Będzie akcyza od e-papierosów?

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
eddekk
Ban
Ban
Posty: 63
Rejestracja: pn wrz 16, 2019 5:59 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: eddekk » pt paź 18, 2019 3:29 pm

Beneficjenci 500+ już zacierają ręce.
Awatar użytkownika
BarBastek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: śr cze 19, 2019 12:43 pm
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymał podzięk.: 17 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: BarBastek » pt paź 18, 2019 1:11 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba
masz rację, główny koszt w tej branży jest na samym początku, później zostają tylko składniki, które tworzą produkt końcowy.


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5238 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: Tomba » pt paź 18, 2019 12:48 pm

@
Awatar użytkownika
BarBastek
- oczywiście, że masz rację, tylko, że te firmy z Polski inwestowały już dawno i te inwestycje zapewne się zwróciły w bardzo szybkim czasie. Mniejszy zysk jednostkowy będzie zatem nawet na ich korzyść. Trudno będzie konkurencji wejść na rynek przy niższym zysku.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
BarBastek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: śr cze 19, 2019 12:43 pm
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymał podzięk.: 17 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: BarBastek » pt paź 18, 2019 12:36 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba
mogę się tylko domyślać, że jest niski. Aczkolwiek oprócz samej produkcji jest jeszcze koszt maszyn(chyba ręcznie tego nie leją [emoji3]), rozlewni, certyfikatów itd. Nie wiem czy przypadkiem takie firmy nie muszą płacić tego jednorazowego haraczu, który wszedł podczas ostatniej regulacji o wyrobach tytoniowych (pamiętam, że coś takiego było ale poprawcie mnie jeśli się mylę).
Nie jestem zapalonym entuzjastą premixów, wolę mieszać sam ale kilka firm pochodzi z Polski i jako firmy odprowadzają podatki, dlatego szkoda, bo efekt może być odwrotny od zamierzonego. Utworzy się po prostu szara strefa.
Te 50gr od ml jest z czapy i wyliczył to człowiek, który chyba nie przeprowadził żadnej analizy/ badania rynku.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
E-Styx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: wt paź 15, 2019 3:27 pm
Lokalizacja: W-wa i okolice
Podziękował: 170 razy
Otrzymał podzięk.: 165 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: E-Styx » pt paź 18, 2019 11:42 am

@
Awatar użytkownika
Tomba
- rzuciłem okiem. Ilościowo jesteśmy podobnie zaopatrzeni w sprzęt, wiec szacun dla Ciebie :D
Ja jednak zadbałem już i o te mniej istotne detale. Wolę kupić teraz 5 paczek pasującego mi nośnika za cenę 1 paczki CB Prime (który mniej mi podchodzi) u Edka. Nie wiadomo jak to będzie wyglądać potem, więc wolałem wybrać swoją metodę.
Obecnie katowane: El Cabrón + Pegasus 70W, Engine + Defender 200W, Engine Nano + TOO
"Właśnie odkryłem, że w kontaktach z ludźmi przydaje się solidna, dębowa decha"
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5238 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: Tomba » pt paź 18, 2019 11:21 am

@
Awatar użytkownika
BarBastek
- o to też bym się nie martwił. Nie wiem czy wiesz jak niski jest koszt wyprodukowania premixu czy liquid? To są przysłowiowe grosze (podobnie jak z kosztami wytworzenia czystego spirytu ok. 5 zł za litr). Będą musieli zejść z ceną, bo rynek tego nie łyknie.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
BarBastek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: śr cze 19, 2019 12:43 pm
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymał podzięk.: 17 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: BarBastek » pt paź 18, 2019 11:16 am

Najbardziej ucierpią na tym firmy, które zajmują sie produkcją gotowych premixów, bo po prostu nikogo nie będzie stać, żeby kupić butelkę za 60zł (przy średniej cenie premixu 50ml 35zł). Przez to firmy albo będą kombinować jak obejść akcyzę, co skończy się przysłowiowym "wjazdem na chatę" albo zwyczajnie zbankrutują.
Wydaje mi się, że zdecydowanie będą mieć sprzedawcy aromatów, ponieważ sam stricte aromat nie nadaje się bezpośrednio do używania w EIN więc nie powinien podlegać akcyzie.
Ale to moje gdybania, faktycznie czas robić zapasy i kopać schron w ogrodzie na nielegalne zapasy [emoji6]

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5238 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: Tomba » pt paź 18, 2019 11:15 am

venom_666 pisze:Dobra ide kupić cukier, drożdże i czajniczek z rurkami :lol:

To jak będziesz chciał doprawić, to masz tu aromaty spożywcze: https://allegro.pl/uzytkownik/lawendy-c ... p-1-5-1002
Musieliby na wszystko wprowadzić bana :lol:

@
Awatar użytkownika
E-Styx
rzuć okiem tu: viewtopic.php?f=84&t=1959&p=74735&hilit=wojn%C4%99#p74735
i tu: viewtopic.php?f=23&t=7047&p=75676&hilit=wojn%C4%99#p75676
Ja też jestem już przyszykowany co do sprzętu (jeszcze coś tam dojdzie), ale drobiazgami nie zawracam sobie teraz głowy.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
E-Styx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: wt paź 15, 2019 3:27 pm
Lokalizacja: W-wa i okolice
Podziękował: 170 razy
Otrzymał podzięk.: 165 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: E-Styx » pt paź 18, 2019 11:12 am

Tomba pisze:Nie popadajmy w paranoję. Druty, bawełny, szkiełka to zawsze będzie można kupić.

Dla mnie to nie paranoja, tylko przezorność i ekonomia. Teraz mam na polach ryżowych duży wybór, (jeszcze często) bezproblemowy transport i ceny niższe nawet o kilkaset procent niż w kraju. Za chwilę będą albo problemy z transportem, albo kłopot z pełnym asortymentem. A ostatecznie pewnie wynikający z nich wzrost cen. Zbrojąc się teraz nie będę musiał potem kombinować, przepłacać, a przede wszystkim zaprzątać sobie bzdetami głowy. Wystarczy sięgnąć do szafki :)
Obecnie katowane: El Cabrón + Pegasus 70W, Engine + Defender 200W, Engine Nano + TOO
"Właśnie odkryłem, że w kontaktach z ludźmi przydaje się solidna, dębowa decha"
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Będzie akcyza od e-papierosów?

Postautor: venom_666 » pt paź 18, 2019 11:05 am

Dobra ide kupić cukier, drożdże i czajniczek z rurkami :lol:
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości