Jak usunąć farbę z Moda?

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
Maskota
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:33 pm
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podzięk.: 98 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak usunąć farbę z Moda?

Postautor: Maskota » wt wrz 17, 2019 12:33 pm

Do lustra brakło kilku gradacji poniżej 1200 i ciągłości powyżej. Jednak przeskok z 1200 na 2000 jest dość znaczny dla efektu. Im bardziej zachowana kolejność papierów tym lepszy uzuskuje się efekt końcowy. Póżniej gąbki z pastą i można się przeglądać, chociaż otoczenie już w niej widać :P
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak usunąć farbę z Moda?

Postautor: Maciejko » wt wrz 17, 2019 12:28 pm

Fajnie się ten temat rozwinął. Autor pytał tylko, jak pozbyć się farby, a teraz ma przepis na zrobienie sobie lustra z tej rurki. Miła dyskusja, ważne wnioski i coś, co z pewnością przyda się innym. :)
Awatar użytkownika
Maskota
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:33 pm
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podzięk.: 98 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak usunąć farbę z Moda?

Postautor: Maskota » wt wrz 17, 2019 12:20 pm

Na żywo Twoja też ma ciut lepszy połysk, tyle że i moja dotrzymuje kroku ;) Nie umiałem tego dokładnie uchwycić telefonem. Jednak ta po 1200 nadal jest satynowa, widać na niej rysy po papierze i chociaż się świeci to w dotyku jest matowa. Pisałeś wczoraj jedynie o papierze i filcu więc tą metodą ją zrobiłem dorzucając od siebie futro które nabłyszcza. Fakt siedząc przy niej cały dzień z tarczkami polerskimi mimowolnie udało by się zedrzeć z niej rysy jednak mi obie zajęły nieco ponad godzine :P
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak usunąć farbę z Moda?

Postautor: Maciejko » wt wrz 17, 2019 12:11 pm

@
Awatar użytkownika
Maskota
dzięki, super, że to zrobiłeś. Ja uzyskiwalem trochę lepsze efekty moją metodą, ale to pewnie dlatego, że czasami siedziałem cały dzień z tarczami polerskimi, jak głupi. Twoja rurka, pomimo stanu pierwotnego, wygląda o niebo lepiej. Wygrałeś. Proszę o PW w sprawie nagrody. :P
Awatar użytkownika
Maskota
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:33 pm
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podzięk.: 98 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jak usunąć farbę z Moda?

Postautor: Maskota » wt wrz 17, 2019 11:54 am

Więc tak, @
Awatar użytkownika
Maciejko
trochę się pobawiłem, jako że pisałem o forach to postanowiłem być w tym konsekwentny i nieco odpuściłem prace nad moją rurką. Nie będe opisywał całego procesu, na początek wyszlifowałem obie wełną stalową o której mówił @
Awatar użytkownika
Tomba
bo tak się składa że taką mam. Następnie żeby dać Ci przewagę zacząłem szlifować Twoją rurke od gradacji 800 żeby zebrać jak najwięcej rys, później kolejno 1000 i 1200, na koniec pasta polerska i żeby nadal utrzymać przewage obrobiłem ją maszyną polerską z filcem następnie futerkiem. Moja rurka po wełnie ukazała sporo głębokich rys i powinieniem zacząć minimum od 800 ale... No właśnie miały być fory ;) Zacząłem od 1200, kolejno 2000 i 2500. Na tym polerowanie zakończyłem żeby nie podbić pastą na futrze połysku. O ile nad moją rurką można byłoby jeszcze popracować używając 1500 którego nie miałem oraz 3000 o tyle Twoja już nic by z siebie nie dała [emoji14] Mistrzem fotografii nie jestem i fotek 24mpx nie chce dodać więc tak to wygląda na 9mpx.ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
amnum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: sob maja 26, 2018 10:28 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 107 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak usunąć farbę z Moda?

Postautor: amnum » wt wrz 17, 2019 9:13 am

Aż tak bardzo się nie znam na obróbce metali, chociaż pracowałem przy tym, ale ścierniwem nie był papier, tylko na przykład łupiny od orzechów włoskich wymieszane z innymi bio, ale to temat rzeka... :)
Zasilania: Cuboid, Espion, Pico 25 x2, ijoy Capo 100, Vaporflask Stout, EHpro 101
Atomizery: VXV Soulmate, Hellvape MD MTL, Siren 2 GTA, Ares 2 MTL, Aromamizer Lite v1.5 DL&MTL(Sell), Sine MTL(Sell) Tajfun GT3, SQuape A[rise] RTA/MTL 4ml
Awatar użytkownika
Maskota
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:33 pm
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podzięk.: 98 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak usunąć farbę z Moda?

Postautor: Maskota » wt wrz 17, 2019 9:10 am

amnum pisze:Akurat tuba tego moda wykonana jest te stali, tyko piny są miedziane. izolatory, jak to izolatory + odrobina brązu na dole jako gwint. Łatwiej z typowo miedzianymi rurkami, ponieważ te 2 miedziane mody przetarłem szorstką gąbką umoczoną w wodzie, bo miedź ma to do siebie że szybko patynuje. Po przetarciu cały osad zniknął, tylko został w rowkach. Jakbym się tym dokładniej zajął, to stan byłby jeszcze lepszy, tylko że to trzeba co jakiś czas powtarzać...

Stal można równie ładnie obrobić co miedź czy alu.
Awatar użytkownika
amnum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: sob maja 26, 2018 10:28 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 107 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak usunąć farbę z Moda?

Postautor: amnum » wt wrz 17, 2019 9:04 am

Akurat tuba tego moda wykonana jest te stali, tyko piny są miedziane. izolatory, jak to izolatory + odrobina brązu na dole jako gwint. Łatwiej z typowo miedzianymi rurkami, ponieważ te 2 miedziane mody przetarłem szorstką gąbką umoczoną w wodzie, bo miedź ma to do siebie że szybko patynuje. Po przetarciu cały osad zniknął, tylko został w rowkach. Jakbym się tym dokładniej zajął, to stan byłby jeszcze lepszy, tylko że to trzeba co jakiś czas powtarzać...
Zasilania: Cuboid, Espion, Pico 25 x2, ijoy Capo 100, Vaporflask Stout, EHpro 101
Atomizery: VXV Soulmate, Hellvape MD MTL, Siren 2 GTA, Ares 2 MTL, Aromamizer Lite v1.5 DL&MTL(Sell), Sine MTL(Sell) Tajfun GT3, SQuape A[rise] RTA/MTL 4ml
Awatar użytkownika
Maskota
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:33 pm
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podzięk.: 98 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak usunąć farbę z Moda?

Postautor: Maskota » wt wrz 17, 2019 8:21 am

Nie ma problemu :) Jakoś trzeba sobie rozgospodarować czas w tym nędznym padole zwanym pracą ;)
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak usunąć farbę z Moda?

Postautor: Maciejko » wt wrz 17, 2019 8:18 am

Ależ ja zupełnie, całkowicie wierzę w szczerość Twoich intencji. I jestem ciekawy tego porównania, bo ja się nigdy o coś takiego nie pokusiłem. Oznacz mnie w poście, żebym widział, jak dodasz rezultaty. I tak w ogóle to dzięki, że chce Ci się to robić. :smile:

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości