Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Superlux » czw wrz 19, 2019 6:35 pm

Metall pisze:
Superlux pisze:Chyba zadzwonię do ludka z BTO żeby coś polecił...jako dodatek do tańszego SC2 :lol:

Jeżeli ktoś jest fanem Xtara to ta firma również robi zasilacz/adapter sieciowy ze standardem QC3.0 do swoich szybko ładujących ładowarek:

https://www.hurt.com.pl/ladowarka-sieci ... 17695.html


Chyba wygląda bardzo podobnie do tej pierwszej którą podlinkowałem, Qualcomm tu...Qualcomm tam. W międzyczasie zadzwoniłem to kumpla z BTO jako spiritus movens całego tego zamieszania :mrgreen: . Polecił tę -

https://www.bto.pl/produkt/66765/ladowa ... 3a-lsqw20a

Powiedział mi że każda ładowarka się trochę grzeje ( w szczególności taka ) i żeby się nie bać, tylko kupować w zaufanych miejscach. No Allegro niby takim miejscem nie jest ale podobnie jak na Aliexpress są tam przecież stoiska także znanych firm. Nie wiem czy Ona jest lepsza od tych które podlinkowaliście Tommy i Ty, nie wiem czy po prostu dba tylko o dobro własnej firmy...wiem jednak że g....by mi nie wcisnął ( za długo się znamy ), przyjaciółmi nie jesteśmy ale mam do niego zaufanie w tych sprawach i powiedział że ta sztuka powinna być wystarczająco dobra ( chociaż może mi znaleźć i takie za 300 plnów, wystarczy że zadzwoni do kilku kumpli po fachu :cool: ).
Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem :lol: .


@
Awatar użytkownika
iron64


I tu też się zgodzę, rzeczywiście do pomiaru pojemności itp itd to ja mam inne ładowarki, ta ma po prostu szbko ładować i finito...problem rozwiązany :mrgreen: . W sumie to nawet ładnie prezentuje się ta oferta firmy Bratex czyli podlinkowana przez ze mnie SC2 w supercenie i do tego link Tommy'ego do QC 3.0. Jedno zamówienie, jedna paczka.





:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3675
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3223 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: iron64 » czw wrz 19, 2019 6:22 pm

Czyli czytając po mojemu, to całe to power delivery, to po prostu zwykła nazwa, żeby marketing mógł się czymś pochwalić, tak to czytam.
Ładowarka oczywiście sensowna, tylko bełkot marketingowy jakby mniej. Jaka jest jej cena? Uwzględnia fast money delivery, czy jest normalna?
Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2127 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Metall » czw wrz 19, 2019 5:55 pm

Superlux pisze:Chyba zadzwonię do ludka z BTO żeby coś polecił...jako dodatek do tańszego SC2 :lol:

Jeżeli ktoś jest fanem Xtara to ta firma również robi zasilacz/adapter sieciowy ze standardem QC3.0 do swoich szybko ładujących ładowarek:

https://www.hurt.com.pl/ladowarka-sieci ... 17695.html
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Tommy Black » czw wrz 19, 2019 5:25 pm

iron64 pisze:@ Tommy Black a co znaczy to power delivery? Krasnoludki zapitalają z ładunkami po kablu, czy co to ma być?


To byłoby fajne z krasnoludkami...ale odwołam się do specyfikacji opisowej ze strony producenta:

Ładowarka sieciowa eXtreme® model TC3SCU-PD - to ładowarka wyposażona w port USB-C oraz w najnowszą technologię POWER DELIVERY. Dzięki tej technologii naładujesz swoje urządzenie znacznie szybciej niż w przypadku standardowej ładowarki. Ładowarka posiada również standardowy port USB, który działa w technologii Quick Charge 3.0. Zaawansowany system zarządzania energią zapewnia optymalny prąd ładowania. Ładowarka posiada system ochrony zapewniający stabilną i bezpieczną pracę eliminując ryzyko uszkodzenia ładowanego urządzenia.

Specyfikacja:
Wejście: AC 100 - 240 V, 0.8 A, 50 / 60 Hz

Wyjście - USB Type-C (PD+QC): DC 5 V - 3 A / 9 V - 2 A / 12 V - 1.5 A

Wyjście - USB (QC): DC 5 V - 3 A / 9 V - 2 A / 12 V - 1.5 A

Funkcje: PD, Quick Charge 3.0, FCP

Waga: 111 g



Superlux pisze:@ Tommy Black

Czyli summa summarum cena zestawu skacze do 78,45 pln...a miało być tak pięknie


Zapewne skacze ale za to otrzymujemy pewność że ogniwa będą szybko i dobrze naładowane, tak sądzę. Ponieważ moja wiedza w tej materii jest dość nikczemna, staram się zawsze kupić taki sprzęt który oferuje sensowne funkcje. A cena? No cóż...nie mam na to wpływu...
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3675
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3223 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: iron64 » czw wrz 19, 2019 3:48 pm

Moim zdaniem bardzo się opłaca. W każdym możliwym momencie będę polacał zarówno Xtara SC2 jak i samo ładowanie QC3.0.
Gdy używasz na tych białych ładowarkach jedynie jednego gniazda to temperatura jak i zachowanie ich jest ok. Nie polecam używać do jednoczesnego ładowania dwóch urządzeń.

A co do różnych takich wyświetlaczy z bajerami, no cóż, czasami są przydatne, ale na ogół nie. Inaczej może, warto mieć jakąś ładowarkę z wyświetlaczem i pomiarem np. ilości energii władowanej w baterię, ale jedna taka wystarczy. Takie moje zdanie. Za to szybkich ładowarek nigdy za dużo :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Superlux » czw wrz 19, 2019 2:04 pm

@
Awatar użytkownika
Tommy Black



Czyli summa summarum cena zestawu skacze do 78,45 pln...a miało być tak pięknie - 60, no ale za 18 to się nawet dobrej flaszki nie kupi :mrgreen: .
Może jednak ta tańsza z jednym gniazdkiem jest ok a mocno grzeją się tylko te z trzema gniazdkami do których podłącza się trzy kable za jednym zamachem, może takie nie wyrabiają ? Nie wiem, nie używałem QC 3.0...nie wiedziałem że to taki potwór :roll: .
Chyba zadzwonię do ludka z BTO żeby coś polecił...jako dodatek do tańszego SC2 :lol: . W sumie to nawet te 90 czy 100 plnów to właśnie cena dwukanałowych, wolniejszych ładowarek ( łącznie z zasilaczem ) z tzw średniej półki. Tyle tylko że one z reguły ( acz nie zawsze ) mają wyświetlacz a na nim różne takie bajery :mrgreen: . Może więc jednak opłaca się zapłacić 80 - 90 pln za SC2 z solidnym QC 3.0.




:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3675
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3223 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: iron64 » czw wrz 19, 2019 11:06 am

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
a co znaczy to power delivery? Krasnoludki zapitalają z ładunkami po kablu, czy co to ma być?
@
Awatar użytkownika
Metall
za stary jestem na takie testy. A nawet pomijając to, są to najtańsze dostępne ładowarki. Zatem nie oczekujmy od nich cudów. Dla mnie wystarczy, że QC 3.0 działa dobrze i tyle.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Tommy Black » czw wrz 19, 2019 7:23 am

Superlux pisze:W Bratexie, w którym znalazłem tę najtańszą SC2 znalazłem także jedyną QC 3.0 odpowiadającą specyfikacji tej ładowarki:

https://bratex.org/pl/p/Ladowarka-sieci ... CU-PD/5281


Mam tę ładowarkę.
Obrazek

W trakcie długiego ładowania też się grzeje ale nie wydziela żadnego zapachu raczej. ;) No i zwróćcie uwagę że tam jest USB 3.1A oprócz USB-C. No i jest POWER DELIVERY czyli znacznie szybsze ładowanie.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2127 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Metall » czw wrz 19, 2019 7:10 am

@
Awatar użytkownika
iron64
... spróbuj wykorzystać wszystkie 3 gniazda jednocześnie, a potem podziel się z nami wrażeniami :twisted:

Wszystko oczywiście ku chwale ludzkości i pędowi ku wiedzy! :wtf:
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3675
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3223 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: iron64 » czw wrz 19, 2019 2:07 am

Te białe z 3 gniazdami grzeją się jak cholera. To prawda. Ja takiej właśnie używam do Xtara, ale używam zwykle tylko jednego gniazda właśnie z uwagi na temperaturę. Moja ładowarka co prawda ogranicza prąd ładowania gdy zbyt mocno się nagrzeje.
Poza tym zauważyłem, że jest kilka wersji tych ładowarek, ta która ogranicza prąd ładowania daje 1,8A przy 12v i ma symbol QC-08, Ta, która tego nie robi ma symbol QC-03. Niby to samo, a QC-03 myślę, że jest w stanie stopić obudowę. Na początku, gdy używałem przez kilka godzin do ładowania ogniw i telefonu jednocześnie, nie byłem w stanie jest dotknąć, musiałem wyłączyć listwę i wystudziłem ją wentylatorem. Teraz zwykle używam tylko gniazd QC i temperatura jest normalna, znaczy ładowarka jest ciepła, ale nie parzy.
Obrazek

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości