Pssst, Młody! Chcesz kupić parownik DTL?

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
yerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: pt sie 02, 2019 7:52 pm
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 23 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pssst, Młody! Chcesz kupić parownik DTL?

Postautor: yerzu » sob sty 18, 2020 11:53 pm

Miałem właśnie napisać ale Haze mnie uprzedził. 1 grzałka Horus, jeśli chcesz 2 to Blotto (na singlu też fajnie daje radę).
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Pssst, Młody! Chcesz kupić parownik DTL?

Postautor: Haze » sob sty 18, 2020 11:46 pm

Aż sprawdziłem datę publikacji tego wątku bo ta Twoja lista wygląda jakby była sporządzona rok temu :-D Obecnie optymalnym DTL-owcem jest Horus, potem przez chwilę jest pusto i jako następny jawi się Blotto. Podaruj sobie te inne zabytki :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Pssst, Młody! Chcesz kupić parownik DTL?

Postautor: Krytyk » sob sty 18, 2020 11:12 pm

Kylin Mini to bardzo dobry pomysł. :-D Jeżeli musi być z tych przytoczonych przez Ciebie, to chyba Kylin V2 będzie najlepszy. Ewentualnie Królik - smak już nie taki świetny, ale za to setup jest banalny i nie przecieka.
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Pssst, Młody! Chcesz kupić parownik DTL?

Postautor: Cinmar » sob sty 18, 2020 9:59 pm

Dziękuję :brawo:. Nie spodziewałem się takiego odzewu w tak krótkim czasie.
Naturalnie wziąłem pod uwagę, że liquidy będę odkrywał na nowo. A te, które mi nie podeszły, dostaną drugą szansę.
Krasnal45 pisze:Wiem, że to półśrodek, ale działa.

Właśnie o to chodzi. Półśrodek. A ja MTL-i trochę mam, więc chcę coś rasowego.
ErNOL pisze:Szczerze to wszystkie, które wymieniłeś, mają sens.

Zazwyczaj staram się szukać na własną rękę zanim zapytam, dlatego starałem się, żeby tych bez sensu nie było.
DooshPastesh pisze:DL to inny smak , większa chmura ,większe zużycie liquidu , mniej "wysokooktanowej" bazy
:D
I właśnie o to mi się rozchodzi.
Metall pisze:Żeby spróbować DTL? Hm. Kylin V2!
Od tygodnia go męczę, a on mnie. Wszystko inne poszło na półkę. Jestem w nim zakochany. I to na pojedynczej grzałce.

Nie po to będę kupował duala, żeby męczyć go na singlu. :D
Metall pisze:zbierają się małe skropliny na modzie, to jednak można i warto to przeboleć, bo aż tak wielkiego problemu to nie sprawia.

I właśnie to jest coś, czego wolałbym uniknąć.
lesstro pisze:Od Ciebie zależy jak wdychasz.

I właśnie o to chodzi, bo jeśli chcę wdychać inaczej i mogę sobie na to pozwolić, to wolę kupić sprzęt właśnie do takiego wdychania zaprojektowany.
WE514 pisze:tylko Asmodus c4

Nad tym pomyślę, jak będę chciał spróbować mesha, bo padnie na squonki.
Maciejko pisze: Wotofo Profile RDA

Dokładnie jak wyżej, przy podejściu do mesha (jako grzałka).

Czyli wychodzi na Kylina... Chociaż Blitzen też mi się podoba. Wybór będzie diablo trudny. Szczęśliwie, oba są tanie :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Pssst, Młody! Chcesz kupić parownik DTL?

Postautor: Maciejko » sob sty 18, 2020 9:20 pm

Nie znam się absolutnie, ani trochę, więc chętnie się wypowiem. :-D

Dostałem ostatnio taki atomizer - Wotofo Profile RDA. Co prawda jest to RDA, nie zaś RTA. No ale się zakochałem. Mimo, że byłem sceptycznie nastawiony do DTL i chmurzę w zasadzie jedynie MTL, to zauroczyłem się na maksa.
Cały ten parownik jest dla mnie idealny. Domyślnie jest on pod mesha, ale ja mam aktualnie tam świetną plecionkę. I działa to rewelacyjnie. Nawiew reguluje się górnym capem, który obraca się niezależnie od tego "głównego" capa całego atomizera. Działa to precyzyjnie i dokładnie. Przy okazji nie ma potrzeby ustawiania otworów nawiewu w odpowiedniej pozycji w stosunku do grzałki, bo są odpowiednie wyżłobienia, w których główny cap się blokuje. Przeciąg jest taki gładki, przyjemny, płynny. Jest tylko jedno słowo, które oddaje w pełni charakter jego pracy - smooth.
Zarówno grzałka, jak i otwory nawiewu na nią, są umieszczona bardzo wysoko, więc nie ma żadnego ryzyka przelania.
Wszystko jest tutaj, jak dla mnie, na miejscu. Takie jak powinno być. Całokształt jest rewelacyjny. A chmura, ojej. Na tej plecionce jadę na 32W. Chmura jest przeogromna, smaczna, gęsta, aksamitna, soczysta i wilgotna. Jest to zupełnie i całkowicie wspaniałe doznanie. Głębokie, mocne, intensywne.

Ja wiem, że pewnie Wy wiecie doskonale, że są lepsze parowniki. Że moje zachwyty nie mają podstaw. Ale jako zatwardziały MTLowiec, zakochałem się. Robiłem wcześniej jakieś podejścia do DTL i każde kończyło się, prędzej czy później, porażką. A tutaj nie, od wczoraj nie mogę od tego Profile'a odkleić ryja. Urzekł mnie niesamowicie. Jak masz możliwość zakupić w dobrej cenie, to warto spróbować.
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

Pssst, Młody! Chcesz kupić parownik DTL?

Postautor: WE514 » sob sty 18, 2020 9:11 pm

Pod smak to tylko Asmodus c4 , ale o tym parowniku jest inny dział , a z MTL to tylko gienki.
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pssst, Młody! Chcesz kupić parownik DTL?

Postautor: Raz2trzy » sob sty 18, 2020 9:08 pm

Jest jedna prosta ścieżka o nazwie Kylin v2. Jest to idealny parownik dla wygi który chcę skosztować DTL.
Ponieważ:
1. Cholernie staniał. Cena jest śmieszna jak na topowy parownik DTL.
2. A no właśnie. Jest topowy. Oddaje smak wyjątkowo dobrze.
3. Jako stary gracz nie będziesz miał problemów z uzbrojeniem.
4. Wydaje mi się że singlu działa nawet lepiej niż w dualu.

Także jak chcesz spróbować dopłucniaka to nie ma nic lepszego i tańszego niż Kylin Drugi Wielebny.
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Pssst, Młody! Chcesz kupić parownik DTL?

Postautor: lesstro » sob sty 18, 2020 8:56 pm

To tylko styl wapowania. Od Ciebie zależy jak wdychasz. Na parownikiu określanym jako DL można wapowac stylem MTL, odwrotnie jest trudno, ale... Pamiętam, jak kumpel w młodości uczył mnie palić papierosy i sugerował zaciąganie się bezpośrednio w płuco. Dlatego nie rozumiem, że przyjęto, że MTL to sposób wapowania, jak tradycyjnego papierosa. W parowniki DL jest większa chmura, więc można zjechać z mocą liquidu, bo zaciąga się gęstszy wywar. Ja na starodawnym parowniku MTL (SQuape R) jestem w stanie wytworzyć pokaźną chmurkę i mam quasi DL. Wszystko więc siedzi w umyśle. Ja praktykuję także styl MTN, wypuszczm nosem bez zaciągania się oraz styl MTA, od razu wydmuch w powietrze. W ten sposób także organizm wchłania nikotynę prze śluzuwkę. Także ten podział atomizerów na DL i MTL to tylko zgrubny podział na nominowany efekt obfitości chmurki i tyle. :palicygaro:
Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Pssst, Młody! Chcesz kupić parownik DTL?

Postautor: Metall » sob sty 18, 2020 8:52 pm

Żeby spróbować DTL? Hm. Kylin V2!
Od tygodnia go męczę, a on mnie. Wszystko inne poszło na półkę. Jestem w nim zakochany. I to na pojedynczej grzałce. Mnie akurat nic nie leje ani nie cieknie, choć zbierają się małe skropliny na modzie, to jednak można i warto to przeboleć, bo aż tak wielkiego problemu to nie sprawia.
Ewentualnie Horus - prawdziwy DTL, choć wg mnie posiadający więcej klasy i kultury niż Kylin V2, który z kolei określiłbym mianem bardziej agresywnego i zadziornego pod względem wrażeń.
Ewentualnie jakieś RDA.
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Pssst, Młody! Chcesz kupić parownik DTL?

Postautor: DooshPastesh » sob sty 18, 2020 8:48 pm

Ja bym dorzucił jeszcze Kylina Mini. Wyciągnął całą linię od VV na szczyt. To jest sprzęt arcydzieło. Kelpie przy nim to szczeniak.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości