UD Bellus RTA

Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: UD Bellus RTA

Postautor: Riccardo » pt gru 04, 2015 3:21 pm

dorota pisze:Riccardo! zdradziles Expromizer?! :evil:

Niestety tak. Ale cały czas stoi przykręcony do SX'a i zatankowany :)
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Re: UD Bellus RTA

Postautor: dorota » pt gru 04, 2015 3:19 pm

Riccardo pisze:Po prostu go uwielbiam!

Riccardo! zdradziles Expromizer?! :evil:
ale rozumiem! mialam przyjemnosc chmurzyc na Bellusie - cudo! ;)
ObrazekObrazekObrazek
chomik
Płeć: nieokreślona

Re: UD Bellus RTA

Postautor: chomik » pt gru 04, 2015 7:13 am

Ja też - pod wpływem kol. matati - byłem nabyłem to cudo... Dotychczas przetestowałem dwa setup'y na pojedynczej grzałce:
- Kanthal A1 0,3 mm, średnica 2 mm (klasycznie ściśnięta) i łopór ok. 1,7 łoma - moc chmurzenia w granicach 8-9W
- Kanthal A1 0,3 mm, średnica 2,5 mm (grzałka z odstępami) i łopór ok. 1,7 łoma - moc chmurzenia w granicach 12-13W (Tu na mocy 8-9W chmurka jest zbyt chłodna i mi nie smaczyło oraz obniyało komfort wapowania. Podniesienie mocy do 12-13W znacznie poprawiło jakość chmurzenia).

Na obydwu setup'ach chmurzenie dopaszczowe i dopłucne. Prz mniejszej mocy obydwa sposoby "zaciągania" się są OK. Przy większej - dpołucny jest zdecydowanie lepszy.

Cóż dodać? Odczucia smakowe są rewelacyjne. Poza tym, wszystko zostało już opisane przez kol. Riccardo :ok: :beer2:

Co dalej? Ano kupię jeszcze drut SS i wtedy zobaczę na pojedynczej i podwójnej grzałce (do SS zachęcali mnie również koledzy podczas ostatniego spotu).

A tak przy okzaji - Dziękli wielkie Mati za polecenie tego parowniczka *wino*
Awatar użytkownika
matatiti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 944
Rejestracja: śr cze 10, 2015 1:31 pm
Lokalizacja: Ząbki
Podziękował: 1680 razy
Otrzymał podzięk.: 976 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: UD Bellus RTA

Postautor: matatiti » czw gru 03, 2015 9:24 pm

To ja dziękuję za wspaniałą recenzję i rekomendację Bellusa. Parownik bez wątpienia zasługuje sobie na swój własny wątek w Salonie i cieszę się, że to nie ja go stworzyłem, bo zapewne nie umiałbym go tak ładnie opisać i nikt by się nim nawet nie zainteresował.
Bellus na tę chwilę rządzi w mojej kolekcji i przez długi czas ciężko go będzie zdetronizować.
:budda:
Riccardo
Płeć: nieokreślona

UD Bellus RTA

Postautor: Riccardo » czw gru 03, 2015 9:08 pm

Na ostatnim (na tę chwilę) spocie WSW, Mati przystawiając mi do głowy nic, stwierdził, że mam sobie kupić Bellusa bo mu się ładnie baza wyciąga. No cóż, nie mógłbym mu przecież odmówić, a i zlękłem się lekko bo patrzył na mnie groźnym wzrokiem w drugą stronę.
Powiedziałem Mu, że nie lubię dwugrzałkowców dopłucnych. Otóż Mati - kłamałem! Coś mi tam w mojej czaszce się przestawiło i od pewnego czasu chmurzę dopłucnie. Dlaczego? Nie wiem. Ale od rzeczy. Znaczy gadam. Teraz będzie do rzeczy.

Chciałbym zaprezentować nie takie już nowe dziecko zespołu Youde Technology Zcośtam, czyli w skrócie UD (taki zespół był, UDwa).
Fotka sponsorowana przez producenta
Obrazek

Parownik posiada dwusłupkową bazę, którą daje się wyciągnąć bez spuszczania płynu ze zbiornika, co jest niewątpliwą zaletą. Do tego regulacja przepływu powietrza, z dolotami umieszczonymi po bokach atomizera.

Obrazek

Napełnianie od góry, niestety, sporo osób narzeka na to, że przy tym cieknie. Odpowiedni setup zapobiega temu, można też wyjąć bazę i napełnić go od dołu. Jak komu pasuje.

Obrazek

Moim zdaniem jest to typowy parownik pod dwie grzałki, chociaż w zestawie jest zaślepka pozwalająca na używanie jednej.

Wrażenia? Setup zrobiłem jak zwykle - 2 x 8 zwojów 0,3 SS, MC, fi 2,5 mm, FF. Oczywiście na TC. Chmura naprawdę konkretna, może iść w szranki z Aromamizerem. Smak? Noooo, tutaj to, co najlepsze. Nie sądziłem, że kiedyś stwierdzę, że istnieje parownik w zasadzie subomowy, zadymiacz, który dobrze oddaje smak. A tutaj nawet nie tyle jest dobrze, co rewelacyjnie. Nie wiem czy mogę użyć określeń audiofilskich (tym bardziej, że ich nie znam), ale ten parownik jest niesamowicie szczegółowy, analityczny, wydobywający każdy niuans, każdą nutę aromatu. Jest rewelacyjnie. Poziom spokojnie Spheroida. Po prostu go uwielbiam!
Mati - dziękuję!

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Kanek82 i 35 gości