Dowiedz się kim jesteś, a może lepiej nie ;)

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Dowiedz się kim jesteś, a może lepiej nie ;)

Postautor: Metall » ndz wrz 06, 2020 11:05 am

Posłużę się analogią z ciąży.
Jest tzw. ciąża mnoga, więc i może jaźń też może być mnoga? :P
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Dowiedz się kim jesteś, a może lepiej nie ;)

Postautor: iron64 » ndz wrz 06, 2020 9:37 am

A co jeśli za każdym razem uzyskiwałbym inny wynik, aż wyczerpałbym możliwości? Miałbym rozj... jaźń?;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Dowiedz się kim jesteś, a może lepiej nie ;)

Postautor: Metall » ndz wrz 06, 2020 9:01 am

@
Awatar użytkownika
iron64
, jest jeszcze opcja C: masz roztrojenie jaźni. :lol:
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Dowiedz się kim jesteś, a może lepiej nie ;)

Postautor: iron64 » ndz wrz 06, 2020 8:29 am

Robiłem ten test jeszcze kilka razy, ze trzy, w różnych odstępach czasu. I za każdym razem mam inny wynik, więc:
a - początkowy test wyszedł jako "Poszukiwacz przygód" i nim jestem, co rożne wyniki potwierdzają jedynie*
b- test funta kłaków wart i wyniki są losowe.

*-Zmieniam się w ciągu jednego dnia. Budzę się i jestem jedną osobą, a gdy idę spać, wiem na pewno, że jestem kimś innym.
Bob Dylan
Obrazek
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Dowiedz się kim jesteś, a może lepiej nie ;)

Postautor: Cinmar » czw gru 19, 2019 5:35 pm

Pogrubiłem to, co moim zdaniem się zgadza (lub przerobiłem na własnej skórze).

Osobowość “Dyskutant”

Typ osobowości Dyskutanta to prawdziwy adwokat diabła, dla którego sens życia stanowi rozrywanie na strzępy argumentów i przekonań w jak najbardziej spektakularny sposób. W przeciwieństwie do osób o bardziej ukierunkowanych osobowościach Dyskutanci nie robią tego, aby osiągnąć jakiś głębszy lub strategiczny cel, lecz dlatego, że sprawia im to przyjemność. Mentalne sparingi nikogo bardziej nie cieszą niż Dyskutantów, ponieważ dają im szansę na wykazanie się przychodzącym im bez trudu szybkim dowcipem, rozległą wiedzą i zdolnością do łączenia najodleglejszych idei, aby udowodnić swoje argumenty.

U Dyskutantów występuje pewne osobliwe zestawienie cech: są oni bezkompromisowo uczciwi, niezmordowanie jednak potrafią dowodzić racji czegoś, w co w istocie nie wierzą, przyjmując perspektywę kogoś innego, aby bronić prawdy z innego punktu widzenia.

Rola adwokata diabła pomaga ludziom o osobowości Dyskutanta nie tylko lepiej pojąć, jak myślą inni, lecz także lepiej zrozumieć poglądy przeciwnika – ponieważ to właśnie ich Dyskutanci bronią.

Taktyki tej nie należy mylić z pragnieniem wzajemnego zrozumienia, które występuje w grupie osobowości Dyplomatów – Dyskutanci stale poszukują wiedzy, a czyż istnieje lepszy sposób na jej zdobycie niż atakowanie i obrona wybranej idei z każdego punktu widzenia, z każdej strony?

Osobowość “Dyskutant” (ENTP-A / ENTP-T)
Tutaj nie ma zasad – próbujemy coś osiągnąć!
Znajdując swoistą przyjemność w zajmowaniu nieuprzywilejowanej pozycji, Dyskutanci lubią mentalne wyzwania związane z kwestionowaniem dominującego sposobu myślenia, przez co są niezastąpieni w przebudowywaniu istniejących systemów lub wprowadzaniu rewolucji, aby nadać rzeczom nowy, inteligentniejszy bieg. Z trudem radzą sobie jednak z codziennymi, prozaicznymi aspektami realizacji własnych pomysłów. Ludzie o osobowości Dyskutanta uwielbiają burze mózgów i wielkie idee, za wszelką cenę unikają jednak rutynowych zadań. Dyskutanci stanowią zaledwie około trzy procent społeczeństwa. To idealna proporcja, aby mogli tworzyć oryginalne pomysły, a następnie usunąć się w cień i pozwolić osobom o liczniejszych i skrupulatniejszych typach osobowości zająć się logistyką ich wprowadzenia w życie i utrzymania.

Zdolność Dyskutantów do prowadzenia debat bywa irytująca – choć w razie potrzeby bywa doceniana, może przysporzyć im kłopotów, gdy wejdą komuś w drogę, na przykład przez wdawanie się w otwartą dyskusję ze swoim szefem na zebraniu, lub gdy poddają bezlitosnej ocenie wszystko, co mówi ich życiowy partner. Sytuację jeszcze bardziej komplikuje ich nieustępliwa uczciwość, gdyż ludzie o tym typie osobowości nie przebierają w słowach, ani nie przejmują się zbytnio tym, że mogą uchodzić za mało wrażliwych lub niezbyt współczujących. Dobrze się dogadują z osobami o podobnym charakterze, jednak bardziej wrażliwe typy osobowości i ogół społeczeństwa często wolą unikać konfliktów, preferując uczuciowość, komfort, a nawet białe kłamstwa zamiast gorzkiej prawdy czy twardego rozumowania.

Dla Dyskutantów jest to przyczyną frustracji, gdyż okazuje się, że z powodu zamiłowania do sprzeczek palą za sobą wiele mostów, nieraz nieumyślnie, gdy urażają innych przez kwestionowanie ich przekonań i uczuć. Traktują innych tak, jak sami chcą być traktowani, nie lubią być rozpieszczani ani nie tolerują owijania w bawełnę, zwłaszcza u osób proszących ich o przysługę. Dyskutanci są często szanowani za swoją wizję, pewność siebie, wiedzę i przenikliwe poczucie humoru, nieraz jednak trudno jest im wykorzystać te zalety jako podstawę głębszych przyjaźni i związków uczuciowych.

Szansa pozostaje niewykorzystana, ponieważ wydaje się ciężką pracą
Dyskutantom trudniej niż większości ludzi jest wykorzystać swoje naturalne zdolności – ich niezależność intelektualna i wolność wizji są niezwykle cenne, gdy to oni o wszystkim decydują lub przynajmniej gdy zjednają sobie szefa, ale dojście do tego poziomu może być dla Dyskutanta najeżone trudnymi do pokonania przeszkodami.

Po zapewnieniu sobie takiej pozycji Dyskutanci muszą pamiętać, że powodzenie ich pomysłów zawsze będzie zależało od innych ludzi, którzy zadbają o szczegóły – nawet jeśli Dyskutant poświęci więcej czasu na przekonanie do swoich argumentów niż na budowanie konsensusu, często okazuje się, że i tak brakuje mu wystarczającego poparcia, aby odnieść sukces. Podczas gdy dobrze im idzie odgrywanie roli adwokata diabła, dla ludzi o tym typie osobowości najtrudniejszym i bodaj najbardziej satysfakcjonującym wyzwaniem jest zrozumienie bardziej uczuciowej postawy oraz opowiedzenie się nie tylko za logiką i postępem, lecz także za rozwagą i kompromisem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Dowiedz się kim jesteś, a może lepiej nie ;)

Postautor: Krasnal45 » czw gru 19, 2019 3:35 pm

Ups.... że też wcześniej tego nie widziałem. Fajny test, ale Działacza to znalazłem tylko jednego.
No to teraz jest już dwóch..... :blush:
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Marcinczajka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: śr maja 22, 2019 11:14 am
Lokalizacja:
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podzięk.: 51 razy
Płeć: Mężczyzna

Dowiedz się kim jesteś, a może lepiej nie ;)

Postautor: Marcinczajka » czw gru 19, 2019 3:19 pm

A ja jestem...

"Logik to stosunkowo rzadki typ osobowości, stanowiący jedynie trzy procent ludności, co z pewnością jest dobrą wiadomością dla samych Logików, ponieważ nic tak ich nie martwi jak bycie “przeciętnym”. Są dumni z własnej innowacyjności i kreatywności, wyjątkowej perspektywy i żywego intelektu. Zwani zwykle filozofami, myślicielami lub profesorami z głową w chmurach Logicy odpowiadają za wiele odkryć naukowych na przestrzeni dziejów."

Coś w tym jest, ale chyba niczego już nie odkryję :D
Asmodus Amighty + Wotofo Profile Unity RTA / Profile RDA
GV Aegis Mini + VV Berserker 1.5 Mini
Vaporesso Gen + Blotto RTA
Aegis Boost :czajniczek:
Awatar użytkownika
Luftmysza
Waperka
Waperka
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 16, 2019 1:31 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 35 razy
Płeć: Kobieta

Dowiedz się kim jesteś, a może lepiej nie ;)

Postautor: Luftmysza » czw gru 19, 2019 1:39 pm

Obrazek
jaaano
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 142
Rejestracja: śr lis 07, 2018 5:57 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 62 razy
Płeć: Mężczyzna

Dowiedz się kim jesteś, a może lepiej nie ;)

Postautor: jaaano » pn paź 14, 2019 8:14 pm

Występuję po teście jako logistyk - od siebie dorzucę - bez zapędów narcystycznych i dlatego nic tu nie wkleję :lol:
Awatar użytkownika
PaniChmurka
Waperka
Waperka
Posty: 143
Rejestracja: sob lip 28, 2018 9:11 am
Lokalizacja: centralne zamieszanie
Podziękował: 357 razy
Otrzymał podzięk.: 104 razy
Płeć: Kobieta

Dowiedz się kim jesteś, a może lepiej nie ;)

Postautor: PaniChmurka » pn paź 14, 2019 6:50 pm

Twoim typem osobowości jest:
Rzecznik
INFJ-a
Czyli zostałam rzeczniczką :D

a tu link :D zapomniałam wkleić :)) https://www.16personalities.com/pl/osobowosc-infj

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości