w międzyczasie wpadkę z analogami ale to trwało niecały rok.
Obecnie używam 2-3 mg w DTL i jest tendencja zejścia na 0, oczywiście muszę potwierdzić że z nałogu zrobiło się swego rodzaju hobby i niestety zbieractwo. Na codzień korzystam z trzech różnych boxów na DNA i małej Tesli WYE a szafkę zapełnia masa różnych parowników i zasilań.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 1746
Podziękował: 976 razy
Otrzymał podzięk.: 1695 razy

Postautor: slaviop » 11 lip 2019, 08:47

Wzruszyłem się niczym stary siennik wojskowy.
Dawno dawno temu kiedy zaczynałem przygodę z chmurzeniem na pierwszych egonach od Collinsa tankowałem płyny o mocy 24 mg. Ani smaku ani mocy ale żylaki za uszami były. Nastała era protanków i spinerów a moc zeszła na 18 mg.
Pierwsze mechaniki zmusiły mnie do zejścia na 10 mg. Ach ten Nemezis i jego klony. Kayfun to był wypas.
W momencie kiedy sprzęt ewoluował i miałem na Hance od Cloupora 30 wat zszedłem do 8 mg i czasami niżej. Teraz już jestem nisko z nikotyną. Oscyluję od 0 mg do 3 mg max. I oby tak pozostało...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
Tomba
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 1717
Podziękował: 579 razy
Otrzymał podzięk.: 888 razy

Postautor: Tomba » 11 lip 2019, 12:49

Bardzo dziękuję wszystkim za przedstawienie swoich historii.

Chciałbym podkreślić jeden trend, który się z nich wyłania, a ja nie wspomniałem na początku.
Otóż zmiana metody vapowania z MTL na DTL ma bezpośredni wpływ na obniżenie mocy liquidów.
Faktycznie, jeszcze pół roku temu jak jechałem na MTL-u to vapowałem 6mg. Jak przeszedłem na DTL, to momentalnie zszedłem poniżej 3mg.
Używam nadal parowniki MTL, ale na nich też już jadę poniżej 3mg.

Zachęcam kolejne osoby do wpisów.
feromonowa bomba
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Otrzymał podzięk.: 4 razy

Postautor: feromonowa bomba » 11 lip 2019, 13:36

3 lata temu zaczynałem od 18-stek na AIO. Po roku użytkowania AIO przeszedłem na iJusta S i 12-stki, teraz 6-9-tki i czasami 12-stki.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
K_Puchatek
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 14
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podzięk.: 73 razy

Postautor: K_Puchatek » 11 lip 2019, 18:02

Chmurzę od 8 lat z hakiem, zaczynałem od 36 mg, obecnie 5 mg na Subtankach mini (DTL) - że tak powiem "dopaszczowo"....
Awatar użytkownika
Ramses
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 2903
Podziękował: 1602 razy
Otrzymał podzięk.: 912 razy

Postautor: Ramses » 11 lip 2019, 18:22

- 7 lat
- eGo + CE...x - 24 mg >>> 18 mg MTL
- mechanik + Kayfun - 18 mg >>> 6 mg MTL
- box mod + atomizery różne DTL - 3 mg >>> ?
Obrazek

Wróć do „Dyskusja ogólna”