WISMEC EXO SKELETON ES300 Buuuum !!!!!!!!!!!!!!

Używamy naszych e-papierosów odpowiedzialnie! Wszystko, co warto wiedzieć o bezpieczeństwie...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

WISMEC EXO SKELETON ES300 Buuuum !!!!!!!!!!!!!!

Postautor: Tommy Black » czw sie 08, 2019 7:01 am

adiif1 pisze:Znalazłem informacje ze ArcticFox obsługuje już tego boxa także może tu był problem.


Tyle że w czasie kiedy nastąpiło wielkie bum :) ArcticFox jeszcze tego boxa nie obsługiwał. Tak mi się przynajmniej wydaje...no i raczej takie oprogramowanie nie bywa przyczyną wybuchów. Ale zostawmy to, to już historia choć warto ją znać.
adiif1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: sob lip 20, 2019 4:10 pm
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

WISMEC EXO SKELETON ES300 Buuuum !!!!!!!!!!!!!!

Postautor: adiif1 » czw sie 08, 2019 6:29 am

Tommy Black pisze:
adiif1 pisze:Pytanie czy był wgrany custom FW typu ArcticFox?


A do czego miał być wgrany?

Znalazłem informacje ze ArcticFox obsługuje już tego boxa także może tu był problem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

WISMEC EXO SKELETON ES300 Buuuum !!!!!!!!!!!!!!

Postautor: Tommy Black » czw sie 08, 2019 5:49 am

adiif1 pisze:Pytanie czy był wgrany custom FW typu ArcticFox?


A do czego miał być wgrany?
adiif1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: sob lip 20, 2019 4:10 pm
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: WISMEC EXO SKELETON ES300 Buuuum !!!!!!!!!!!!!!

Postautor: adiif1 » czw sie 08, 2019 4:53 am

Pytanie czy był wgrany custom FW typu ArcticFox?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

WISMEC EXO SKELETON ES300 Buuuum !!!!!!!!!!!!!!

Postautor: Tommy Black » śr sie 07, 2019 7:55 am

Co prawda topic nie o ogniwach ale nie byłbym sobą ( dziś nie mam kryzysu osobowości ) gdybym nie...

Superlux pisze:To samo dotyczy rewrapów, omijam szerokim łukiem wszystkie Ijoy'e, AWT, Ampkingi, Baseny itp itd.


...nabazgrał, że robię dokładnie jak @
Awatar użytkownika
Superlux
. Z naciskiem na Baseny.

A skoro już, to dodam, bo muszę. Najbardziej omijam jednak wszelkie Sony. :-P

I to też muszę nabazgrać. Najbardziej pożądam ostatnio ogniw firmy Molicel. A zwłaszcza formatu 21700. Dostałem jedną ( not for sale ) od @
Awatar użytkownika
Azgar
a :bender: i Mirage jakby odżył na nowo.
kristo1982
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:13 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 61 razy
Płeć: Mężczyzna

WISMEC EXO SKELETON ES300 Buuuum !!!!!!!!!!!!!!

Postautor: kristo1982 » śr sie 07, 2019 7:41 am

@
Awatar użytkownika
Tenmen
ciekawa sprawa dla mnie jako prawnika pod kątem ewentualnego wprowadzenia do obrotu produktu niebezpiecznego. Jednak żeby o tym mówić, trzeba by zasięgnąć opinii biegłego rzeczoznawcy o czym wspomniał @
Awatar użytkownika
Tommy Black
. Pod kątem odszkodowania nie ma za bardzo na co liczyć, bo Twoja szkoda ogranicza się do zniszczonego moda i akusów, szczęście że nic poważnego się nie stało.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

WISMEC EXO SKELETON ES300 Buuuum !!!!!!!!!!!!!!

Postautor: Superlux » śr sie 07, 2019 7:33 am

@
Awatar użytkownika
Metall


F-ma Sony informowała już 3 lata temu że kończą produkcję i że kończą się już zapasy magazynowe. To był pierwszy sygnał dla zgrabnych, małych chińskich rączek. I rzeczywiście przez prawie rok przeczytałem multum artykułów o fejkowych Soniakach ( co nie oznacza że na rynku nie ma już tych prawilnych, jeszcze są ). Na Batterybro był fajny artykuł pokazujący dokładnie jak odróżnić oryginalną batkę od klona...i to dotyczylo właściwie tych kilku firm które jako jedyne ( ! ) produkują oryginalne aku. Trzeba to sobie wyszukać. Na szczęście Murata przejęła ten segment produkcji od Sony i teraz będziemy kupować oryginalne Sony brandowane przez Muratę...zanim sama Murata nie stworzy czegoś nowego, własnego.
Nie sprowadzam Soniaków z Chin, jeżeli muszę to kupuję np w BTO gdzie każda batka jest dokładnie sprawdzana a wyniki są porównywane z kartą katalogową i z innymi danymi. To samo można powiedzieć np o Batimexie czy o małej manufakturze - Batlit która bierze Sony z BTO. Nie kupuję ich u Edka bo nie mam tej pewności. Znam dwóch ludzi z BTO i wiem od nich jak wygląda kontrola jakości, testy itp itd.

To samo dotyczy rewrapów, omijam szerokim łukiem wszystkie Ijoy'e, AWT, Ampkingi, Baseny itp itd.
W całym swoim waperskim życiu mialem zaufanie tylko do nielicznych rebrandowanych baterii. Keeppower, słynne AW ( w środku był równie słynny Panasonic CGR18650CH ). Bywały również momenty że nieźle wyrabiały się także Efesty, Aspire czy Mnke ( oczywiście nie wszystkie ) ale ta lista jest krótka.

Co kupować ? Oryginalne akusy od - Sony / Murata, Panasonic / Sanyo, LG, Samsung i Molicel...i to już jest koniec przewodu pokarmowego.
Gdzie kupować ? W specjalistycznych sklepach, niekoniecznie w vape shopach.


@
Awatar użytkownika
Qra


" ...VTC i T40 są z pakietów bo mają ślady po blaszkach i tak sobie myślę że jeżeli były montowane docelowo jako baterie do elektrosprzętu to tam firmy nie kupowały podróbek... ale to tylko moja teoria ;) ..."

I to jest słuszna teoria, wszędzie są jakieś wpadki ale fakt faktem - paradoksalnie najpewniejsze Sony to właśnie te pochodzące z pakietów. Jeżeli chodzi o Sony to polecam BTO ( niestety po cenach państwowych :mrgreen: ) i Batlit ( taniocha pochodąca właśnie z pakietów ...prosto z BTO ). Moje pewniaki aczkolwiek sam używam głównie LG i Samsung.


:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

WISMEC EXO SKELETON ES300 Buuuum !!!!!!!!!!!!!!

Postautor: Krytyk » śr sie 07, 2019 6:46 am

Mam VTC5, VTC6 i VTC5A. Wszystkie sprawują się bardzo dobrze. Najstarsze VTC5 poszły co prawda w odstawkę, bo naderwały się izolatory, a w moich lokalnych Vape shopach mają tylko koszulki naprawcze, ale po ponad 2 latach nadal dobrze trzymały.

Co do wyciągania na noc, to ja zawsze wyciągam. Kwestia spokojnego snu ;) Jest też sprawa pobierania prądu pomimo wyłączenia. Problem raczej marginalny. Poszła jedynie kiedyś fama, że Mody z chipami YiHi potrafią zjechać baterię na zbyt niski woltaż, co może skrócić jej żywot.
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Qra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: wt lut 12, 2019 7:21 pm
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podzięk.: 136 razy
Płeć: Mężczyzna

WISMEC EXO SKELETON ES300 Buuuum !!!!!!!!!!!!!!

Postautor: Qra » śr sie 07, 2019 6:21 am

Metall pisze:Hm, no to jakich ogniw 18650 w końcu najlepiej i najbezpieczniej używać?
Ponoć jest ta cała Święta Trójca Aku: LG HG2, Samsung 30Q no i właśnie Sony VTC5 (i VTC6). A tu teraz czytam, że sony vtc to jednak kupa jest jako zasilanie do e-peta...


Moim zdaniem trzeba brać poprawkę na kilka czynników.
1. Jak wszystko na czym można zrobić kasę jest podrabiane. Tutaj jest dobry artykuł na ten temat. I nawet jak coś jest drogie to nie musi być oryginalne z czego sprzedawca może nie zdawać sobie sprawy...
2. Elektronika w modzie może być walnięta i czy to Wismec czy inny sprzęt to może być wadliwy, a że w grę wchodzą ogniwa co potęguje zagrożenie.
3. Jak sam zauważyłeś, użytkowanie ogniwa ma znaczenie.
Ja korzystam z VTC5, LG HG2 i HG4 oraz z Samsunga 40T i nie narzekam. VTC i T40 są z pakietów bo mają ślady po blaszkach i tak sobie myślę że jeżeli były montowane docelowo jako baterie do elektrosprzętu to tam firmy nie kupowały podróbek... ale to tylko moja teoria ;)

A tak po prawdzie to i z drewnianego kościółka cegła na głowę może spaść...
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

WISMEC EXO SKELETON ES300 Buuuum !!!!!!!!!!!!!!

Postautor: Metall » wt sie 06, 2019 8:36 pm

Tommy Black pisze:
Tenmen pisze:Uwaga na Wismeca Skeleton...


Tym razem firma Wismec przesadziła z dosłownością nazwy. :-P Czyli można wierzyć i producentom. ;)

Wyrazy współczucia Tenmen. :(

Edit:

Przypomniałem sobie że nie tak dawno czytałem na jakimś zagranicznym serwisie że, firma Sony nie zaleca uzywania swoich ogniw do urządzeń waperskich i nie ponosi z tytułu takiego używania ewentualnej odpowiedzialności. Chyba u nas tez coś o tym było. Pominąłem ten długi artykuł bowiem nie używałem i nie zamierzam używać żadnych ogniw Sony.
Z Twoich zdjęć wynika że właśnie miałeś tam jakieś VTC Sony. Jedyna nadzieja w biegłym rzeczoznawcy który może uznać że to jednak wina samego moda Wismeca.


Hm, no to jakich ogniw 18650 w końcu najlepiej i najbezpieczniej używać?
Ponoć jest ta cała Święta Trójca Aku: LG HG2, Samsung 30Q no i właśnie Sony VTC5 (i VTC6). A tu teraz czytam, że sony vtc to jednak kupa jest jako zasilanie do e-peta...

Poza tym czy należy wyciągać aku z moda na noc, nawet jak mod jest wyłączony?
Wiem, że aku źle użytkowane mogą narobić kłopotu, ale chciałbym wiedzieć jak minimalizować ryzyko wystąpienia tych kłopotów. Podstawowe zasady użytkowania aku znam, ale pozostają jeszcze właśnie takie niuanse, jak np. wyciągać aku z moda na noc czy to jednak zbytnia przesada?

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość