OMG!

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4178
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Re: OMG!

Postautor: Selene » pt lis 13, 2015 1:29 pm

Stary Chemik pisze:Dorotka - ortodoksyjni żeglarze w ogóle nie pozwalają kobietom wchodzić na pokład. Jak widać, ma to sens ;)
Odpalanie od świeczki... brr... to prawie jak gwizdanie na pokładzie (chociaż zakaz gwizdania w zasadzie nie jest przesądem, tylko ma, a właściwie miał konkretne podstawy).


Gwizdanie na burcie ponoć przynosi sztorm... a kobieta w załodze to katastrofa morska... tak mówi mój znajomy marynarz o_O
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: OMG!

Postautor: robert » pt lis 13, 2015 1:00 pm

Ja nie wierzę w żadne przesądy.Wszystko ma swój początek ,jest wypadkową czegoś. ;) Żadne koty ,plucie ,zakonnice na rowerze nie miały i nie będą miały żadnego wpływu na moje życie.Na co mogę mieć wpływ to mam,jeśli nie mogę mieć biorę to na klatę. ;)
Awatar użytkownika
Stary Chemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: pn cze 08, 2015 6:53 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podzięk.: 347 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: OMG!

Postautor: Stary Chemik » pt lis 13, 2015 10:15 am

Dorotka - ortodoksyjni żeglarze w ogóle nie pozwalają kobietom wchodzić na pokład. Jak widać, ma to sens ;)
Odpalanie od świeczki... brr... to prawie jak gwizdanie na pokładzie (chociaż zakaz gwizdania w zasadzie nie jest przesądem, tylko ma, a właściwie miał konkretne podstawy).
Niezależny konsultant chemiczny przyglądający się liquidom na polskim rynku.
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Re: OMG!

Postautor: dorota » pt lis 13, 2015 9:29 am

Stary Chemik pisze:Jak być może wiecie, bardzo przesądni są żeglarze i inni ludzie morza.

mam kuzyna zeglarza, pamietam jak kiedys w zamierzchlych czasach jak jeszcze palilam analogi , strasznie na mnie nakrzyczal jak odpalilam papierosa od swieczki :shock: ale nie pamietam dokladnie o co chodzilo ,chyba mowil o tym, ze kazde odpalenie od swieczki przyno0si pecha jednemu zeglujacemu...
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Stary Chemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: pn cze 08, 2015 6:53 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podzięk.: 347 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: OMG!

Postautor: Stary Chemik » pt lis 13, 2015 9:20 am

Jak być może wiecie, bardzo przesądni są żeglarze i inni ludzie morza. Można pewnie tomy napisać na ten temat - począwszy od plucia za burtę przez monetę pod stopą masztu aż do zakazu pisania listów w czasie rejsu.
Znana jest historia pewnej francuskiej kompanii żeglugowej, która postanowiła raz na zawsze skończyć z przesądem związanym z piątkiem trzynastego. Stocznia położyła stępkę pod budowę statku w piątek, trzynastego. Wodowanie też się odbyło w taki dzień. Co więcej - znaleziono kapitana o nazwisku Piątek i skompletowano 13-osobową załogę. W dziewiczy rejs statek wyruszył oczywiście trzynastego, w piątek.
Poszukiwania statku trwają od kilkudziesięciu lat. Prawdopodobnie zatonął na Biskajach.

A ja pamiętam z czasów młodości jacht Vendredi Treize (Piątek Trzynastego) biorący udział w regatach samotników - OSTAR 1972.
Obrazek

Był to na owe czasy gigant - 39 metrów długości. Jean-Yves Terlain, znamienity żeglarz zdobył wtedy drugie miejsce - jacht miał strasznego pecha trafiając na dziwne miejsca na Atlantyku bez wiatru, było też wiele kłopotów z żaglami. Dalsze losy tego jachtu też są pełne niemiłych zdarzeń - wejścia na mieliznę i zderzenia na oceanie z dziwnymi przedmiotami.
Kadłub został na tyle uszkodzony, że jacht wycofano z eksploatacji. Zbudowano kopię, ale tym razem nazwano go Gwiazdą Piątku.
Niezależny konsultant chemiczny przyglądający się liquidom na polskim rynku.
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Re: OMG!

Postautor: dorota » pt lis 13, 2015 9:18 am

Ja dzisiaj z samego rana poszlam zaplacic za nowy akumulatorrrrrrrrrrrrrrr mojego Volkswagena! :evil: mial tylko 3 lata! nie powiem ile wydalam w zeszlym miesiacu na to auto ! pytam pana - czy cos mnie jeszcze czeka w najblizszej przyszlosci a on sie usmiechnal i powiedzial ze nie!
Obrazek
a ja wiem ze tak! bo powiedzial mi wczesniej ze mottorino d`avviamento "sie stresuje" :mrgreen: przy tym rodzaju baterii ! chyba tam podlacze VT Box200 ! :mrgreen:

Added in 12 minutes 13 seconds:
sprawie sobie to:

Obrazek

i napisze volkswagen!
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: OMG!

Postautor: Tommy Black » pt lis 13, 2015 8:44 am

dorota pisze:O widze , ze dobrze spales i rzeski wstales!!!


Ależ skąd, prawie w ogóle nie spałem,wstałem a raczej zwlokłem się skacowany i pełen niechęci do świata.Jak zwykle.
Ale za to wpadłem na fajny pomysł.Kupię sobie jutro ,czyli 14 czy jakoś tak, czarnego kota.I nazwę go - piątek ! *czajniczek*
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Re: OMG!

Postautor: dorota » pt lis 13, 2015 8:26 am

O widze , ze dobrze spales i rzeski wstales!!!
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

OMG!

Postautor: Tommy Black » pt lis 13, 2015 8:07 am

Obrazek

Najprawdopodobniej i dziś ,jak zwykle, po przeczytaniu NYT,Gauardiana,Le Figaro,Kuriera Cmentarnego oraz Salonu Rozchmurzonych,udałbym się
tam gdzie nikt się mnie nie spodziewa,ale ...czarny kot przebiegł mi przez klawiaturę,mimo opuszczonego semafora.To dziwne ,bo nie mam kota.
Poszedłem do sąsiadki żeby jej o tym powiedzieć, zawsze jej mówię takie rzeczy,ona ma kalendarz i pokazała mi kartkę - Piątek 13 listopada!
No to wszystko jasne.
Przesądy towarzyszą ludziom od wieków. Najczęściej trudno określić ich pochodzenie i czas, w jakim powstały. Piątek 13. jest pechowy dla mieszkańców krajów anglosaskich, francuskojęzycznych i niemieckojęzycznych oraz w Polsce, Estonii, Skandynawii, Słowacji, Czechach, Bułgarii, Belgii i na Filipinach. We Włoszech pechowy jest piątek 17., zaś w Grecji, Rumunii i Hiszpanii trzynasty, lecz wtorek.
Trudno jednoznacznie stwierdzić, skąd wzięło się przekonanie o tym, że piątek 13-tego to dzień pechowy. Jedna z teorii mówi, że właśnie w piątek trzynastego aresztowano Templariuszy, oskarżonych przez króla o herezję. Inna z kolei głosi, że to trzynasta osoba na Wielkiej Wieczerzy zdradziła Chrystusa. Na domiar złego Jezus ukrzyżowany został w piątek...
Wiara w pechowość piątku 13. nie była niegdyś zjawiskiem powszechnym. Wzrost jej popularności nastąpił na początku XX wieku. Współcześnie paniczny strach przed tym dniem przekłada się na całkiem realne ekonomiczne straty. Ludzie, spodziewając się pecha, nie latają samolotami, nie zawierają umów i nie kupują chomików. Z drugiej strony można ten lęk przekuć na sukces - przykładem może być seria filmów o psychopatycznym mordercy Jasonie Voorheesie - “Piątek 13.”.Można nie kupić chomika. Jednak najgorsze, co może nam się w tym dniu wydarzyć to samosprawdzające się przepowiednie. Zamiast więc wypatrywać pecha przyjmijmy, że piątek 13. to bardzo szczęśliwy dzień. Taki jak dla naszego gryzonia salonowego!
Obrazek

Co między innymi zdarzyło się w piątek trzynastego?
13.08.1899 roku urodził się Alfred Hitchcock, jeden z najważniejszych twórców filmów grozy.
13.02.1970 roku ukazał się debiutancki album grupy Black Sabbath.
13.06.1986 roku urodziły się bliźniaczki Olsen.
13.09.1996 roku zginął legendarny raper 2Pac.
13.11.2009 roku NASA ogłosiła odkrycie wody na Księżycu.
13.01.2012 roku rozbił się luksusowy statek "Costa Concordia". Zginęły 32 osoby.

A co się wydarzy jeszcze?
13.04.2029 roku, zgodnie z zapowiedziami astronomów, blisko Ziemi przelecieć ma asteroida. Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że obiekt uderzy w naszą planetę. Pamiętajcie więc aby zamknąć szczelnie okna i drzwi,będzie dużo kurzu,pyłu i latających chomików.

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości