Jaką moc płynów chmurzysz?

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaką moc płynów chmurzysz?

Postautor: Vlad » czw lip 11, 2019 10:57 pm

Przeraża mnie myśl jak mogłem wziąć bucha z 24mg. Ale widzę że nie jestem sam. Przez parę dni na jakimś śmisznym Aspire, pisze z dużej litery bo od tego się zaczęło wszystko. Młodszy brat mi mówi kup sobie 2 na promocji za 70 zł i najwyżej wyrzucisz. On miał wtedy rułke całą metalową z przyciskiem na dole[emoji3]. I chyba parę miesięcy było 18mg. A jak zakupiłem Isticka 100W i Griffina 22mm to mi się oczy zaświeciły. Ale to był sprzęt do chmurzenia. Wszystko było lepkie i pachnące od lq. Wtedy stopniowo schodziłem do 6mg. Potem jeszcze było kilka różnych sprzętów. Teraz od dwóch lat Vboy 200W i Crius Plus i poniżej 4mg nie mogę zejść. Ale uważam że to już jest ok.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
mtid
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 23, 2016 11:03 am
Lokalizacja:
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Jaką moc płynów chmurzysz?

Postautor: mtid » czw lip 11, 2019 4:56 pm

Zaczynałem od zwykłych eGo-nów. W e- *czajniczek* zakupiłem zestaw w którym były dwie e-fajki. Po czasie mały upgrade na Spinnera a na górę Aspire BVC. Do tego czasu, cały czas tankowałem liquidy 12mg. Do przesiadki na mody i ogółem coś większego namówił mnie znajomy. Trochę się opierałem, bo nie chciałem nic dużego. Kupiłem klona Nemesisa a na górę Lemo Drop, które po dwóch miesiącach zmieniłem na Suboxa, moc zmniejszyłem do 6mg. Po jakimś czasie zmiana zasilania na Evic VTC Mini, a na górę wjechał Velocity RDA, w którym się zakochałem i dzięki któremu zmniejszyłem moc do 3mg. W międzyczasie kupowałem nowe zasilania i atomizery aż wylądowałem na Drop Dead RDA i Kylin Mini którego pokochałem za smak, a z mocą zszedłem do 0.8mg. Wapuję głównie owocówki i może któregoś dnia zrezygnuję całkowicie z nikotyny.
Awatar użytkownika
Ramses
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 985
Rejestracja: pt sty 11, 2019 10:02 pm
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 4072 razy
Otrzymał podzięk.: 2169 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaką moc płynów chmurzysz?

Postautor: Ramses » czw lip 11, 2019 4:22 pm

- 7 lat
- eGo + CE...x - 24 mg >>> 18 mg MTL
- mechanik + Kayfun - 18 mg >>> 6 mg MTL
- box mod + atomizery różne DTL - 3 mg >>> ?
Obrazek
Awatar użytkownika
K_Puchatek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: sob cze 20, 2015 3:46 pm
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaką moc płynów chmurzysz?

Postautor: K_Puchatek » czw lip 11, 2019 4:02 pm

Chmurzę od 8 lat z hakiem, zaczynałem od 36 mg, obecnie 5 mg na Subtankach mini (DTL) - że tak powiem "dopaszczowo"....
Awatar użytkownika
feromonowa bomba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 11:56 am
Lokalizacja: Zielona Gora
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaką moc płynów chmurzysz?

Postautor: feromonowa bomba » czw lip 11, 2019 11:36 am

3 lata temu zaczynałem od 18-stek na AIO. Po roku użytkowania AIO przeszedłem na iJusta S i 12-stki, teraz 6-9-tki i czasami 12-stki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaką moc płynów chmurzysz?

Postautor: Tomba » czw lip 11, 2019 10:49 am

Bardzo dziękuję wszystkim za przedstawienie swoich historii.

Chciałbym podkreślić jeden trend, który się z nich wyłania, a ja nie wspomniałem na początku.
Otóż zmiana metody vapowania z MTL na DTL ma bezpośredni wpływ na obniżenie mocy liquidów.
Faktycznie, jeszcze pół roku temu jak jechałem na MTL-u to vapowałem 6mg. Jak przeszedłem na DTL, to momentalnie zszedłem poniżej 3mg.
Używam nadal parowniki MTL, ale na nich też już jadę poniżej 3mg.

Zachęcam kolejne osoby do wpisów.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaką moc płynów chmurzysz?

Postautor: slaviop » czw lip 11, 2019 6:47 am

Wzruszyłem się niczym stary siennik wojskowy.
Dawno dawno temu kiedy zaczynałem przygodę z chmurzeniem na pierwszych egonach od Collinsa tankowałem płyny o mocy 24 mg. Ani smaku ani mocy ale żylaki za uszami były. Nastała era protanków i spinerów a moc zeszła na 18 mg.
Pierwsze mechaniki zmusiły mnie do zejścia na 10 mg. Ach ten Nemezis i jego klony. Kayfun to był wypas.
W momencie kiedy sprzęt ewoluował i miałem na Hance od Cloupora 30 wat zszedłem do 8 mg i czasami niżej. Teraz już jestem nisko z nikotyną. Oscyluję od 0 mg do 3 mg max. I oby tak pozostało...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
homer21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: pt lut 23, 2018 10:05 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 44 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaką moc płynów chmurzysz?

Postautor: homer21 » czw lip 11, 2019 6:13 am

Ja zaczynałem ok. 10 lat temu zapewne jak większość od 18 mg na różnych "patykach", później przez długi czas 12 mg na Protanku z Aspire CF VV, następnie Evic Vtc mini z zamiennie z Nautilusem i Subtankiem.
Oczywiście zaliczyłem też w międzyczasie wpadkę z analogami ale to trwało niecały rok.
Obecnie używam 2-3 mg w DTL i jest tendencja zejścia na 0, oczywiście muszę potwierdzić że z nałogu zrobiło się swego rodzaju hobby i niestety zbieractwo. Na codzień korzystam z trzech różnych boxów na DNA i małej Tesli WYE a szafkę zapełnia masa różnych parowników i zasilań.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Jaką moc płynów chmurzysz?

Postautor: DooshPastesh » czw lip 11, 2019 5:19 am

Ja nie odbiegam od standardów. DTL 3mg, MTL 9mg. Ostatnio eksperymentuję z solami i dodaję je zarówno do premixów jak i moich mieszanek. Odpowiednio 3.3mg, 6mg. Niestety jestem przyzwyczajony do smaku freebase i niektóre z moich kompozycji całkowicie zmieniły smak dzięki solom, więc będę musiał chyba wrócić do zwykłej nikotyny. Ciekawe jest zastosowanie soli w DTL. Spodziewałem się zmiany na gorsze, ale ogólnie polubiłem to połączenie.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
BarthezzVTi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt gru 22, 2017 2:44 am
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 166 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaką moc płynów chmurzysz?

Postautor: BarthezzVTi » śr lip 10, 2019 10:27 pm

Jak zaczynałem (ponad 10 lat temu) przygodę z EIN to była czysta baza 18mg :)
Jak weszła era iJusta i pierwszych boxów oscylowało między 6 a 3mg.
Teraz od kilku miesięcy wchłaniam 1,5mg i to uważam za mój osobisty sukces!
Pomału zbliżam się do 0, ale nie mam zamiaru kończyć przygody z EIN :)
Nie ważne jak to zabrzmi, ale z nałogu zrobiło się hobby, które zabija nałóg [emoji14]

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości