Aromaty miętowe mogą być rakotwórcze?

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
kristo1982
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:13 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 61 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty miętowe mogą być rakotwórcze?

Postautor: kristo1982 » ndz wrz 22, 2019 9:36 pm

@VapeLab dzięki za odpowiedź i czekam na info co ustalisz, spokojnie wapując miętkę *czajniczek*

O waniliach czytałem, ale to nie mój smak, więc jakoś mnie to nie obeszło :-P
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Aromaty miętowe mogą być rakotwórcze?

Postautor: Wampir z Pniew » ndz wrz 22, 2019 8:24 pm

@
Awatar użytkownika
kristo1982
Hmmm ciekawe... Osobiście mi się zdaję, że to co my wdychamy w większości przypadków to produkt, który przeszedł odpowiednią obróbkę, niemniej jednak jak dojdę do siebie po wyjeździe, czyli jutro, wyślę do producentów zapytania a może coś się dowiemy :smile: Na chwilę obecną nie rozpoczynał bym paniki, gdyż nie wiemy na jakich produktach było to testowane i w jakich warunkach etc. Z drugiej strony przypominam, że już wiele mówiło się o szkodliwości waniliny, cynamonu itd. i jakoś wszyscy żyjemy. Pierwsza najważniejsza zasada - nie podchodzić zbyt emocjonalnie do newsów, niemniej jak najszybciej zweryfikować to co zostało zawarte w artykule. To jest tak samo jak ze starymi dieslami, które nagle okazały się bardziej ekologiczne niż nowe diesle :smile:
3znaki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 08, 2018 7:50 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty miętowe mogą być rakotwórcze?

Postautor: 3znaki » ndz wrz 22, 2019 8:18 am

Metall pisze:Jakoś nie słyszałem, aby napary z mięty lekarskiej były rakotwórcze. Przeciwnie, w ziołolecznictwie są cenione. Być może ten związek staje się rakotwórczy podczas procesu spalania, jak w zwykłych fajkach. Ewentualnie podczas procesu podgrzewania ponad temperaturę 100 stopni, choć i tak traktuję to jako kolejny kopniak w EIN. Dopóki się to nie potwierdzi, to mam na to wy... walone. Wg tego co mówią media i różni "naukofcy" to od około roku powinienem być już martwy albo porządnie schorowany. A jakoś nie jestem. Na złość im wszystkim. Nie mówiąc już nawet o tych co odparowują dziennie po kilkadziesiąt mililitrów lq na np. dual coilach. Powinni już być pożywką dla raka i pluć krwią od dawna. W końcu EIN są na rynku już od lat, a nie od wczoraj.


"Każdy człowiek jest autorem swojego zdrowia lub choroby". Także z umiarem i będzie dobrze *yes*
''Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia.''
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty miętowe mogą być rakotwórcze?

Postautor: Metall » sob wrz 21, 2019 9:13 pm

@
Awatar użytkownika
kristo1982
, ja nigdy nie zaliczałem się do bezmyślnych zwolenników EIN. Zdaję sobie sprawę, że EIN też mogą szkodzić. Ale widzisz, po tych ostatnich akcjach przeciwko EIN, tej chorej nagonce i patologicznej histerii w mediach działa to na mnie zupełnie odwrotnie. Zamiast wzmagać mój sceptycyzm w stosunku do EIN to właśnie wzmaga mój bezmyślny optymizm co do EIN, bo naprawdę wiele istnieniu EIN zawdzięczam i nigdy tego nie zapomnę. Poza tym wiele już z tych wielkich odkryć o szkodliwości EIN okazało się niczym innym jak wierutną bzdurą. Po prostu takim mam charakter, im bardziej ktoś mnie do czegoś zmusza lub mi czegoś zabrania to tym większą mam ochotę zrobić zupełnie odwrotnie. I tak samo jest z EIN. Zawsze uważałem je za świetny wynalazek i ratunek przed analogami. aczkolwiek być może również w jakimś stopniu szkodliwy, ale odkąd zaczęło się gnojenie EIN tym bardziej zaczynam ich bronić i wierzyć w to, że są naprawdę spoko, a wszystko inne to zmowa i spisek chciwych kmiotów.
kristo1982
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:13 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 61 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty miętowe mogą być rakotwórcze?

Postautor: kristo1982 » sob wrz 21, 2019 8:41 pm

@
Awatar użytkownika
Metall
wiesz jak to jest, jeden kopci paczkę szlugów dziennie i 90 lat dożywa, a inny ledwo po czterdziestce i rak płuc, każdy ma inny organizm. Wszystkie newsy traktuję z rezerwą i dlatego pytam innych o opinię, wspólnie łatwiej nam zweryfikować ile w tym prawdy. Nie chodzi chyba o to, żeby się okopać na pozycji, że ein nie szkodzą, bo ja wapuję i dobrze się czuję i z tego powodu traktować wszystkich informacji o ewentualnych skutkach ubocznych jako bzdury.
Awatar użytkownika
Vukotich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: sob lut 02, 2019 10:23 am
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Aromaty miętowe mogą być rakotwórcze?

Postautor: Vukotich » sob wrz 21, 2019 8:33 pm

I tu się zgodzę - wciągam między 30-50 ml dziennie i czuję się świetnie! :D No, dobra.. moze idealnie nie jest, ale też nie mam już 20 lat ;P
Stop głupocie. Stop PiS. Reboot the system.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty miętowe mogą być rakotwórcze?

Postautor: Metall » sob wrz 21, 2019 8:26 pm

Jakoś nie słyszałem, aby napary z mięty lekarskiej były rakotwórcze. Przeciwnie, w ziołolecznictwie są cenione. Być może ten związek staje się rakotwórczy podczas procesu spalania, jak w zwykłych fajkach. Ewentualnie podczas procesu podgrzewania ponad temperaturę 100 stopni, choć i tak traktuję to jako kolejny kopniak w EIN. Dopóki się to nie potwierdzi, to mam na to wy... walone. Wg tego co mówią media i różni "naukofcy" to od około roku powinienem być już martwy albo porządnie schorowany. A jakoś nie jestem. Na złość im wszystkim. Nie mówiąc już nawet o tych co odparowują dziennie po kilkadziesiąt mililitrów lq na np. dual coilach. Powinni już być pożywką dla raka i pluć krwią od dawna. W końcu EIN są na rynku już od lat, a nie od wczoraj.
kristo1982
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:13 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 61 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty miętowe mogą być rakotwórcze?

Postautor: kristo1982 » sob wrz 21, 2019 8:17 pm

Haze pisze:Najlepsze jest to:

Przemysł tytoniowy już w latach 70. XX w. wiedział, że z pulegonu należy zrezygnować i przestawił się syntetyczne odpowiedniki.


Ach, jaki WSPANIAŁY ten przemysł tytoniowy, zrezygnował z jednej substancji rakotwórczej ...


@
Awatar użytkownika
Haze
, biorąc pod uwagę, że w przemyśle spożywczym FDA zakazała używania tego dopiero w 2018 r., no to przemysł tytoniowy normalnie prorocy w walce o ludzkie zdrowie :lol: :facepalm:
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty miętowe mogą być rakotwórcze?

Postautor: Haze » sob wrz 21, 2019 8:04 pm

Najlepsze jest to:

Przemysł tytoniowy już w latach 70. XX w. wiedział, że z pulegonu należy zrezygnować i przestawił się syntetyczne odpowiedniki.


Ach, jaki WSPANIAŁY ten przemysł tytoniowy, zrezygnował z jednej substancji rakotwórczej ...
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Aromaty miętowe mogą być rakotwórcze?

Postautor: iron64 » sob wrz 21, 2019 8:02 pm

Co prawda daleko mi do "starego chemika", a nawet do młodego chemika, ale wiem jedno, mięta jest zawsze cholernie agresywna. Dla mnie to wystarczy i wcale nie byłbym zdziwiony, gdyby w newsie była prawda.
Obrazek

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości