A tymczasem na WP

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Re: A tymczasem na WP

Postautor: DooshPastesh » czw sty 16, 2020 9:34 pm

Uderzam ;)
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Magpieman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 322 razy
Płeć: Mężczyzna

A tymczasem na WP

Postautor: Magpieman » czw sty 16, 2020 9:11 pm

Zanim moderatorzy na nas uderzą w słusznym off-topowym gniewie, powiem tylko, że chodziłem do klasy matematyczno-fizycznej, choć trochę dawno temu i posiedzę nad tym wzorem. Może się przyda. Pozdrawiam i dzięki :friends:
eSCe
Płeć: nieokreślona

A tymczasem na WP

Postautor: eSCe » czw sty 16, 2020 9:04 pm

@
Awatar użytkownika
Magpieman

No to, to już ciężki temat jest bo nie ma jednoznacznej odpowiedzi na zadane przez ciebie pytania i cała sprawa przeradza się w treści filozoficzne ;)

Próbowałem podstawić to do wzoru aksjologicznego :P
Obrazek

ale niestety nie znalazłem rozwiązania ;)
Magpieman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 322 razy
Płeć: Mężczyzna

A tymczasem na WP

Postautor: Magpieman » czw sty 16, 2020 8:53 pm

@ eSCe

Dziękuję Ci za ciekawą intelektualnie próbę zmierzenia się z sylogizmem szatana, którego - nieskromnie powtórzę - jestem twórcą. Wprowadzasz jednak relatywizm, którego nie mogę zaakceptować. Mój fundamentalny model aksjologiczny zakłada, że osoby: dobra i zła nie mogą mieć wspólnych wartości. To musi być punkt wyjścia. Gdyby miały – podział na dobro i zło nie miałby modelowego sensu. Są tylko dwie osoby, lub jak wolisz dwie grupy osób. Czym się różną ? Ano tym, że wartości wyznawane przez osobę dobrą są dobre, a wartości wyznawane przez osobę złą są złe. To jest modelowy aksjomat. A zatem, jeżeli osoba zła zaczyna uznawać jakąś wartość za dobrą, niejako zabiera do swojego złego koszyka wartość osoby dobrej. A co gorsza, wartość ta pozostaje w koszyku osoby dobrej. Bo inaczej ta osoba nie byłaby dobra. Sytuacja przypomina włożenie kija w tryby maszyny [aksjologicznej]. Cała konstrukcja się zakleszcza i powstaje równanie z samymi niewiadomymi, czyli moje pytania. Inaczej mówiąc, zbiory wartości osoby dobrej i złej są rozłączne. Sylogizm szatana powoduje, że zbiory zaczynają się przecinać… zapalają się czerwone lampki z napisem System Failure , i grozi eksplozja na niespotykaną skalę…. Może nawet dojść do tego, że waperzy zaakceptują jakąś firmę z BigTobacco…bo przecież tego dotyczy ten wątek…. Ale nie…. to chyba niemożliwe… szatan nie mógłby być aż tak straszny… :)
eSCe
Płeć: nieokreślona

A tymczasem na WP

Postautor: eSCe » czw sty 16, 2020 5:17 pm

@
Awatar użytkownika
Magpieman

Czy dobro, które staje się dobrem dla osoby złej staje się jednocześnie złem dla osoby dobrej?
Nie koniecznie, chyba, że osoba dobra zmieni zdanie.

Czy też staje się dobrem i dla osoby dobrej i osoby złej?
Szybciej, jeżeli dla osoby dobrej było dobrem a osoba zła zmieniła zdanie.

Czy też dobro w ogóle przestaje być dobrem, bo nie może być przecież zarazem dobrem dla osoby dobrej i osoby złej?
Raczej nie, chyba, że obie zmieniły zdanie.

Czy może osoba zła staje się dobra, a wtedy osoba dobra staje się zła?
To już zależy od sytuacji.

Czy też obie stają są złe lub obie dobre?
To także ;)

Ale czy wtedy w ogóle możliwy jest podział na dobro i zło?
Tak, bo nie wziąłeś pod uwagę innych osób :P
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: A tymczasem na WP

Postautor: iron64 » czw sty 16, 2020 12:00 pm

Kasa za arta plus kasa z reklam. A jak sie dobrze klika to już w ogóle git jest.
Obrazek
Awatar użytkownika
azael
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: pt wrz 06, 2019 9:46 am
Lokalizacja: ST
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podzięk.: 130 razy
Płeć: Mężczyzna

A tymczasem na WP

Postautor: azael » czw sty 16, 2020 11:46 am

Krasnal45 pisze:Cudem jest tylko, że taki portal jak WP, z reguły zamieszczający artykuły szkalujące EIN, decyduje się zamieścić artykuł o jakże odmiennych poglądach. A może to nie cud. Może to znowu tylko ekonomia i wielkie pieniądze idące za BATem? :-D

I tym zapewne trafiłeś w sedno! Dostali zamówienie na arta, to się napisało, kasa się zgadza, wszyscy zadowoleni.
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

A tymczasem na WP

Postautor: Krasnal45 » czw sty 16, 2020 11:19 am

mattoid1973 pisze:Skoro BAT jest już gotowy do wydymania mniejszych i przejęcia rynku, to chyba oczywistym jest, że EIN zaczną się robić dobre.

@
Awatar użytkownika
mattoid1973
To proste. Cały Świat z USA na czele, za pośrednictwem karteli BigTobacco i BigPharma postrzega EIN jako zagrożenie które należy wyeliminować. Zwróć uwagę, że nieco inaczej to postrzeganie wygląda we Wspólnocie Brytyjskiej w której "zużycie" analogów spadło o 40% !!. Idąc tym tropem, BAT jako firma Brytyjska, zdaje sobie sprawę z tego, że walka z alternatywą jaką jest EIN, na dłuższą metę jest skazana na porażkę. Lepiej więc już teraz zabezpieczyć sobie przyszłość, zmienić punkt widzenia, przestawić nieco swój profil......
Cudem jest tylko, że taki portal jak WP, z reguły zamieszczający artykuły szkalujące EIN, decyduje się zamieścić artykuł o jakże odmiennych poglądach. A może to nie cud. Może to znowu tylko ekonomia i wielkie pieniądze idące za BATem? :-D
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Magpieman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 322 razy
Płeć: Mężczyzna

A tymczasem na WP

Postautor: Magpieman » czw sty 16, 2020 10:42 am

mattoid1973 pisze:za trudne dla mnie to, co napisałeś.


Nie martw się, dla mnie też jest trudne. Sam to co prawda dzisiaj wymyśliłem dla tzw. ogólnej uciechy w chwili iluminacji, ale już odeszła. Ale tak może powstają kamienie milowe nauki :)
mattoid1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 216
Rejestracja: pn paź 14, 2019 2:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podzięk.: 117 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: A tymczasem na WP

Postautor: mattoid1973 » czw sty 16, 2020 10:28 am

@
Awatar użytkownika
Magpieman
za trudne dla mnie to, co napisałeś. Ja to mogę całkę policzyć, napisać soft, czy stworzyć stronę www, ale takie coś? [emoji3]

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości