E-liquid z CBD?

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Jupiter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: czw cze 06, 2019 8:00 pm
Lokalizacja: Dolnośląskie
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 127 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: Jupiter » pn lip 29, 2019 6:56 pm

pangello pisze:@Jupiter, eliquidy też są, ja np teraz mam Enecta Ambrosia 400mg/10ml. Widziałem, że polecane są też firmy Harmony, ale jeszcze ich nie próbwałem.

Jak ten liquid zadziała na organizm?
Podpisz petycję!

Obrazek http://chng.it/DNQykYmh Obrazek
pangello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 1:19 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: pangello » pn lip 29, 2019 6:49 pm

@
Awatar użytkownika
Jupiter
, eliquidy też są, ja np teraz mam Enecta Ambrosia 400mg/10ml. Widziałem, że polecane są też firmy Harmony, ale jeszcze ich nie próbwałem.
Jupiter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: czw cze 06, 2019 8:00 pm
Lokalizacja: Dolnośląskie
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 127 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: Jupiter » pn lip 29, 2019 6:42 pm

pangello pisze:@Jupiter na youtubie masz kilka filmików z polecanymi waporyzatorami do kilkuset zł. Niestety jest to nieco droższe od epapierosa.

A nie ma liquidu takiego do e-papierosa?
Podpisz petycję!

Obrazek http://chng.it/DNQykYmh Obrazek
pangello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 1:19 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: E-liquid z CBD ?

Postautor: pangello » pn lip 29, 2019 6:40 pm

@
Awatar użytkownika
Jupiter
na youtubie masz kilka filmików z polecanymi waporyzatorami do kilkuset zł. Niestety jest to nieco droższe od epapierosa.
Jupiter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: czw cze 06, 2019 8:00 pm
Lokalizacja: Dolnośląskie
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 127 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: Jupiter » pn lip 29, 2019 6:32 pm

Ja to chcę, co mam kupić? Kręgosłup mnie boli...
Podpisz petycję!

Obrazek http://chng.it/DNQykYmh Obrazek
pangello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 1:19 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: pangello » pn lip 29, 2019 6:30 pm

@
Awatar użytkownika
gentillo
Moje obserwacje dotyczą spraw głównie neurologicznych + problemów ze snem i jego głębokością. Wynika z nich (a posiadam i waporyzator do suszu i EIN+eliquid i dobrej jakości olejek do spożywania pod język) najmocniej i najszybciej działa waporyzacja suszu. Wystarczy już jedna/dwie sesje po kilka minut. Łacznie to może być od kilkunastu do 20 głębszych 'buchów'. Działa na mnie dość długo bo minimum kilka godzin.
Narazie jeszcze nie testowałem zbyt dużej ilości eliquidów (sprawa w toku ;) ) więc tutaj pewnie za jakiś czas pojawi się aktualizacja poglądów :D

Z tego co czytałem stosują to ludzie róniweż na bóle, szczególnie takie chroniczne/przewlekłe. Jednak jeśli by na ciebie nie zadziałało powinneś jeszcze udać się po receptę na medyczną marichuane i spróbować wymieszać ją w różnych proporcjach z tym legalnym suszem CBD. Bo przecież jak lekarz przepisuje grama na dzień to jest jakaś parodia, byś chodził cały miesiąc nastukany xD

Natomiast jeśli jednak by podziałało pozytywnie, to możesz robić własne eliquidy, bo są do kupienia osobno ekstrakty CBD oraz ternpeny do rozcieńczania z PG/VG (patrz tabelka wcześniej) i wtedy łączyć jak najbardziej synergicznie pod Twoje problemy. Wtedy mógłbyś zrobić sobie takie stężenie jakie w e-liquidzie by na ciebie działało czy do 3% czy 7%. I ciumkać sobie w ciągu dnia dostarczając CBD do organizmu.
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » pn lip 29, 2019 6:22 pm

Działa przeciwbólowo. Nie każdy susz tak samo. Najlepiej z THC+CBD mieć susz, jednak samo CBD też powoduje efekt przeciwbólowy. Wszystko głównie zależy od rodzaju kwiatków i zawartości terpenów.
Nie chcę zdradzać moich schorzeń publicznie. Napiszę jedynie, że na odkładanie wizyty u dentysty CBD jest bardzo pomocne. :)
Jeden z moich znajomych bardzo chwali sobie efekt terapeutyczny na bóle stawów.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
gentillo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pn lip 29, 2019 5:31 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: gentillo » pn lip 29, 2019 5:56 pm

Jestem nowy w temacie. A zainteresował mnie ze względu na przewlekły ból pleców któremu nie jestem w stanie zaradzić farmakologiczne. Zakupiłem vaporyzator i czekam na dostawę. Mam też kilka pytań. Po pierwsze większość pisze tutaj o efekcie luzującym. A mnie głównie interesuje przeciwbólowy. Jak to wygląda? Czy jest tu ktoś kto zmaga się z ciężkim bólem i CBD mu pomogło? Czy są jakieś rodzaje suszu które w większym stopniu niż inne wpływają na ból? No i pytanie praktyczne. Jak wygląda używanie tego sprzętu? Tzn. podstawy mam. Jak mielić, ładować itd. Ile machów można ściągnąć po jednym naladowaniu? Czy taka sesja daje już jakiś efekt? O oleju czytałem że dawkuje się go co 6 godzin. Czy z waporyzatorem jest podobnie? Używam też EIN ale z tego co do tej pory czytałem to chyba lepsze efekty daje susz. Na razie zamówiłem Fenix Mini, ma dobre recenzje jak na swoją cenę a nie wiem czy w ogóle to na mnie podziała.
pangello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 1:19 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: pangello » ndz lip 28, 2019 6:38 pm

Kupiłem sobie saszetkę utrzymującą poziom wilgoci optymalny dla suszu konopnego i faktycznie poprawił on 'ilość' generowanej pary w waporyzatorze dla konkretnego suszu (Amnesia akurat).

Znalazłem też świetny artykuł odnośnie CBD itp. -> https://jarajto.pl/pl/blog/CBD-Co-to-je ... stosowac/3

Szczególnie przydatna jest tabelka informacyjna odnośnie różnych terpenów występujących w konopiach oraz jakie efekty nasilają, w jakich odmianach występują itd:
Obrazek
Co ciekawe moje własne obserwacje poczynione pare dni przed natrafieniem na ten artykuł potwierdzają efekty w nim opisywane (dla dwóch odmiacn Super Silver Haze i Amnesia)
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

E-liquid z CBD ?

Postautor: SzamanDM » pt lip 26, 2019 2:29 pm

pangello pisze:@SzamanDM No właśnie z tego co widzę na filmikach recenzentów róznych waporyzatorów oni w ogóle nie zaciągają się do płuc tylko od razu wypuszczają całą parę.


To zrozumiałe. Przy normalnych kwiatkach, tych co u nas są na receptę dalsza recenzja mogłaby przybrać nieoczekiwany obrót. :lol:
I często tak bywa... ;)

Jak wciągam parę do płuc bo 'wyssaniu' jej z waporyzatora to przy wydechu praktycznie nic już nie widać xD Może tu jest pies pogrzebany żeby w recenzji było widać fajną chmurkę, albo oni po prostu zwyczajnie nie wiedzą... W każdym razie ta okrojona metoda z niewciąganiem do płuc też na mnie działa (tak właśnie robiłem przez pierwsze dni i i tak odczuwałem różnicę.
Ty jesteś w stanie wydychać jaką kolwiek parę przy użyciu Xvape Foga metodą MTL?


Z tego co do tej pory zaobserwowałem to nie trzeba trzymać pary w płucach jakoś strasznie długo. Wystarczy na chwilę i kolejny sztach.
"Wydychuję" z Foga bez problemu. Jak już pary nie ma to znaczy, że albo można jeszcze podbić temperaturę by coś tam jeszcze z ziół wydobyć albo koniec sesji. Tu Volcano ma plus bo najpierw para idzie w torbę. Widać czy jest sens dalszego pompowania balona czy już raczej koniec zbiornika. To się jednak sprawdza wyłącznie jeżeli chodzi o konopie. W przypadku np. melisy para jest prawie niewidoczna, a smak przy opróżnianiu balona jest i działanie jest również.

Przy okazji sugestia. Nie wyrzucamy resztek po waporyzacji. Zbieramy do słoiczka. Można z tego zrobić fajne produkty żywnościowe jeszcze. Nic się nie marnuje. Zdaje się, że już pisałem o tym.

EDIT: Jeszcze dodam, że taka para z waporyzacji ziół nie jest nigdy tak gęsta jak w przypadku liquidów do EIN, które mają dużą zawartość gliceryny, ale przecież nie o to tu chodzi by robić cloud chasing ziołami. :smile:
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości