DOVPO Blotto RTA

mattoid1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 216
Rejestracja: pn paź 14, 2019 2:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podzięk.: 117 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: DOVPO Blotto RTA

Postautor: mattoid1973 » ndz lis 17, 2019 6:01 pm

okube pisze:Jak dla mnie nie ma opcji, żeby jakikolwiek parownik z dolnym AF w ogóle się nie pocił, to IMO dla mnie po prostu nie możliwe


Mam taki, który tak właśnie się zachowuje. Mowa o Siren 2. Póki co, odpiąć, nigdy nie uronił nawet kropli, w tym również nie ma mowy o poceniu się.
okube
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: pt paź 18, 2019 2:08 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: okube » ndz lis 17, 2019 5:54 pm

snerta pisze:Przy dobrym wickowaniu nie trzeba żadnej magii z zamykaniem AH.

Zgoda, tylko że wyciek z parownika w momencie zalewania świadczy o wyjątkowo niepoprawnie wykonanym setupie, u mnie podczas zalewania jest ok. To, co mnie zastanawia to akurat zbieranie się liquidu pod parownikiem, czy może konkretniej jego wyciek ze szczeliny pomiędzy pierścieniem airflow'u ba podstawą parownika.

Jak dla mnie nie ma opcji, żeby jakikolwiek parownik z dolnym AF w ogóle się nie pocił, to IMO dla mnie po prostu nie możliwe, w momencie kiedy grzałka przestaje pracować, wciąż jeszcze przez pewien okres czasu cechuje się temperaturą, która powoduje odparowywanie liquidu. Powstała w tym momencie chmura już nie opuszcza w całości parownika przez ustnik, jako że cząsteczki tej pary są zbyt ciężkie, żeby ultywać przezeń w momencie kiedy użytkownik już się nie zaciąga. Ta chmura opada, w większości osiadając i kondensując na ścianach komory parownika, samej grzałce i nośniku. Część tej chmury jednak trafia do kanałów wlotowych powietrza, co skutkuje wydobywaniem się jej z otworów airflow'ów parownika - no i wtedy już droga otwarta do "pocenia". Nie wydaje mi się, żeby którykolwiek producent parowników wyszedł z jakimś dobrym pomysłem na zaradzenie temu zjawisku, innym niż umieszczenie otworów airflowowych na górze konstrukcji.

Niemniej to, co zwraca moją uwagę, to mimo wszystko ilość tego liquidu pod parownikiem, jakby to jednak nie był efekt jego zebrania się w ramach pocenia, tylko bezpośredniego wycieku. Jest tam jakaś specjalna uszczelka, której ewentualny defekt mógłby być tutaj winowajcą?

Poniżej zapodaje fotki setupu, może któryś ze weteranów tutaj obecnych wychwyci jakąś nieprawidłowość, która mi umknęła :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
pawel999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr cze 19, 2019 9:41 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 202 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: pawel999 » pt lis 15, 2019 4:49 pm

A dobre to ...?

snerta pisze:Przy dobrym wickowaniu nie trzeba żadnej magii z zamykaniem AH, ale to tak na marginesie. .
Awatar użytkownika
snerta
Waperka
Waperka
Posty: 62
Rejestracja: pt wrz 28, 2018 7:45 am
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podzięk.: 79 razy
Płeć: Kobieta

DOVPO Blotto RTA

Postautor: snerta » pt lis 15, 2019 3:51 pm

Przy dobrym wickowaniu nie trzeba żadnej magii z zamykaniem AH, ale to tak na marginesie.

Czy ktoś z Was orientuje się, gdzie w Polsce - to istotne - kupię proste szkło do Blotto. Nie mogę patrzeć na bubble glassa, jakieś fasttechy mają je w sprzedaży, ale za skrajnie absurdalne pieniądze, poza tym potrzebuję szkła na teraz.
"Najłatwiej zaprzyjaźnić się z mężczyznami, gdy od początku twierdzą, że kochają inne kobiety. Można wtedy z nimi - nazwijmy to - bezpiecznie porozmawiać."
Awatar użytkownika
pawel999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr cze 19, 2019 9:41 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 202 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: pawel999 » pt lis 15, 2019 3:41 pm

A płyn nalewasz przy otwartym czy zamkniętym AH?
U mnie znacznie rzadziej "wylewa", gdy nie zapomnę zamknąć AH, choć nie do końca rozwiązuje to problem.

Ponadto, nie zauważyłem, żeby wylewał gdy są dwie grzałki zamiast jednej. Czyli więcej bawełny robi robotę.
trusiu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 198
Rejestracja: ndz maja 19, 2019 12:26 pm
Lokalizacja: Bialystok
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podzięk.: 199 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: DOVPO Blotto RTA

Postautor: trusiu » pt lis 15, 2019 2:52 pm

Daj ciut więcej bawełny w kanały i po problemie. Zbieranie się liquidu może tez być powodowane delikatnym poceniem się podczas vapowania.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
okube
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: pt paź 18, 2019 2:08 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: okube » pt lis 15, 2019 9:26 am

Szanowni,

Czy ktoś z posiadaczy Blotto RTA miał podobny do mojego problem ze zbieraniem się liquidu pod pierścieniem airflow'a? Poniżej zdjęcia obrazujące przypadłość mojego egzemplarza:
Obrazek
Obrazek

A tutaj zdjęcie tego, co się dzieje pod spodem:
Obrazek
Magpieman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 322 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: Magpieman » ndz lis 10, 2019 11:47 pm

Obserwacje kolegi na temat jednej grzałki potwierdza mój ulubiony tester z USA Anthony Vapes, ktory w konkluzji testu Blotto RTA stwierdza m.in It’s not a bad RTA by any means but really is better off being used as a single coiler.
Pełne jego review pod tym linkiem:
https://www.e-cigarette-forum.com/threa ... ew.921265/
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

DOVPO Blotto RTA

Postautor: DooshPastesh » sob lis 02, 2019 8:54 am

Dobra, po kilkudziesięciu setupach w singlu i dualu mogę wydać werdykt smakowy.
Wnioski podzielę na dwie kategorie, single i dual coil, ponieważ ten parownik zachowuje się zupełnie inaczej w tych konfiguracjach.
Dual. Używałem różnych grzałek o różnych grubościach i efekt zawsze był ten sam. Chmura jest o dziwo mniejsza niż na singlu, za to jakby bardziej mięsista. Chain vaping w moim przypadku odpada ponieważ po kilku chmurach staje się nieprzyjemnie gorący. Przepływ powietrza jest dość ciasny jak na moje potrzeby, choć nadal można "oddychać przez parownik". Ani razu nie złapałem bobra, i to się chwali, bo setup jest naprawdę prosty, niby taki sam jak w Kylinie v2, jednak nie do skopania. Kylin w tym przypadku wypada biednie. Smak jest bardziej intensywny niż w K2, choć to pewnie zasługa wyższej temperatury.
Single. Mój faworyt. Po prostu rewelacja. 2x28/38GA czyni cuda. Chmura jest o wiele chłodniejsza, przeciąg porównywalny z Kylinem v2 w dualu, więc jest dużo luźniej. Chmura jest ogromna, jak już wcześniej pisalem. Wcale nie mniejsza niż w dualu, nawet bym rzekł, że większa. Właściwie można przytknąć parownik do ust jak butlę tlenową i oddychać cały dzień. Żaden bóbr się nie pojawia, smak jest przepiękny. Ponadto włożenie bawełny z 3mm średnicy grzałki do otworów nie stanowi problemu, pasuje idealnie. Na początku zastanawiałem się czy nie kręcić 3,5mm albo nawet 4mm średnicy, ale 3mm wystarcza w zupełności, jest idealnie jeśli chodzi o bawełnę i przeciąg.
Jestem oczarowany tym parownikiem i jego możliwościami. Do tego dochodzi jego relatywnie mniejsze niż K2 zapotrzebowanie na liquid. Nie muszę zakładać bubble glass którego nie lubię w żadnym parowniku. Gdyby nie to, że w dualu chmura szybko robi się zbyt ciepła, miałby 100% przewagę na Kylinem. W tym wypadku Kylin wypada lepiej.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
GeciKowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: pt maja 03, 2019 12:02 pm
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podzięk.: 145 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: DOVPO Blotto RTA

Postautor: GeciKowy » czw paź 31, 2019 6:33 am

Również mam i ja.
Pierwsze odczucia:
- Bardzo przyjemny airflow. Dokładnie taki jakie lubię. Przy maksymalnie otwartym dopływie powietrza czuję delikatny opór.
- Premix który uwielbiałem na innych parownikach pokazał swoją kolejną twarz, jeszcze ładniejszą niż dotychczas.
- Banalne wręcz układanie grzałek i bawełny.
- Pojemność standardowego szkiełka jak dla mnie wystarczająca. Ogromny plus, ponieważ nie znoszę powiększonych szkiełek.
Drugie, trzecie i kolejne odczucia:
- Miłość. Tak określam więź która pojawiła się pomiędzy mną a tym parownikiem.
- W moich odczuciach zdecydowanie lepszy od M25 ze względu na lekko restrykcyjny airflow, brak jakichkolwiek wycieków czy potliwości. Brak bezsensownych, dodatkowych regulacji, oraz lepiej oddawany smak niż w przypadku M25.
- Ekspresowy w zalewaniu
- Nie jest przedziwniony z wyglądu i doskonale pasuje do mojej wersji SL class
- Pracuje bardzo dobrze w singlu oraz doskonale w dualu

Minus znalazłem jeden.
Mianowicie w kominach airflow w bazie wygięły się, lekko odchyliły izolatory. Teoretycznie powinno to popsuć smak, ponieważ powietrze ma przez to dodatkowe miejsce którym ucieka zamiast iść na grzałkę, ale w praktyce nie czuję różnicy. Tak samo przez ten problem nie martwię się zwarciem bo jest to miejsce bezpieczne. Nie mniej jednak uważam, że mogli tam nie dawać izolatora a zwyczajnie zamknąć kolumnę airflow metalem.

W podsumowaniu szczerze polecam omawiany parownik. :)
Aktualne parowniki: Fat Rabbit Solo, Berserker Mini V2
Aktualne zasilania: LostVape Thelema DNA 250C, iStick Pico Plus

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: slop i 25 gości