E-liquid z CBD?

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
pangello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 1:19 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: E-liquid z CBD ?

Postautor: pangello » pt lip 26, 2019 9:57 am

@
Awatar użytkownika
SzamanDM
No właśnie z tego co widzę na filmikach recenzentów róznych waporyzatorów oni w ogóle nie zaciągają się do płuc tylko od razu wypuszczają całą parę. Jak wciągam parę do płuc bo 'wyssaniu' jej z waporyzatora to przy wydechu praktycznie nic już nie widać xD Może tu jest pies pogrzebany żeby w recenzji było widać fajną chmurkę, albo oni po prostu zwyczajnie nie wiedzą... W każdym razie ta okrojona metoda z niewciąganiem do płuc też na mnie działa (tak właśnie robiłem przez pierwsze dni i i tak odczuwałem różnicę.
Ty jesteś w stanie wydychać jaką kolwiek parę przy użyciu Xvape Foga metodą MTL?
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » czw lip 25, 2019 10:02 pm

Z obu ustrojstw (Fog i Volcano) dopłucnie.
W Fogu ustawione mam na 200C. W Volcano różnie. Zaczynam od niższej temperatury np. 175C i kolejne torby podwyższam. Jeżeli jest to susz CBD to zaczynam zawsze od 180C. Ogólnie jest duża różnica między tymi dwoma. Volcano Digit, które mam to całkowicie konwekcyjny waporyzator. Pluję sobie w brodę, że nie poczekałem na Volcano Hybrid. Może kiedyś. Ale to tak nawiasem.
Balony z Volcano praktycznie nie powodują oporu przy inhalacji. Fog ma troszkę z tym problem, a ja lubię jak jest duży airflow.
Z drugiej strony inhalacja Fogiem bardziej imituje palenie. Inhalacja Volcano zupełnie palenia nie przypomina! Smak jest delikatny ale wyczuwalny, a działanie takie jak być powinno. Można sobie dodać trochę kondukcji w Volcano umieszczając mniej ziół i na górę zbiornika dać tę taką grubą plecionkę do waporyzacji koncentratów. Nowe Volcano Hybrid ma element kondukcyjny wpisany niejako w projekt.
Ogółem Volcano lepsze wydaje się do ziółka na receptę. I do waporyzacji innych ziół niekonopnych ze względu na szerszy zakres temperatur. Polecam np. kocimietkę, melisę, chmiel. Temperatury waporyzacji tych ziół są zbyt niskie by je Fogiem traktować.
Fog wydaje się lepiej sprawdzać w przypadku CBD choć nie zawsze. Jest ten element imitacji palenia. Mobilność jest tu też dużym plusem. Ciężko to do siebie ogólnie porównać gdyż produkty te znacznie od siebie się różnią nie tylko półką co samą koncepcją i projektem. Volcano jest podobno już oficjalnie zarejestrowane jako urządzenie medyczne w Kanadzie i Izraelu. Wątpię by tak stało się z Fogiem.

Generalnie trzymam się tej tabelki:

Obrazek
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
pangello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 1:19 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: pangello » czw lip 25, 2019 9:01 pm

ps. @
Awatar użytkownika
SzamanDM
jaką metodą waporyzujesz susz? Czy trzeba dodatkowo zaciągać go do płuc? Tzw. MTL? Bo działa w postaci zwykłych inhalacji, czyli zaciąg z wapka i puszczanie pary z ust. Wtedy też wdychamy sporo tej pary nosem.
pangello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 1:19 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: pangello » czw lip 25, 2019 8:31 am

@
Awatar użytkownika
SzamanDM
otrzymałem od nich odpowiedź i czekam na następną bo zapytałem jeszcze o metode jaką odbywa się to wzbogacanie oraz z jakiego wzbogacator jest suszu.

Kod: Zaznacz cały

Susz dodatkowo wzbogacany jest naturalnym ekstraktem CBD z konopi, aby zwiększyć stężenie CBD w produkcie. Faktycznie, bez takiego zabiegu, nie jest możliwe wyprodukowanie rośliny przy niskim(legalnym) stężeniu THC i tak wysokim CBD. Generalnie wszystko powyżej 5% CBD i 0.2%THC, te wyniki są już niełatwe do osiągnięcia ze względu na biologię i genetykę rośliny konopi(nieprzekraczając w całym plonie 0.2% THC).
Z tego też powodu koszt jest nieco wyższy niż standardowej konopi siewnej.

Oczywiście analizy są dostępne, wysłałem zapytanie o przesłanie najświeższych certyfikatów. Powinny otrzymać w przeciągu dwóch/trzech dni.


W każdym razie nie można odmówić działania ich suszom, gdyż jest tak jak pisałem wyraźne i konkretne, więc może sam susz bazowy ten przed wzbogaceniem też jest wysokiej jakości.
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » śr lip 24, 2019 9:31 pm

Ja wolę zapłacić jednak drożej i mieć pewność skoro jest możliwość. Jednak zrobię mały "research" i może kupię 1g na próbę tego kwiatka co polecasz.

A tym czasem w Kolorado:



My żyjemy w jakimś kraju niewolniczym. Trzeba nieźle się nagimnastykować by receptę otrzymać na jedną jedyną dostępną odmianę, a tam od wyboru do koloru bez zbędnych szopek. Kiedy wreszcie nadgonimy te kraje? Pytam, kiedy?
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
pangello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 1:19 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: pangello » śr lip 24, 2019 9:23 pm

@
Awatar użytkownika
SzamanDM
Też o tym czytałem i również mnie to zastanawia. Natomiast wszystko idzie do przodu, może i powoli tworzą coraz to nowsze odmiany z większa zawartością ;) Wyśle zapytanie do sklepu.

z ich opisu: "Uprawiane organicznie metodą indoor w południowej Szwajcarii, naturalnie, bez sztucznych dodatków susz konopny."

No zobaczymy co odpiszą.
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » śr lip 24, 2019 9:18 pm

Cena zachęcająca. Może spróbuję.
Widzę tu jeden problem jednak. Tak duża zawartość CBD przy niskim THC jest praktycznie niemożliwa do uzyskania. Zatem albo producent zapomniał dopisać "zawiera do 12,3% CBD" lub też w gorszej opcji kwiatostany są sztucznie podbite izolatem CBD.

Cytuję za konopnysklep.pl :

"W Internecie są oferowane susze typu 12 a nawet 19% CBD - jest to wprowadzanie Państwa w błąd. Naturalnie można otrzymać max do 6-7% CBD (przy 0,2% THC). Wszystko powyżej to produkty sztucznie zawyżone."

Powyższe stwierdzenie często można spotkać w Internecie. Oczywiście niedotyczy to e-liquidów, olejów, haszów, koncentratów gdzie stężenie CBD może być nawet bliskie 100%. Dotyczy to jedynie kwiatostanów.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
pangello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 1:19 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: pangello » śr lip 24, 2019 8:15 pm

Po spróbowaniu kilku suszy różnych firm, trafiłem w końcu na firmę CBDRemedium i susz CBD o nazwie Northern Lights o parametrach 12,3% CBD i 0.2% THC i powiem wam, że różnica niesamowita!! Pierwszy szusz CBD, który nie działa przymulająco, tylko ma wręcz pewne działanie euforyczne, motywujące do działania. Dodam, że mem jeszcze dwa susze tej samej firmy również o wysokiej zawartości CBD i tylko ten tak działa ;] Gorąco polecam! @
Awatar użytkownika
SzamanDM


Apropo eliquidów, też dorwałem dobrej roboty produkt, o nazwie Enecta Ambrosia 400mg CBD/10ml. W porównaniu do Kushtm to dosłownie niebo a ziemia! Te Kushe chyba mają jakiś ciulowy sztuczny barwnik, i chyba nie tylko one, gdyż gdy dziś byłem w sklepie stacjonarnym odebrać paczkę z pierwszym zestawem mod+atomizer to osoby tam pracujące wapowały jakiś eliquid (tytoniowy nie CBD) ale chyba dokładnie z tym samym sztucznym związkiem do arometów, bo po przebywaniu tam doslownie jedną minutę czułem się później tak samo zamulony, mdliło mnie i czułem ucisk w głowie. Widocznie albo jestem na to uczulony albo nie wiem... Natomiast ta Enecta Ambrosia to całkowite przeciwieństwo Kusha, z opisu wynika. że naturalny terpeny, a to chyba to odpowiada za smak i zapach(?).
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » ndz lip 21, 2019 3:52 pm

Ciekawa opcja z tym hashem, jeszcze nie próbowałem. Na ile sesji ci wystarcza takie ładowanie 0.1g do vapa? Ile buchów z tego wychodzi?

Na Fogu nie próbowałem, ale jak 0,2g haszu władowałem do Volcano to straciłem rachubę w ilości balonów. Ok. 9 wyszło. Balonów, nie buchów! ;P Potem więc dałem już tylko 0,1g. Nieraz piszą, że hasz potrzebuje wysokiej temperatury. Nie jest to prawda. Hasz to nie to samo co koncentrat. 180-200C wystarczy tak jak do suszu.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
pangello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 1:19 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: pangello » ndz lip 21, 2019 3:10 pm

@
Awatar użytkownika
SzamanDM
Ciekawa opcja z tym hashem, jeszcze nie próbowałem. Na ile sesji ci wystarcza takie ładowanie 0.1g do vapa? Ile buchów z tego wychodzi?
Rozumiem, że ze względu na wysokie stężenie to już lepiej nie za często sobie zapodawać.
A właśnie z e-papierosem można by sobie pobuchać w dowolnym momencie dnia i specjalnie się nie przejmować bo dawka na raz dużo mniejsza, stąd moje zainteresowanie tymi sprzętami - tylko żeby to było choć zbliżone smakowo/zapachowo do tego co mamy z suszu ;/
@
Awatar użytkownika
DooshPastesh
a nie byłby dla mnie dobry np. e-papieros typu POD? Widziałem, że produkują też mniej pary. One same się włączają bez przycisku po zaciągnięciu, tylko czy są takie z regulacją?

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość