Baza nikotynowa przechowywanie?

Awatar użytkownika
jeffrey
Patronauta
Patronauta
Posty: 303
Rejestracja: czw lip 12, 2018 6:20 am
Lokalizacja: Stalowa Wola
Podziękował: 410 razy
Otrzymał podzięk.: 233 razy
Płeć: Mężczyzna

Baza nikotynowa przechowywanie ?

Postautor: jeffrey » pn lis 25, 2019 12:33 pm

Witam, ten post miałem pisać jeszcze w lipcu i zwlekałem aż do dzisiaj. W maju tego roku kupiłem od https://e-aromashop.com/ 1l bazy 18mg, data ważności 12.2020r. Jak tylko przesyłka dotarła użyłem ją i wstawiłem do lodówka na drzwiczki.
Po około 3 tygodniach baza zmieniła kolor na lekko żółty a zapach hmmm, mi to się kojarzy jak zleżane surowe białko z rozbitego jajka. Wcześniej też kupowałem bazę z tego sklepu i objawy były takie same, z tym że zaczęło się to dziać dopiero po paru miesiącach, a i samą bazę przechowywałem w szafce i myślałem że to przez złe przechowywanie.
Bazę używam cały czas ale niepokoi mnie trochę ten kolor i zapach, poniżej dorzucam fotki robione w lipcu.

Coś nie widać moich załączników, zaraz dodam z jakiejś strony.

https://zapodaj.net/f0db9c5b2d706.jpg.html
https://zapodaj.net/d1f96d4fc03f4.jpg.html
https://zapodaj.net/4d35e2175dca5.jpg.html
Obrazek
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Baza nikotynowa przechowywanie ?

Postautor: SzamanDM » pn lis 25, 2019 10:34 am

Zamrozić w małych butelkach bazę z glikolem propylenowym. Bez gliceryny! W małych butelkach. U mnie to 100ml.
Przed otwarciem nowej butelki przełożyć zamrożoną jej postać do lodówki celem łagodnej zmiany temperatury. Rozmrażać tak ze 2 dni co jakiś czas wstrząsając zamkniętą butelkę. Po rozmrożeniu jeszcze raz porządnie wymieszać.
Baza tak traktowana nadal jest przezroczysta, bez koloru i mimo dawno przekroczonego terminu ważności (tyczy się on raczej przechowywania w temp. pokojowej) zdatna do użycia, smak (a raczej jego brak) i właściwości jak przy całkowicie nowej bazie.
Butelki posiadam hermetycznie zamknięte z plombą. Nie wiem czy takie rozlane samodzielnie bez plomby zachowają się tak samo.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
SuwMar
Płeć: nieokreślona

Baza nikotynowa przechowywanie ?

Postautor: SuwMar » pn lis 25, 2019 8:48 am

venom_666 pisze:Ja tam nikotynę trzymam w jajkach...

Obawiasz się czegoś, że tak ciągle nosisz ją przy sobie? :lol2:
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Baza nikotynowa przechowywanie ?

Postautor: venom_666 » pn lis 25, 2019 8:45 am

Ja tam nikotynę trzymam w jajkach, glikol z gliceryną w piwnicy.
Zerówkę rozrabiam 2 litry od razu, bo robię 50/50 z litrowych. Nikotyna i aro dodaję przy produkcji, zwykłe rozrabiam 3-4 smaki w butelkach 50-100ml. Nie zdążą się utlenić...
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Baza nikotynowa przechowywanie ?

Postautor: salto » pn lis 25, 2019 8:44 am

@
Awatar użytkownika
iron64
jeżeli nie korzystasz, to nie otwieraj, w szczególności gliceryny. Nie da się, znaczy da się, ale jest to bardzo trudne, przeprowadzić dekontaminację biologczną stanowiska, aby uzyskać sterylne warunki. Na ucztę z gliceryny zaprosisz sporo bytów otwierając ją. Technicznie to nie wiadomo jak była pakowana i raczej nie sterylnie, ale tu masz pewność, że skaźisz ją biologicznie. To samo dotyczy bazy. Nie warto ani jej otwierać, aby wydobyć powietrze ani kupować takiej w której jest gliceryna. Baza przechowywana w zamrażarniku przez kilka lat nie zmienia koloru. Przechowywana w lodówce przez rok zmienia na lekko słomkowy, natomiast tak nieznacznie, że trzeba mieć do porównania tę z zamrażarki, aby to wykryć. Podejrzewam, że jest to wynikiem ciągłego otwierania lodówki i skoków temperatury, podczas eksperymentu baza była oklejona taśmą izolacyjną.
Obrazek
SuwMar
Płeć: nieokreślona

Baza nikotynowa przechowywanie ?

Postautor: SuwMar » pn lis 25, 2019 8:38 am

Sugeruje tylko to, że wolę trzymać w lodówce, niż mam zrobić "chodne miejsce" w całym mieszkaniu.
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Baza nikotynowa przechowywanie ?

Postautor: venom_666 » pn lis 25, 2019 8:37 am

Na klatkę schodową to nie, ale jak się człowiek dobrze napiję, to może lodówką do centrum pojechać [emoji38]
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Baza nikotynowa przechowywanie ?

Postautor: Tommy Black » pn lis 25, 2019 8:31 am

SuwMar pisze:Mieszkając w bloku, to trzymanie odpowiednio zabezpieczonej butelki w lodówce, nie staje się "urban legend".


Chyba nie sugerujesz iż wróciły czasy kiedy lodówki wystawiano na klatki Schodowa? :P
SuwMar
Płeć: nieokreślona

Baza nikotynowa przechowywanie ?

Postautor: SuwMar » pn lis 25, 2019 8:29 am

Tommy Black pisze:
Tomba pisze:Mam lodówkę wyłącznie do swojej dyspozycji, ale jakoś nie jestem przekonany do trzymania bazy w lodówce.


Też nie rozumiem tej urban legend. Chłodne, suche i ciemne miejsce, ciemna butelka, całkowicie wystarczają.

Mieszkając w bloku, to trzymanie odpowiednio zabezpieczonej butelki w lodówce, nie staje się "urban legend".
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Baza nikotynowa przechowywanie ?

Postautor: Tommy Black » pn lis 25, 2019 8:21 am

MA pisze:Po rozcieńczeniu sugeruję rozlać bazę do mniejszych opakowań, gdyż w przypadku "W" stracimy tylko część posiadanych zasobów, a nie wszystko.


No i nie tylko o to chodzi. Groźniejsze od godziny "W" jest częste odkręcanie i zakręcanie butelek. Najprostsza droga do utleniania się bazy a zatem i jej zmiany koloru...

Tomba pisze:Mam lodówkę wyłącznie do swojej dyspozycji, ale jakoś nie jestem przekonany do trzymania bazy w lodówce.


Też nie rozumiem tej urban legend. Chłodne, suche i ciemne miejsce, ciemna butelka, całkowicie wystarczają.

Wróć do „Bazy nikotynowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości