Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Wszystko, co dotyczy problemów związanych z przepisami stworzonymi przeciwko nam i e-papierosom...
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5238 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: Tomba » pt lis 22, 2019 10:43 pm

VapeLab pisze:Jak to będzie funkcjonować w przyszłości u mnie, wie o tym właściwie kilka osób, ja na razie nie zdradzam szczegółów, gdyż jest to cholernie męczące przedsięwzięcie i musi być wykonane perfekcyjnie, bez pominięcia żadnego aspektu

Chyba mogę się zaliczyć do tego grona. Lepiej nie pisać co i jak, bo licho nie śpi. Nie poddawaj się tylko i walcz, bo to nasz wspólny interes. :konik:
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: DamianGR » pt lis 22, 2019 10:27 pm

@VapeLab od dziś mówię Ci professore :bomb: :konik: :horse2:
Obrazek
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: Wampir z Pniew » pt lis 22, 2019 10:05 pm

@
Awatar użytkownika
pioter994
Kiedyś, to już lata temu, przychodził do mnie pewien ktoś, który prosił zawsze o przeterminowane liquidy do utylizacji ale nie żeby je przekopcić, ale żeby dolewać do wytwornicy dymy, co by "ładnie pachniało" :) Niestety przez te lata co zdarzyło mi się grać na scenie, nie spotkałem go, więc siedziałem po prostu w czystej glicerynie :cry:

No i faktycznie, właściwie w moim przypadku będzie to oznaczało zaczynanie od zera. Niestety są aromaty, które formalnie są spożywką i te, które są spożywką, ale ciągnie się za nimi chmura z e-papierosa i jest to w dokumentach (vide Halo, eCig Hellas etc.) Jak to będzie funkcjonować w przyszłości u mnie, wie o tym właściwie kilka osób, ja na razie nie zdradzam szczegółów, gdyż jest to cholernie męczące przedsięwzięcie i musi być wykonane perfekcyjnie, bez pominięcia żadnego aspektu, jak w serialu "Dom z papieru" :bomb:
I nie ma co tutaj ukrywać, przygotowania rozpocząłem już ponad miesiąc temu, gdy w końcu uzyskałem niezbędne interpretacje dotyczące aromatów. I to tyle :)
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: DamianGR » pt lis 22, 2019 5:27 pm

Krasnal45 pisze:@VapeLab
Powiem tak: Nie zazdroszczę Wam...

No i chyba też wszystkim innym. Jak aromaty polecą to i my nie za bardzo będziemy mieli dostępu do ulubionych smaków.
pioter994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 15, 2019 7:06 pm
Lokalizacja: szczecin
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podzięk.: 29 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: pioter994 » pt lis 22, 2019 5:22 pm

Przy dodaniu wody premixy nadają się do samochodowych dyfuzorów powietrza :) wiem bo używam.
Obrazek
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: PucH2 » pt lis 22, 2019 2:55 pm

Aromaty zmienią się na spożywcze skąd ich rodowód. Nie widzę więc zagrożenia Dla VapeLab czy MA. Najwyżej konkurs ogłoszą na przepisy typu sałatka, kisiel, kompot, czy wkład do odkurzacza a nawet saunę tytkową. Z premixami tak łatwo nie będzie ale też da się. Jedynie tylko etykiety wymagają nowych wydruków z poprawkami, no i odpowiedni wpis do działalności gospodarczej.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6679
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5177 razy
Otrzymał podzięk.: 7639 razy
Płeć: Mężczyzna

Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: Krasnal45 » pt lis 22, 2019 1:11 pm

@VapeLab
Powiem tak: Nie zazdroszczę Wam...
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: Wampir z Pniew » pt lis 22, 2019 11:55 am

Akurat dla mnie premixy to jest właściwie najmniejsze zmartwienie, gdyż w ofercie mam aż jeden - Bebeca od Atmos Laba (chociaż wiem, że dość sporo osób zasmuci jej brak),
niemniej jednak jestem w 100 procentach przekonany, że skończy się to tym, że będzie to po prostu aromat w dużej butelce. Z takich zagranicznych firm, które
tę koncepcję już przerabiały jest np. Quack's Juice Facotry. Tylko tam, na zachodzie, takie rozwiązanie było lekko bez sensu moim zdaniem.
No i właściwie sedno problemu, o którym wspomina Pan Artur - skład podatkowy. Przy obecnych stawkach mam wrażenie, że jest tylko jedna firma w Polsce, która jest w stanie sprostać
kosztom i nie wiem czemu, ale powiązana jest z pewnym koncernem. Nawet mi się drugi problem przypomniał - kwestia banderolowania i umiejscowienia ich. Niby błaha sprawa ale bardzo poważna, gdyż nie można sobie tego przykleić gdzie się chce. No i od razu pojawia się następny kłopot - czy zdążą wydrukować banderole, gdyż z tego co się orientuję w chwili obecnej, nie zrobili w tej sprawie NIC. Czemu to takie ważne? Nawet jeżeli ktoś sobie przygotuje skład to właściwie bez dokładnych wytycznych oraz samych banderol nie zrobi nic a zdaje się, że rząd
gra tutaj również na zwłokę.
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: lesstro » pt lis 22, 2019 10:20 am

venom_666 pisze:Chyba pomieszałeś premix z aromatem...
Kilka ml w butelce 50ml z instrukcją żeby sobie dolać ileś zerówkowej bazy i do tego mocnego shota, albo kilka słabych by napełnić butelkę??

Dokładnie, niektórzy wapują 18-tki, a nazwa premix pozostanie. Butelka 60 ml, a ile w niej płynu to rzecz umowna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 843 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

Postautor: Alchemik » pt lis 22, 2019 9:46 am

Jestem przekonany, że w efekcie takiej polityki fiskalnej produkty typu premix znikną z rynku, gdyż będzie to całkowicie nieopłacalne.
Pamiętaj proszę również o tym, że sama akcyza to tylko wierzchołek góry lodowej. Wprowadzenie akcyzy dla producenta oznacza otwarcie składu podatkowego/celnego że wszystkimi tego konsekwencjami, a uwierz mi - to są koszty astronomiczne.
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:

Wróć do „Dyrektywa - Wydarzenia, informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości