Trwa nagonka na EIN..

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Trwa nagonka na EIN..

Postautor: Metall » ndz lip 28, 2019 2:53 pm

Szczerze, to trochę dziwi mnie, że aż tak podniecacie się przybierającej na sile nagonce na EIN. Jesteście dorosłymi ludźmi, w większości pewnie dość rozgarniętymi i inteligentnymi z pewnym zakresem wiedzy na przeróżne tematy, a brandzlujecie się tym jak nabuzowane nastolatki nad rozkładówką ze świerszczyka.
Pomijając już fakt, iż Polska to kraj o szczególnie zaawansowanym poziomie hipokryzji to pozostaje jeszcze ten fakt, jakie uniwersalne zasady rządzą tym światem. A są to na I miejscu: pieniądz, na II: pieniądz, i potem kolejno: pieniądz, władza, pieniądz i władza, i tak to leci.

E-drutami nikt się we władzach itd. wcale nie interesował, póki pieniążki się zgadzały. Gdy z einów korzystało średnio po 5 osób na miasto to było OK. Gdy einy stały się bezczelnie popularne i mnóstwo osób przerzuciło się ze zwykłych fajek właśnie na nie (jak m.in. ja i niektórzy moi znajomi), przez co wpływy z akcyzy zaliczyły glebę jak żul po metanolu to wtedy zaczęło się polowanie na czarownice. I czarownicami okazały się epety. Spadek wpływów z akcyzy, spadek zysków obleśnie bogatych koncernów tytoniowych, które mają ogromne lobby we władzach i koncernów farmaceutycznych, które chcą sprzedawać swoje cudowne leki na uzależnienie od niko to siła, która w tym kraju prawdopodobnie einy pogrzebie lub uczyni je co najmniej nieopłacalnymi z punktu konsumenta (co już się zresztą dzieje). A nasze zdrowie? Powiem Wam moi drodzy, nasze zdrowie oni naprawdę mają głęboko w swoich upasionych dupskach inaczej nie tępiliby efajek jak robactwa. Choć popieram to, że edruty powinny być tylko dla pełnoletnich to już akcyzę na nie, na liquidy, ograniczenia w mocy liquidów i pojemności butelek i atomizerów uważam nie tylko za głupotę, ale za zwykłe skurwysyństwo i tylko złą wolę, która za nic ma obiektywne spojrzenie na temat epetów.
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Trwa nagonka na EIN..

Postautor: DamianGR » śr lip 24, 2019 9:55 pm

Do mnie ostatnio podszedł znajomy z pracy z fajką w ręku i pytanie co za świństwem się truję :)
Odpowiedziałem mu o związkach jakie wdycha z dymem ze zwykłego papierosa, o zdrowiu i oszczędnościach ....i tu go chwyciło . Jak policzył ile z żoną wydają na fajki to mu gul skoczył.
Ja tylko obserwowałem jego, coraz bardziej ponurą minę :P gdy opowiadałem mu o ludziach których przekonałem do rzucenia analogów.
Jupiter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: czw cze 06, 2019 8:00 pm
Lokalizacja: Dolnośląskie
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 127 razy
Płeć: Mężczyzna

Trwa nagonka na EIN..

Postautor: Jupiter » wt lip 23, 2019 6:09 am

kaper pisze:Wielokrotnie też spotykałem się z takim ciemnogrodem, ale już na niego nie reaguje bo nie ma to sensu. A jak ktoś uparty, to zazwyczaj mówię że od kiedy nie palę, to za odłożoną kasę raz w roku jadę na wypas wakacje i głównie taki argument ucisza ich na miejscu.

Dobry argument, też muszę zastosować...
Ostatnio ktoś z rodziny tak mi poszarpał nerwy ze chciałem wyjść z siebie i stanąć obok. Ciężko rozmawia się z kimś kto nie zna tematu i nie chce znać, ma jakąś swoją tezę i na siłę ją forsuje, do takich nic nie dociera.
Podpisz petycję!

Obrazek http://chng.it/DNQykYmh Obrazek
Awatar użytkownika
kaper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:41 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 150 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Trwa nagonka na EIN..

Postautor: kaper » pn lip 22, 2019 7:23 pm

Wielokrotnie też spotykałem się z takim ciemnogrodem, ale już na niego nie reaguje bo nie ma to sensu. A jak ktoś uparty, to zazwyczaj mówię że od kiedy nie palę, to za odłożoną kasę raz w roku jadę na wypas wakacje i głównie taki argument ucisza ich na miejscu.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Trwa nagonka na EIN..

Postautor: Tomba » ndz lip 21, 2019 7:24 pm

dar.jusz pisze: Najbardziej chyba u "śmierdzieli". Taki osobnik, krztusząc się po kolejnym hauście z "cygańskiego dywanu"( bo tytuń mają tani a dobry :mrgreen: ) - dziwaczy się "co ty kurła trzymasz, przecież to sto razy gorsze od mojego".

Dokładnie. Chodzi o to, że każdy nałogowiec na siłę usprawiedliwia swój nałóg.
To się nazywa "racjonalizacją" nałogu.
Wmawia sobie, że to co ty używasz, to jest dopiero syf.
Tylko tak naprawdę nie ma wiedzy na temat tego co my używamy. Ale też nie potrzebuje tej wiedzy. Syf i koniec.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
dar.jusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: pn lip 08, 2019 6:37 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk/Wałbrzych
Podziękował: 277 razy
Otrzymał podzięk.: 112 razy
Płeć: Mężczyzna

Trwa nagonka na EIN..

Postautor: dar.jusz » ndz lip 21, 2019 4:00 pm

Tomba pisze:Ja już nie mam sił na te bzdury.
"...Poza oczyszczoną nikotyną w skład e-papierosa wchodzą również:
- para wodna..."

Kto to w ogóle wymyśla??? :facepalm:

Właśnie byłem na weselu (córki :smile: ). Dosiadła się do mnie jakaś kobieta, która z miejsca mnie zaatakowała, że e-p jest bardziej szkodliwe niż zwykłe papierosy.
Zapytałem się skąd o tym wie, to zaczęła wymyślać jakieś bzdury, że niby pracuje w służbie zdrowia i w pracy tak mówią. Że niby woda w płucach się zbiera.
Jak się zorientowałem, że w nic nie wie na temat e-p tylko tyle, że jest bardziej szkodliwe niż analogi, to zmieszałem kobietę z blotem.
Zadyma była jak na weselu w Kielcach :mrgreen:

Niestety ta cała nagonka i wroga propaganda oddziaływuje na społeczeństwo.
Stajemy się powoli wielbłądami, które muszą dźwigać ten bagaż złych opinii.


Odnośnie Twej irytacji, istotnie - nagonka i wroga propaganda znajduje aplauz :!:. Najbardziej chyba u "śmierdzieli". Taki osobnik, krztusząc się po kolejnym hauście z "cygańskiego dywanu"( bo tytuń mają tani a dobry :mrgreen: ) - dziwaczy się "co ty kurła trzymasz, przecież to sto razy gorsze od mojego". To jest przykład z mojego zakładu. Znają mnie od lat, wiedzą że jestem waperem ale nie odpuszczą... Na początku spinałem się, tłumaczyłem. Później reagowałem nerwowo. Obecnie - nawet nie patrzę w czyjąś stronę ( czytaj, leję ciepłym siurem ). Zastanawia mnie jednak aspekt psychologiczny. Czy ci ludzie nie mogą strawić faktu że np. dzisiaj mam takiego boxa, za trzy dni innego? Czy to że jestem "inny". Nie wiem. Prócz mnie jest jeszcze kilku waperów, rozmawiamy sobie, lecz nie możemy wyjaśnić tego "fenomenu niechęci", w niejako zamkniętej grupie ludzi.
***** *** /# awatar
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Trwa nagonka na EIN..

Postautor: Tomba » ndz lip 21, 2019 10:10 am

Ja już nie mam sił na te bzdury.
"...Poza oczyszczoną nikotyną w skład e-papierosa wchodzą również:
- para wodna..."

Kto to w ogóle wymyśla??? :facepalm:

Właśnie byłem na weselu (córki :smile: ). Dosiadła się do mnie jakaś kobieta, która z miejsca mnie zaatakowała, że e-p jest bardziej szkodliwe niż zwykłe papierosy.
Zapytałem się skąd o tym wie, to zaczęła wymyślać jakieś bzdury, że niby pracuje w służbie zdrowia i w pracy tak mówią. Że niby woda w płucach się zbiera.
Jak się zorientowałem, że w nic nie wie na temat e-p tylko tyle, że jest bardziej szkodliwe niż analogi, to zmieszałem kobietę z blotem.
Zadyma była jak na weselu w Kielcach :mrgreen:

Niestety ta cała nagonka i wroga propaganda oddziaływuje na społeczeństwo.
Stajemy się powoli wielbłądami, które muszą dźwigać ten bagaż złych opinii.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Trwa nagonka na EIN..

Postautor: Selene » sob lip 20, 2019 10:46 pm

Azgar pisze:...
Coś mi tu śmierdzi "opłaconym" artykułem. :lol:

Kiedyś sami sobie zaszkodzą, niech się bawią. :beer:

No jasne, że opłacony :P To wiadomo... Po co miałby ktoś pisać takie bzdury :/
Napisałam tam komentarz... Nawet go nie opublikowali *mrgreen*
Nie rozumiem tych dziwnych ludzi...
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Trwa nagonka na EIN..

Postautor: Azgar » sob lip 20, 2019 8:26 pm

Tylko czemu piszą o nielegalnych płynach ?
Przecież maksymalna dopuszczalna przez prawo "moc" to 20mg/ml.

Coś mi tu śmierdzi "opłaconym" artykułem. :lol:

Kiedyś sami sobie zaszkodzą, niech się bawią. :beer:
vape444
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pt lip 12, 2019 6:59 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

Trwa nagonka na EIN..

Postautor: vape444 » sob lip 20, 2019 7:31 pm

Szkoda komentować te bzdury pani magister...

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości