Własne produkcje liquidowe...

chomik
Płeć: nieokreślona

Re: Własne produkcje liquidowe...

Postautor: chomik » śr lis 25, 2015 5:12 pm

Witajcie

Dziś kolejne, sprawdzone przeze mnie przepisy znaleziony w sieci...

Frosty Kiwi Absinthe - Mnie smakował tak sobie, natomiast mój zięć był zachwycony ;)
4% Absinthe (TPA)
5% Kiwi Double (TPA)
1% Koolada (TPA)

Fall Orchard - Dla mnie OK
8% Apple (TPA)
6% Pear (TPA)
6% RY4 Double (TPA)

Kizmit - dla mnie OK
8% Green Apple (TPA)
4% Pear (TPA)

Smaczności ;)
Awatar użytkownika
matatiti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 944
Rejestracja: śr cze 10, 2015 1:31 pm
Lokalizacja: Ząbki
Podziękował: 1680 razy
Otrzymał podzięk.: 976 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Własne produkcje liquidowe...

Postautor: matatiti » wt lis 24, 2015 10:06 pm

gosiaby pisze:Czy ktoś z Państwa eksperymentował z aromatami MA?

Konkretnie chodzi mi o dawkowanie procentowe MA. Na popularnym forum producent i użytkownicy podają dozowanie w kroplach. Ja, niestety, nie mam cierpliwości do robienia iluś tam różnych próbek i chciałabym od razu zrobić większą ilość liquidu - trudno i niepraktycznie odmierzać kilkadziesiąt malutkich kropelek.
Doświadczeni mieszacze poradzą sobie "na czuja" :D Ja do nich niestety nie należę :oops:


Gosiu, nie miałem jeszcze przyjemności obcować z tymi aromatami i być może sam ich twórca zabierze tu głos, podając dokładne dawkowanie w procentach, bo jest naszym stałym rezydentem, ale z własnego mieszalniczego doświadczenia mogę Cię poratować jedną dość skuteczną radą. Otóż musisz sobie przyjąć za zasadę, że 1% aromatu występującego w danej mieszance czy przepisie, to 2 lub 3 krople w zależności od zakraplacza danego aromatu. Ja od przed wojny stosuję przelicznik 3krople=1% i sprawdza mi się on z powodzeniem, choć wiem , że gdzieniegdzie niektórzy uznają 2 krople, a nawet 4. Stare porzekadło mieszalnicze brzmi, że "kropla kropli nie równa", ale nigdy się tym specjalnie nie przejmowałem i pewnikiem dla mnie są właśnie 3 krople = 1%.
Reasumując, jeśli już korzystasz ze strzykawek dajmy na to 2ml z podziałką co 0,1ml to mając przed oczyma przepis gdzie na 10ml buteleczkę ktoś daje:

Truskawka - 15 kropli
Brzoskwinia - 10 kropli
Jabłko - 6 kropli


to Twój przepis w przeliczeniu na procenty będzie wyglądał następująco:

Truskawka - 5% (5 kresek na podziałce)
Brzoskwinia - 3% (3 kreski na podziałce)
Jabłko - 2% (2 kreski na podziałce)

Jeśli chcemy umieszać większe ilości, to oczywiscie wszystko odpowiednio przeliczamy zwielokrotniając te ilości. Oczywiście podany przykład podałem dla strzykawek wyposażonych w podziałkę z kreskami co 0,1ml

Obrazek

Miłego mieszania ;)
:budda:
Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Własne produkcje liquidowe...

Postautor: Riccardo » wt lis 24, 2015 8:45 pm

gosiaby pisze: To, co mi najlepiej smakowało, robiłam z Vaping Zone, którego już chyba w kraju nie można kupić :(

To zainteresuj się Extreme Flavors z e-płyny. Niektórzy twierdzą, że to to samo, inni - że baaaardzo podobne :)
Awatar użytkownika
gosiaby
Waperka
Waperka
Posty: 214
Rejestracja: wt lip 07, 2015 1:10 pm
Lokalizacja: Kaszuby
Podziękował: 775 razy
Otrzymał podzięk.: 379 razy
Płeć: Kobieta

Re: Własne produkcje liquidowe...

Postautor: gosiaby » wt lis 24, 2015 8:31 pm

Czy ktoś z Państwa eksperymentował z aromatami MA?
Nie mam dużego doświadczenia w mieszaniu, coś tam kiedyś próbowałam, ale tylko proste i jednoskładnikowe mikstury. To, co mi najlepiej smakowało, robiłam z Vaping Zone, którego już chyba w kraju nie można kupić :(
Konkretnie chodzi mi o dawkowanie procentowe MA. Na popularnym forum producent i użytkownicy podają dozowanie w kroplach. Ja, niestety, nie mam cierpliwości do robienia iluś tam różnych próbek i chciałabym od razu zrobić większą ilość liquidu - trudno i niepraktycznie odmierzać kilkadziesiąt malutkich kropelek.
Doświadczeni mieszacze poradzą sobie "na czuja" :D Ja do nich niestety nie należę :oops:
chomik
Płeć: nieokreślona

Re: Własne produkcje liquidowe...

Postautor: chomik » wt lis 24, 2015 7:29 pm

toska pisze:Mam jeszcze z TP Mint Candy oraz Wintergreen i od MA Freshhh .
Szukałam od Inawery Ice Candy ale albo jestem ślepa , albo w e-dym nie ma i na alledrogo tez nie :-(
Poszukuje różnego rodzaju słodkich mięt w stylu cukierka lodowego :D
Jak na razie znalazłam liquid tak mocny ze mieszam go z baza 3 części bazy i jedna liquidu lodowy cukierek firmy (prychnięcie ) nazywa się Eliksir


TPA Mint Candy mi nie podszedł. Nie jest zbyt mocny - może daj 10%. Wintergreen nie próbowałem. Jedyną informację, którą znalazłem na temat tego aromatu była tutaj: http://evaper.pl/pl/p/Wintergreen-golteria/130,

Ice Candy -> http://www.inawera.com/aromat-yummy-cla ... -1833.html

Pozostałych nie znam :(

Added in 1 hour 34 minutes 53 seconds:
Jeszcze trochę receptur na "płyn hamulcowy" czyli klony Pluid'u znalezione w sieci... Częściowo przetestowałem...

Pluid 1
Absinthe (TFA) koncentrat 5,00%
Black Tea (Inawera) 3,00%
Ecto Cooler (FW) 3,00%
Sweetner (TFA) 2,00%

Pluid 2
Absinthe (TFA) koncentrat 5,00%
Black Tea (Inawera) 3,00%
Ecto Cooler (FW) 3,00%
Sweetner (TFA) 2,00%
Cytryna (INAW koncentrat) 2 krople

Pluid 3
Black Tea (Inawera) 7,00%
Absinthe 5,00%
Ecto Cooler 4,00%
Horehound 3,00%
Cotton Candy 1,00%

Pluid 4
TFA Horehound 8,00%
TFA Absinthe 6,00%
TFA Smooth 2,00%

Zamiast Inawera Black Tea, można dać:
1. TPA Black Tea (oryginał z przepisu na klon)
2. Hangsen Black Tea (robiłem z tym aromatem - ma większą kwaskowatość niż Inawera Black Tea)
3. Flawor West Black Tea (jest słabsza od TPA, Hangsen, Inawera - ale też nieźle wychodzi)

Smaczności :beer2:
Awatar użytkownika
toska
Waperka
Waperka
Posty: 474
Rejestracja: śr lis 11, 2015 7:38 pm
Lokalizacja: Ziębice
Podziękował: 290 razy
Otrzymał podzięk.: 623 razy
Płeć: Kobieta

Re: Własne produkcje liquidowe...

Postautor: toska » wt lis 24, 2015 5:46 pm

Mam jeszcze z TP Mint Candy oraz Wintergreen i od MA Freshhh .
Szukałam od Inawery Ice Candy ale albo jestem ślepa , albo w e-dym nie ma i na alledrogo tez nie :-(
Poszukuje różnego rodzaju słodkich mięt w stylu cukierka lodowego :D
Jak na razie znalazłam liquid tak mocny ze mieszam go z baza 3 części bazy i jedna liquidu lodowy cukierek firmy (prychnięcie ) nazywa się Eliksir
chomik
Płeć: nieokreślona

Re: Własne produkcje liquidowe...

Postautor: chomik » wt lis 24, 2015 5:32 pm

toska pisze:
chomik pisze:
toska pisze:
Uwielbiam mięty , ale bardziej slodkawe :D


Spróbuj Creme De Menthe (solo 10%) :mrgreen:


Nawet go mam , tylko jest jeden problem , jedyna baza jaka mam to Inawera Fresh a na ta miętową bazę to chyba 10% za dużo , niby w bazie pisze że 2% aromat , więc teraz nie wiem dac 8% Creme De Menthe czy lepiej jednak 5%


Ten aromat nie jest zbyt mocny. Proponuję zrobić 2 próbki 5% i 8% aromatu.

Daj im trochę czasu na przegryzienie się (ja, jednoskładnikowe "leżakuję" przez 7 dni)
Awatar użytkownika
toska
Waperka
Waperka
Posty: 474
Rejestracja: śr lis 11, 2015 7:38 pm
Lokalizacja: Ziębice
Podziękował: 290 razy
Otrzymał podzięk.: 623 razy
Płeć: Kobieta

Re: Własne produkcje liquidowe...

Postautor: toska » wt lis 24, 2015 5:22 pm

chomik pisze:
toska pisze:
chomik pisze:


Jeszcze kilka informacji dla miłośników mięt wszelakich (sam próbowałem chyba wszystkich, dostępnych na naszym rynku aromatów).



Uwielbiam mięty , ale bardziej slodkawe :D


Spróbuj Creme De Menthe (solo 10%) :mrgreen:


Nawet go mam , tylko jest jeden problem , jedyna baza jaka mam to Inawera Fresh a na ta miętową bazę to chyba 10% za dużo , niby w bazie pisze że 2% aromat , więc teraz nie wiem dac 8% Creme De Menthe czy lepiej jednak 5%
chomik
Płeć: nieokreślona

Re: Własne produkcje liquidowe...

Postautor: chomik » wt lis 24, 2015 5:09 pm

toska pisze:
chomik pisze:


Jeszcze kilka informacji dla miłośników mięt wszelakich (sam próbowałem chyba wszystkich, dostępnych na naszym rynku aromatów).



Uwielbiam mięty , ale bardziej slodkawe :D


Spróbuj Creme De Menthe (solo 10%) :mrgreen:
Awatar użytkownika
toska
Waperka
Waperka
Posty: 474
Rejestracja: śr lis 11, 2015 7:38 pm
Lokalizacja: Ziębice
Podziękował: 290 razy
Otrzymał podzięk.: 623 razy
Płeć: Kobieta

Re: Własne produkcje liquidowe...

Postautor: toska » wt lis 24, 2015 5:07 pm

chomik pisze:


Jeszcze kilka informacji dla miłośników mięt wszelakich (sam próbowałem chyba wszystkich, dostępnych na naszym rynku aromatów).



Uwielbiam mięty , ale bardziej slodkawe :D

Wróć do „Liquidy homemade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości