Jakaś plaga w tych Stanach?

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakaś plaga w tych Stanach?

Postautor: DamianGR » czw gru 05, 2019 8:50 pm

@
Awatar użytkownika
Metall
ja tam nie wiem jak Ty ale ja siedząc w naprawie maszyn , nie spędzam godzin poza pracą wertując nowe opracowania czy rozwiązania. Czasami człowiek się mija z powołaniem. Czasami brak na to czasu po prostu. Czasami to rutyna. :wino: To po prostu ludzie podatni na propagandę tak samo jak my , bo trudno żeby ktoś się interesował całym zakresem badań nad człowiekiem i jego zdrowiem.
Szkoda @
Awatar użytkownika
iron64
, że na spokojnie nie wytłumaczyłeś co i jak. Może spowodowałbyś zmianę zdania...
A dlaczego to ważne? Bo nie chodzi o tego jednego lekarza. Chodzi o tych co do później go odwiedzą.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakaś plaga w tych Stanach?

Postautor: Metall » czw gru 05, 2019 8:26 pm

@
Awatar użytkownika
DamianGR
, wybacz, ale lekarz, który wiedzę na tematy medyczne czerpie z TV lub Onetu itp. to dla mnie nie lekarz. To cholerny konował :P
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakaś plaga w tych Stanach?

Postautor: DamianGR » czw gru 05, 2019 8:17 pm

@
Awatar użytkownika
Metall
nie przesadzaj . Lekarze to też tylko ludzie i wbrew temu co myślisz nie wszyscy są skłonni do aktualizowania swojej wiedzy bardziej dogłębnie. Oglądają wiadomości i czytają artykuły i maja zdanie jak przeciętny Kowalski.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakaś plaga w tych Stanach?

Postautor: Metall » czw gru 05, 2019 7:48 pm

@
Awatar użytkownika
Baryua
a ja mam podejrzenia graniczące z pewnością, że cała "wykładnia" jak należy postrzegać EIN jest silnie ciśnięta z góry do ludzi na wszystkich stanowiskach w tym kraju, którzy mogą z tym mieć jakikolwiek związek. Najpierw cała nagonka i histeria miała "tylko" charakter medialny, a teraz już ma również charakter "państwowy" i wytyczne idą z góry drogą urzędniczą itd.
Zaczęło się polowanie na czarownice.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakaś plaga w tych Stanach?

Postautor: iron64 » czw gru 05, 2019 7:43 pm

Moja pani doktor (celowo nie doktorka, jak to starają się nas przekonywać ostatnio, bo to jakoś głupio brzmi) jednak jest ciut mądrzejsza. Też byłem dziś popytać o nowe rewelacja nt. leków na cukrzycę. Ale zapytała mnie, czy przypadkiem palić nie zacząłem po tych rewelacjach ze Stanów. Trochę pogadaliśmy i wspomniałem jej o starym chemiku, powiedziała, że postara się zerknąć tam. Sorry, o salonie nie mówiłem, bo ona jednak nie wapuje. W każdym razie była zorientowana chyba nawet bardziej niż ja w temacie. Spoko lekarz swoją drogą, a jako lekarz rodzinny dysponuje wiedzą znacznie szerszą niż potrzebna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Baryua
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: wt paź 15, 2019 8:52 am
Lokalizacja: Dolina Nidy
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podzięk.: 89 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakaś plaga w tych Stanach?

Postautor: Baryua » czw gru 05, 2019 6:50 pm

Byłem dzisiaj rano u lekarza i na własnej skórze przekonałem się jak propaganda anty-EIN ogłupia ludzi, nawet tych w teorii inteligentnych. Wciąż jestem w szoku.
Krótki wywiad pani doktor w trakcie wizyty w poradni specjalistycznej (kilka zdań do karty):
- Pije pan?
- Z miesiąc nic, a ogólnie rzadko.
- Pali pan?
- Paliłem ok. 10 lat, a od ponad 3 lat używam elektronicznego papierosa.
- Czyli nie pali pan od ponad 3 lat?
- Nie palę papierosów, używam tylko elektronicznego papierosa z płynem o małej zawartości nikotyny.
W tym momencie pani doktor groźnie podniosła oczy.
- A słyszał pan o zgonach w USA?
- Oczywiście, że słyszałem. Ale tam używali nielegalnych płynów z dodatkiem niebezpiecznych substancji.
- No nie powiedziałabym...
Westchnąłem tylko i zrobiłem wewnętrzny :facepalm1: , gdyż wizyta niestety nie była prywatna, a pani doktor wyglądała na "wszystkowiedzący autorytet", więc nie mogłem sobie pozwolić na jej gniew wywołany spoliczkowaniem naukowymi faktami. Nawet nie chcę myśleć co by było gdyby nastraszyła nowego użytkownika EIN, który dopiero przerzucił się z analogów i nie zna prawdy o przyczynach zgonów w USA.
ObrazekKuchenki: iStick Pico 75W, Smok G80 Czajniczki: Dvarw MTL v2, Kayfun [lite] 2019, Speed Up RDA
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakaś plaga w tych Stanach?

Postautor: Tomba » sob lis 16, 2019 9:14 am

Najnowsza aktualizacja ze strony CDC.

"Według stanu na 13 listopada 2019 r. CDC zgłoszono 2172 * przypadków e-papierosa lub vapingu związanych z uszkodzeniem płuc związanym ze stosowaniem produktu (EVALI) z 49 stanów (wszystkie z wyjątkiem Alaski), Dystryktu Kolumbii i 2 terytoriów USA ( Puerto Rico i Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych).
Czterdzieści dwa zgony zostały potwierdzone w 24 stanach i Dystrykcie Kolumbii (stan na 13 listopada 2019 r . )"


W ciągu tygodnia 121 nowych zgłoszeń i 3 nowe zgony.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Magpieman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 322 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakaś plaga w tych Stanach?

Postautor: Magpieman » ndz lis 10, 2019 11:14 pm

W dzisiejszym internetowym [godz. 20] wydaniu Gazety Wyborczej informacja powtórzona za Deutsche Welle, gdzie m.in czytamy o wypadkach śmierci lub choroby w USA:

"Przebadano 29 chorych z dziesięciu stanów. U wszystkich stwierdzono w płynie znajdującym się w płucach obecność octanu witaminy E, substancji stosowanej do produkcji kosmetyków.
Problemy zdrowotne pojawiają się wtedy, gdy podgrzany octan witaminy E jest wdychany. Wtedy powoduje zapalenie dróg oddechowych. W wyniku czego zmniejsza się zdolność płuc do wchłaniania tlenu. Najwyraźniej ciekły związek chemiczny był używany w ulicznej sprzedaży e-papierosów w USA do rozcieńczania innych aromatów i substancji, takich jak popularny kannabinoid THC. Ten ostatni wykryto u 23 z 29 przebadanych pacjentów."

Potwierdza się zatem o czym pisano od dawna na forach waperskich w USA np. Reddit - który swoją drogą jest bardzo ciekawym źródłem informacji - że przyczyną zachorowań było używanie substancji kupionych od ulicznych sprzedawców. Jak się zdaje, nie będzie też rządowego bana na e-papierosy, tylko podwyższenie wieku. Można tylko powiedzieć o zaostrzeniach wiekowych, trawestując Maleńczuka z pewnej reklamy - - "a o papierosach znowu zapomnieli... "
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakaś plaga w tych Stanach?

Postautor: Tomba » sob lis 09, 2019 10:35 am

Kolejna aktualizacja danych:

"Według stanu na 5 listopada 2019 r. CDC zgłoszono 2051 * przypadków e-papierosa lub vapingu związanych z uszkodzeniem płuc związanym ze stosowaniem produktu (EVALI) z 49 stanów (wszystkie z wyjątkiem Alaski), Dystryktu Kolumbii i 1 terytorium USA.
Trzydzieści dziewięć zgonów w 24 stanach i dystrykcie Kolumbii: Alabama, Kalifornia (3), Connecticut, Delaware, Dystrykt Kolumbii, Floryda, Georgia (3), Illinois (3), Indiana (3), Kansas (2), Massachusetts (2), Michigan, Minnesota (3), Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, New Jersey, New York, Oregon (2), Pennsylvania, Tennessee (2), Texas, Utah i Virginia.
Mediana wieku zmarłych pacjentów wynosiła 53 lata i wahała się od 17 do 75 lat (od 5 listopada 2019 r . )

Ostatnie badania laboratoryjne CDC próbek płynu z płukania oskrzelowo-pęcherzykowego (lub próbek płynu pobranych z płuc) od 29 pacjentów z EVALI przesłanych do CDC z 10 stanów wykazały obecność octanu witaminy E we wszystkich próbkach płynu BAL. Octan witaminy E jest stosowany jako dodatek do produkcji e-papierosów lub produktów waporyzujących. Po raz pierwszy wykryliśmy potencjalny problem chemiczny w próbkach biologicznych od pacjentów z tymi uszkodzeniami płuc."
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakaś plaga w tych Stanach?

Postautor: venom_666 » sob lis 09, 2019 10:00 am

Ależ ja nie liczę ;)
Powiem więcej - jesli podadzą jakąkolwiek informację na ten temat, to będzie odpowiednio zmanipulowana skupiając się na tych trzech któzy twierdzili że nie uzywali THC...
To coś jak opisy wypadków - zginęło 250 osób W TYM DZIECKO!!! i nie na tych 249 pozostałych opiera się przekaz, ale na jednym dziecku. Tu zapewne będzie podobnie jesli już coś się pojawi...
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości