MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Salonowa sofa firmy MA
wertjacek
Płeć: nieokreślona

MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: wertjacek » pn sty 13, 2020 8:59 am

E-Styx pisze:To ja pierwszy z (być może głupawym dla fachowca, ale wolę się upewnić jako laik) pytaniem.
Gdzieś tam kiedyś wspominałeś, że dodawanie do "przegryzionego" już płynu bazy zerówki jest właściwie tylko rozcieńczaniem, bo nie wprowadza się do roztworu nowych składników. Ostatnio zgapiłem się i nie zauważyłem, że mam końcówkę zerówki. Żeby sobie przyspieszyć leżakowanie wymieszałem w kilku butlach odpowiednią ilość nikotynówki z aromatami. Dobrze kombinuję, że jest to obecnie coś w stylu premiksu i już w jakimś stopniu się przegryza? Jeśli po dostawie i przygotowaniu nowej partii zerówki doleję ją do tego stężonego roztworu, to skrócę sobie o te kilka dni właściwy czas leżakowania? Czy to jeszcze jakoś inaczej będzie przebiegać?
Tylko tak prostymi słowami poproszę, żebym pojął :)


MA odpowiadał mi na to pytanie i wychodzi, że dolanie zerówki to tylko rozcieńczanie.
Awatar użytkownika
E-Styx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: wt paź 15, 2019 3:27 pm
Lokalizacja: W-wa i okolice
Podziękował: 170 razy
Otrzymał podzięk.: 165 razy
Płeć: Mężczyzna

MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: E-Styx » pn sty 13, 2020 8:43 am

To ja pierwszy z (być może głupawym dla fachowca, ale wolę się upewnić jako laik) pytaniem.
Gdzieś tam kiedyś wspominałeś, że dodawanie do "przegryzionego" już płynu bazy zerówki jest właściwie tylko rozcieńczaniem, bo nie wprowadza się do roztworu nowych składników. Ostatnio zgapiłem się i nie zauważyłem, że mam końcówkę zerówki. Żeby sobie przyspieszyć leżakowanie wymieszałem w kilku butlach odpowiednią ilość nikotynówki z aromatami. Dobrze kombinuję, że jest to obecnie coś w stylu premiksu i już w jakimś stopniu się przegryza? Jeśli po dostawie i przygotowaniu nowej partii zerówki doleję ją do tego stężonego roztworu, to skrócę sobie o te kilka dni właściwy czas leżakowania? Czy to jeszcze jakoś inaczej będzie przebiegać?
Tylko tak prostymi słowami poproszę, żebym pojął :)
Obecnie katowane: El Cabrón + Pegasus 70W, Engine + Defender 200W, Engine Nano + TOO
"Właśnie odkryłem, że w kontaktach z ludźmi przydaje się solidna, dębowa decha"
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: Alchemik » pn sty 13, 2020 8:14 am

Jako, iż Salon jest przeogromny i (nad czym ubolewam) nie zaglądam do wszystkich jego zakamarków, a po pewnym czasie nasze służby archeo informują mnie, że natrafiły na artefakt w postaci pytania do @MA, przeto czas na małe uporządkowanie tego obszaru. :blush:

Serdecznie zapraszam do naszego stoliczka kawowego Q&A, gdzie postaram się w miarę swoich skromnych możliwości odpowiadać na Wasze pytania, wnioski, sugestie, itp., itd., etc., ..., a każdy zbłąkany wędrowiec zostanie uraczony filiżanką aromatycznej kawy i miłą, rzeczową rozmową na tematy wszelakie. :pukpuk:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:

Wróć do „MaiArt w Salonie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości