Będzie akcyza od e-papierosów?

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6679
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5177 razy
Otrzymał podzięk.: 7639 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: Krasnal45 » pt paź 18, 2019 10:04 am

Ja tam z niecierpliwością czekam na rozwinięcie tematu. W kolejce drut i wata. Biedne będą te nasze kobitki :mrgreen:
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: Maciejko » pt paź 18, 2019 10:00 am

@SuwMar myślę, że po wprowadzeniu akcyzy, "nagle" pojawi się kilka "rewolucyjnych" badań, które będą zachwalać EIN, jako lepsze niż analogi.

To już będzie kompletny absurd cenowy. Wiadomo, że wielu z Nas, nie znajduje wielkiej oszczędności w EIN, bo się kupuje coraz to nowe sprzęty i tak dalej. Ale akurat robienie samogonów jest dla mnie źródłem oszczędności. Po wprowadzeniu akcyzy, nagle się okaże, że oszczędności nie ma, a najlepiej to w ogóle zacząć znowu jarać ćmiki, bo wyjdzie taniej.
SuwMar
Płeć: nieokreślona

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: SuwMar » pt paź 18, 2019 9:41 am

To jest jakiś kosmos. Widziałem, że wiele osób zużywa nawet 30ml liquidu x 0,50zł/ml = 15zł. Cena samej akcyzy równa się cena paczki śmierdzieli. Teraz już nie będzie potrzeby truć doopy, jakie to EIN jest szkodliwe.
Awatar użytkownika
BarBastek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: śr cze 19, 2019 12:43 pm
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymał podzięk.: 17 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: BarBastek » pt paź 18, 2019 9:31 am

Czekam aż wszystkie premixy i liquidy zmienią się w płyny aromatyzowane do inhalacji, a na etykiecie będzie zakaz stosowania w EIN [emoji6]

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
SuwMar
Płeć: nieokreślona

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: SuwMar » pt paź 18, 2019 9:25 am

Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2127 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: Metall » sob sie 10, 2019 4:52 pm

pawel999 pisze:Także daleki jestem od ingerowania w prywatne wybory polityczne, ale jednak zrównywanie (nie porównywanie, bo to każdy może) komunizmu z czasami współczesnymi uważam za nieporozumienie. Choćby dlatego, że w komunizmie napisanie, że komunizm jest głupi było karane, teraz za napisanie, że polski system (kapitalizm, cokolwiek) jest głupi (lub cokolwiek) jest prawem obywatela. Dla mnie to różnica "istotowa". W sumie pamiętam czasy PRL więc (mniej więcej) wiem, co piszę :-)
Obywatelskość ma sens własnie dlatego, że daje prawo do walki o własne interesy (choć nie determinuje tego, że ten kto ma rację zwycięży - demokracja tworzy tylko reguły gry, z których się korzysta lub nie). Dlatego walczmy (podpisując petycje, głosując, demonstrując, etc.). O to właśnie w tym wszystkim chodzi (jak sądzę). Przykładowo, po losie Marszałka Sejmu widać, że nie wszytko jednak przejdzie (wystarczy odpowiedni poziom niezadowolenia elektoratu stwierdzony zapewne w sondażach). Malutczcy też coś jednak mogą. :brawo:

PS.
Walczyć trzeba zawsze (gdy ma to sens - a nas walka w sumie niewiele kosztuje - potrzebna jest po prostu szeroka mobilizacja zainteresowanych).

Być może Twoja opinia wynika z tego, że nie posiadasz pełnych informacji nt. obecnego ustroju. A zazwyczaj bywa tak, że wnioski wyciągnięte na podstawie "niepełnych" przesłanek są błędne.
Awatar użytkownika
pawel999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr cze 19, 2019 9:41 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 202 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: pawel999 » sob sie 10, 2019 8:37 am

Hmm, a ja na starość (coś kolo 50 lat) powoli znowu radykalizuję się ;-)
Już nie chce mi się 'udawać' czegokolwiek w kraju, w którym mam (na razie) pełne prawa. Mówię, co myślę, i tyle. Po to właśnie anihlilowaliśmy tę hydrę z lat 80-tych, żebyśmy mogli nie mieć poglądów. A co dopiero mieć je takie lub inne. Viva la libertad :-) Pal lub nie pal. Wapuj lub nie. Chmurz to lub tamto. Tak lub inaczej. (...)

PS
I dla jasności - Nie twierdzę, że Ty (lub ktokolwiek) cokolwiek 'udaje' - piszę tylko i wyłącznie o sobie.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3675
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3223 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: iron64 » sob sie 10, 2019 7:00 am

Ja wcale nie pisałem, że się pomyliłeś, przedstawiłem jedynie inny punkt widzenia. Hm, kiedyś byłem anarchistą, teraz trochę złagodniałem (wiek może, choć nadal mam 18 lat). Za komuny np. miałem długie pióra i wszędzie łaziłem w skórze, co nie raz kosztowało mnie pałowanko ;), ale to inny temat ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
pawel999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr cze 19, 2019 9:41 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 202 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: pawel999 » sob sie 10, 2019 4:51 am

Jasne,
piszesz:
"dowolnie wybrany ustrój będzie tylko mniej lub bardziej userfiendly. A i to nie w całości a w wybranych dziedzinach. "
Moim zdaniem różnica tkwi właśnie w "bardziej lub mniej". Być może 'razem' mamy lekko anarchistyczne ciągoty, które mówią "dajcie nam spokój'. Dlatego uważam się za konserwatywnego liberała :-) . Ale też mogę się mylić. I cenię sobie swoja pomyłkę i twoją rację. Da się?
Dodając coś jeszcze do posta:
Być może atak, na osobę publiczna, np. posła, powinien być być możliwy, jeżeli przyjęlibyśmy, że to jest osoba publiczna (chodzi o to, żeby pozostawić w spokoju osoby "prywatne") . Nie wiem, jakie są przepisy, ale powinny być takie, że umożliwiają dowolny atak (na osoby publiczne). Dowolny atak na dowolną osobę sprawująca dowolną funkcję publiczną.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3675
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3223 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: iron64 » sob sie 10, 2019 2:55 am

Ok, dostałeś możliwość wyżalenia się i możesz napisać, że nasz obecny system jest głupi, możesz również napisać, że władza jest głupia. Ale napisz, że jakiś konkretnie polityk jest głupi a możesz spodziewać się pozwu. Nie będę przypominał czym zakończył się antykomor.
Wyżej starałem się napisać, że dowolnie wybrany ustrój będzie tylko mniej lub bardziej userfiendly. A i to nie w całości a w wybranych dziedzinach. To, że możesz sobie napisać, że pisu/po nie lubisz, opłacasz w inny sposób z drugiej strony.
Aby było jasne, poprzednią wypowiedź dotyczącą "plugastwa kulturowego itd. traktuję jak wypowiedź człowieka zmanipulowanego i oderwanego od rzeczywistości. Nie traktuj tego jak atak personalny, bo nim nie jest.
Ja też pamiętam czasy minione i nie chciałbym do tego wracać, pamiętam je zbyt dobrze.
Obrazek

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości