Stary waper zaczyna na nowo

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Awatar użytkownika
nike21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 02, 2019 8:38 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Stary waper zaczyna na nowo.

Postautor: nike21 » pn sie 05, 2019 4:02 pm

Jak mi ktoś odpowie co lepiej oddaje smak z w/w przeze mnie parowników i na ile czasu przeciętnego wapowania starczy jeden AKU LG HG2 3000 mAh to będę wdzięczny. Nie ma problemu nosić ze sobą aku i buteleczkę liquidu. Kiedyś nosiłem druty, sznurki, płatki bawełniane, strzykawkę, igłę, kilka butelek liquidu, śrubokręcik, pensetę i HGW co jeszcze... Wszystko wielkości kosmetyczki. Teraz do saszetki jak wrzucę naładowane aku i 10ml butelkę na zaś to pewnie starczy. Choć nie wiem ile te parowniki są w stanie odparować ale na porównywalnym poziomie co kiedyś mesh na mechaniku to spoko...
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo.

Postautor: Superlux » pn sie 05, 2019 2:48 pm

@
Awatar użytkownika
nike21


Ajdżast nie jest chwalony, wręcz przeciwnie :mrgreen:

Patrzę na te parowniki które wymieniłeś i nie wiem czy zasilanie na jedną batkę wystarczy. Profile Unity, Kylin, Juggerknot - wszystko to bardzo szybko żre prąd ( i liquid ) więc na jakieś wyjścia musiałbyś chyba zabierać dodatkowe aku i buteleczkę sosu. Wszystko zależy od tego czego tak naprawdę potrzebujesz - spokojnego ciumkania czyli MTL czy wielkiej chmury czyli DL. Każdy ma swoje plusy i minusy. Niezdecydowanym polecałbym kupić jeden taki i jeden taki, właśnie po to żeby się przekonać. Z dopaszczowców dostępnych w takich sklepach jak Fasttech czy 3fvape wybrałbym klona Dvarwa MTL v2, Kf Lite 2019 lub mało znane jeszcze Patibulum ( klon Shenraya ). Jeżeli chodzi o DL to ja dopiero zaczynam ale mam całkiem miłe wspomnienia z Augvape Intake, OBS Engine II i z Dead Rabbit ( chociaż dwa pierwsze nie są chyba najlepszymi reprezentantami mistrzów ognia i zadymy ). Tak więc może pojawi się tu jakiś zacny fan dopłucniaków i rozwinie temat.

:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
nike21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 02, 2019 8:38 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Stary waper zaczyna na nowo.

Postautor: nike21 » pn sie 05, 2019 2:11 pm

Z zasilania wizualnie najbardziej do mnie przemawia ten Aegis Solo, a skoro jest polecany to czemu by nie. Dylemat mam z parownikiem. W sumie jak tak popatrzyłem to fajnych jest kilka. Wotofo Profile Unit RTA i Kylin M RTA jeśli chodzi o siatke mesh, JuggerKnot RTA jeśli chodzi o grzałkę z drutu i Ello Duro na gotowe grzałki (lub samoróbki z drutu). Nadal nie wiem co będzie lepiej oddawać smak. Dodam że ja w zasadzie paliłem same tytoniowe. Uwielbiałem m.in. 7 Volves z Evapera, Eden od El Toro, klony liquidów Halo.

Zasilanie na jeden aku wystarczy, co do sklepu to chciałbym w PL. Nie chce mi się czekać miesiąc albo lepiej i zaoszczędzić 10zł, ale jak nie będzie koloru który będę wolał to może i kupie na FT albo Ali

A kolejnym dylematem co wybrać jest opcja minimum na start (bo nie chciałbym znowu władować tysiaka na sprzęt i za chwile sprzedawać) czyli dość chwalony Eleaf iJust NexGen. Znowu nie chciałbym wydawać półtorej stówy na coś co za chwile pójdzie do szuflady albo na bazarek żeby kupować i tak boxa a od tego Eleafa nawet czajnika nie idzie odkręcić więc nie będzie nawet szans żeby to zostawić (choć może pani żona w końcu skończy palić śmierdziele...)
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo.

Postautor: Superlux » ndz sie 04, 2019 7:36 pm

nike21 pisze:W takim parowniku jak ten Wotofo Profile Unity RTA należy tylko wyprofilować i przymocować grzałkę a potem przewlec watę? Kiedyś ogarniało się trudniejsze zespoły grzewcze więc myślę że i z takim sobie poradzę. Taką grzałkę należy przepalać jak kiedyś drut na knocie (sznurkowym czy to meshowym) czy się ten element grzewczy po prostu wymienia? Na ile ml starcza taki setup? Widzę w edymie grzałki i sznurki bawełniane ale to trochę kosztuje - 10szt komplet grzałka i sznurek to 40zł.

Z zasilania podoba mi się ten Aegis Solo, Wotofo też fajny sprzęt. Szkoda że w edymie jest uboga dostępność kolorów tego zasilana. Gdzieś jeszcze poza edymem można zanabyć ten sprzęt? Jest różnica między takim parownikiem jak wyżej, a takim na gotowe grzałki, jeśli chodzi o smak?



Aegisa Solo osobiście polecam, mój jest z ft. Kupiłem gunmetal z kamo. Trochę dłużej ( na jednej batce ) wapuje się na Tesli Wye 85W i jest ona znacznie lżejsza, Wotofo powinien się zmieścić na styk ( Wotofo - 25 mm, Tesla - 26 mm ). Zakładam że swoje potrzeby chcesz możliwie jak najszybciej zaspokoić w jednym ze sklepów Edka. No chyba że potrzebujesz większej mocy i szukasz czegoś na dwa aku...Wtedy zaczynamy rozmowę od początku :mrgreen:

:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo.

Postautor: Tomba » ndz sie 04, 2019 11:04 am

mario_79 pisze:Kolega Tomba chwalił się o ile pamiętam, że dwa miesiące na jednym setupie w Kylin M wapował i jest ok nadal.

No wtedy chwaliłem się po miesiącu: viewtopic.php?f=82&t=5728&p=67089&hilit=n%C3%B3wka#p67089
Ale cały czas używam tej samej siatki.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Stary waper zaczyna na nowo.

Postautor: DooshPastesh » ndz sie 04, 2019 5:41 am

Jest to moja subiektywna opinia, ale uważam, że szpula VandyVape bije na głowę nexMESH. Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić gotowych grzałek SS316L, ale nie spodziewam się rewelacji. Wystarczy porównać wygląd obydwu. VV jest uplecione drobniutko i delikatnie jak tkanina, niczym materiał na metalowy obrus, a gotowe grzałki, stripy, są prasowane z dużymi otworami i dość grube. Nie chcę ich stawiać w złym świetle, bo są fantastyczne, tylko że drobny mesh jest dla mnie lepszy. Chmura jest niemal tak soczysta jakby lać liquid prosto do paszczy.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
mario_79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: sob maja 18, 2019 9:04 am
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 53 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo.

Postautor: mario_79 » sob sie 03, 2019 10:32 pm

O racja. Kurczę, nie wiedziałem. za 15 zł i ponoć starcza na 80-100 grzałek. Człowiek się całe życie uczy ;)
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Stary waper zaczyna na nowo.

Postautor: Raz2trzy » sob sie 03, 2019 10:21 pm

A no tak, ale w sumie szpule z siatki mesh też są :D
Awatar użytkownika
mario_79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: sob maja 18, 2019 9:04 am
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 53 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Stary waper zaczyna na nowo.

Postautor: mario_79 » sob sie 03, 2019 10:18 pm

Tak tylko chwilowo tu mowa o grzałkach meshowych ;) A nie widziałem aby ktoś podjał się "zaplatania" takowej ;)
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo.

Postautor: Raz2trzy » sob sie 03, 2019 10:17 pm

mario_79 pisze:Wymieniasz grzałkę /siatkę/ + wata. Tak profilujesz, przykręcasz, przeplatasza watę i ją czeszesz i wkładasz w kanały. Starcza zależy od instensywności użytkowania i jak liquid Ci zabrudził grzałkę. Kolega Tomba chwalił się o ile pamiętam że dwa miesiące na jednym setupie w Kylin M wapował i jest ok nadal. Koszty są dużo mniejsze niż gotowych grzałek. 10 sztuk grzałek Wotofo w ed..mie to 16,90. Wata na 20 setupów to jakieś 15 zł. Wychodzi jakieś 2,5 za setup ;)

Albo krok dalej - szpula gotowej plecionki z e- *czajniczek*. Koszt bodaj 20-30zł a grzałek naprawdę sporo.

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości