eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: Haze » pn gru 23, 2019 11:18 am

discawery pisze:... Polimer jest tani, lekki i stosunkowo wytrzymały, koszt to głównie wykonanie preformy pod tłoczenie, daje to też łatwość formowania detali, np logo, jakieś wzory itp.


Forma pod wtrysk to min. 10 tys. zł licząc bardzo optymistycznie...


lesstro pisze:A może druk 3D, podobno Polska to potęga w te klocki...

Najbardziej biegły w drukowaniu 3D jest @
Awatar użytkownika
Vukotich
- on musiałby się wypowiedzieć co do spodziewanej jakości i kosztu wydruku. Pomijając te dwa aspekty wydruk byłby najłatwiejszy do zrealizowania wszelkich niuansów...
Obrazek
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: lesstro » pn gru 23, 2019 9:45 am

A może druk 3D, podobno Polska to potęga w te klocki. Wstawiam kilka fotek produktów SunBoxa. Całkiem zgrabnie to wygląda.
A jeszcze jest taki opis z ukłonem w stronę koncepcji Mosfeta, czyli rozwiązania jak najbardziej funkcjonującego w waperskim świecie, jak widać.

The body of this version of Game Over 3 is 3D printed (Nylon PA12) and of very high quality. The built-in technology in the Game Over 3 is the latest version of the Bomber Mosfet. The SunBomber Pro Mosfet Board was developed especially for the SunBox Game Over 3


Zero-Nega-2-Blade-Edition2.png

Game-Over-3-3D.png

Zero-Boro-3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: Maciejko » pn gru 23, 2019 8:36 am

@
Awatar użytkownika
jaro1959
tutaj masz dedykowaną do komór próżniowych: KLIK.

Ale ogólnie wydaje mi się, że można użyć każdej termoutwardzalnej żywicy epoksydowej. :)
Awatar użytkownika
jaro1959
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: czw maja 18, 2017 5:56 am
Lokalizacja:
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 800 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: jaro1959 » pn gru 23, 2019 8:04 am

@eSCe, można w kraju kupić żywicę do stabilizowania? Mam pompkę próżniową, może bym się kiedyś pobawił.
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: venom_666 » pn gru 23, 2019 7:06 am

@
Awatar użytkownika
salto

Zacytowane moje pytanie było retoryczne i ciut wyrwane z kontekstu.
Trzy czwarte mojej kariery waperskiej to pełne mechaniki.
Ponadto realnie patrzac, w dobie wszelkich klaptonów, ss, czy ni, trzeba by dać pół kilometra drutu żeby grzałka w szeregowym nie zaświeciła jak halogen [emoji38]
W sumie przy dobrym projekcie konwertowanie ustawienia ogniw, czy wymiana jednego na baniak powinna dać radę... Ewentualnie wersja podstawowa + skłonk konwerszyn kit dla fanów BF.
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
eSCe
Płeć: nieokreślona

Re: eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: eSCe » ndz gru 22, 2019 11:30 pm

@
Awatar użytkownika
salto

Box jest dla @
Awatar użytkownika
Haze
, części dostałem od niego prawie wszystkie.
Natomiast jeżeli chodzi o czas to jest to dwa dni pracy, jakbym miał wycenić samą pracę to wyjdzie około 200zl.

To co zostało do zrobienia to woskowanie.

Do dripów tylko tokarka, na cnc nie mam jak zamocować materialu niestety.

Maszynka do stabilizacji prosta w zrobieniu, natomiast samo drewno stabilizowane bardzo dobrze się obrabia.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: salto » ndz gru 22, 2019 10:40 pm

@eSCe, tak poza tym to świetnie Ci siadł ten box. Przyuwazyłem, że pisałeś coś o stabilizacji drewna, dobrze by było, gdybys - nawet tymczasowo w podziemiu - rozwinął jakąś firmę waperską przy okazji produkcji tego inhalatora salonowego. I wygryzł Chińczyków z rynku. Na ile, tak z ciekawości pytam, wyceniasz takiego boxa jak na zdjęciach? I dripki zacznij produkować. O dobrego dripka ciężej niż o dziewicę w tych czasach.


:beer2:
Obrazek
eSCe
Płeć: nieokreślona

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: eSCe » ndz gru 22, 2019 10:14 pm

@
Awatar użytkownika
salto
Ja nie trawię płytek tylko frezuje ;) Jak będziecie mieli projekty to ogarnę, fajnie jakby nie były dwustronne :P
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: salto » ndz gru 22, 2019 10:12 pm

venom_666 pisze: Jaką grzałke by trzeba wsadzić do MTL żeby mieć średnio używaną moc 12-16W??

Do MTL mamy (mieliśmy) tryb 1U, <20A, ~10.000 mAh, 2x Samsung 50E równolegle, cóż wiecej trzeba? Te 50E by pracowały na 1/4 gwizdka.

@
Awatar użytkownika
Haze
, tak przeleciałem teraz przez wszystko i okazało się, że patrzać na rózne realne propozycje, to mamy cztery zagadki: (1) regulator napięcia, (2) stabilizator napiecia, (3) przełącznik energii, (4) liczba ogniw.

Do (1) jestem sceptycznie nastawiony, tyle że sobie go wizualizuję jako dzielnik oporowy, bo taka propozycja wcześniej padła. Pomiędzy (2) a (3) nie mam jakiś sprecyzowanych poglądów. Oba rozwiązania są inne. Do (2) proponuję pogrzebać w ofercie Texas Instruments, Raczej coś znajdziemy.

Przede wszystkim, @eSCe, jak Ty to widzisz? Płytki będzie Ci się chciało trawić? Wydruki na żelazko widziałem są.

iron64 pisze:Ja optuje za propozycją @
Awatar użytkownika
salto
, dwururka i elektronika pośrodku. Jeśli to niewykonalne to mechanik z regulacją napięcia, przetwornice są na ali dostępne.

Ja też jestem w zasadzie za swoją propozycją, tyle że to regulator napięcia od TI albo mech. W przypadku mecha z jakąś formą serializacji. Na jedno ogniwo to proponuję dodatkowo rozważyć squonkera, konkretnie Stabilizowanego Skarabeusza Squonkera (SSS). Brzmi jak high-end i mamy jedno "S" więcej, niż Szkopy z SS. Nawet na magnesie, gniazdo 510 i tak planujemy mieć.

@
Awatar użytkownika
Haze
, z jednym ogniwem, z tego co patrzyłem, bedzie problem z odpowiednim regulatorem. Jeden konkretny znalazłem, tyle że to overkill. Na dwa ogniwa za to, zadrutowane w szeregu, jest mnóstwo stabilizatorów.

Haze pisze:Natomiast co do wykonania 2x21700 mam wątpliwości - już nawet nie chodzi o to, że z przełącznika równolegle/szeregowo skorzysta pewnie nie więcej niż 1% userów, nie chodzi też o to, że bezrozumne przyłożenie 8V na grzałkę może spowodować dość "ciekawe" efekty w paszczy :-D

Każdy podstawówkę skończył; też byłem, widziałem co było i nikt się nie wymiga. Być może mniej osób wie, że jest taka możliwość po prostu. Zrobimy instrukcję. W końcu trzeba poznać dwa tajemnicze prawa Kirchhoffa Gustava z IXX qrwa wieku. Looknij jak Filipijczycy budują zasilania, ichnie każde można przedrutować a w połowie doczepić squonker. W Chinach przewaliłem całe FT, 3F i 2F i znalazłem dokładnie jedną rurkę stackowalną 21700 (nawiasem pisząc całkiem fajną, 50$, poniżej i raczej ją zaraz zgarnę). Reszta to jakies nieudane klony. Komentarze pod nimi na FT rozwalają.

Obrazek



:beer2:
Obrazek
discawery
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: śr paź 16, 2019 6:16 pm
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 8 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: discawery » ndz gru 22, 2019 10:09 pm

Jak dla mnie prosta dwururka na 2x21700 z regulacją napięcia na prostym potencjometrze brzmi jak marzenie. Faktycznie zrobi się trochę ciężko, jeśli obudowa ma być z metalu, więc ewentualnie można pomyśleć nad jakimś solidnym polimerem a'la tesla WYE? Polimer jest tani, lekki i stosunkowo wytrzymały, koszt to głównie wykonanie preformy pod tłoczenie, daje to też łatwość formowania detali, np logo, jakieś wzory itp.

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości