Poważny problem z zakupem

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Poważny problem z zakupem

Postautor: Azgar » pn sty 20, 2020 11:14 pm

Ja również pracuję w tej sieci sklepów i moim zdaniem najlepsze grzałki jakie możesz kupić w tym sklepie do Kylin V2 to Demon Killer Raging Fire Typ B lub typ A.
Kosztują niecałą dyszkę za 4 szt.
Jeśli chodzi o ich średnicę to jest to bardzo luźne 3mm, powiedziałbym nawet że coś pomiędzy 3 a 3,5mm.
Radzę dowinąć zwój i rozciągnąć na 3,5mm.
Awatar użytkownika
wiktord15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: pt sty 03, 2020 12:18 am
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 49 razy
Otrzymał podzięk.: 27 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Poważny problem z zakupem

Postautor: wiktord15 » pn sty 20, 2020 11:08 pm

Jutro poprawię bawełnę i dam znać , czy problem naprawiony. Mam jeszcze pytanie odnośnie grzałek do Kylina - jakie oprócz tych od Wotofo polecilibyście do tego parownika? Jestem trochę zielony i nie chciałbym kupować opakowań po 10 sztuk, które później do niczego mi się nie przydadzą. Dziś w E-Dymie sprzedawca namawiał mnie do kupna VandyVape Fused Clapton 0.43 oma, jego zdaniem najlepsze grzałki jakie ma na stanie i zapewniał mnie, że będą super śmigać w dualu, ale jakoś nie mam zaufania do niego patrząc po tym, że chmurzył ze Smoka Mini V2. Co sądzicie ? Dodam, że jednak wolę single coil i spróbowałbym tych grzałek w singlu, ale chciałbym bardzo poznać waszą opinię. Dziękuję za dotychczasową pomoc i z góry za kolejne odpowiedzi.
iJoyShogun + Kylin Mini / Kylin V2
Aegis Solo + Profile Unity
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Poważny problem z zakupem

Postautor: Azgar » pn sty 20, 2020 10:54 pm

Spróbuj po zrobieniu setupu "przedmuchać" atomizer.
Weź kawałek ręcznika papierowego i złap atomizer przez ręcznik, zatkaj palcem jeden wlot powietrza i energicznie dmuchaj w ustnik.
Skoro wszystko inne wyeliminowane to może po prostu zakropiłeś zbyt dużo liquidu we wloty powietrza?
To też może być przyczyna, jeśli to nie pomoże to wina musi leżeć po stronie ułożenia bawełny w kanałach.
Staraj się też pilnować tego żeby bawełna nie opierała się o wyloty powietrza w bazie.
Awatar użytkownika
wiktord15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: pt sty 03, 2020 12:18 am
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 49 razy
Otrzymał podzięk.: 27 razy
Płeć: Mężczyzna

Poważny problem z zakupem

Postautor: wiktord15 » pn sty 20, 2020 10:28 pm

Niestety problem siorbiania znowu wystąpił. Bawełny jest naprawdę sporo, przechodzi ze sporym oporem, grzałka ściśnięta bez przerw , a mimo to nadal siorbie :( Co robię źle ?
iJoyShogun + Kylin Mini / Kylin V2
Aegis Solo + Profile Unity
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Poważny problem z zakupem

Postautor: DooshPastesh » pn sty 20, 2020 8:33 pm

@
Awatar użytkownika
wiktord15
, wygląda nieźle. Podobnie jak u @
Awatar użytkownika
Metall
, więc powinno śmigać raczej. Niestety jest też opcja opadającej bawełny. Nośnik mało sprężysty z czasem opadnie dotykając podstawy decka, a to spowoduje naciekanie liquidu na AH. Dzień - dwa będzie fajnie, a po nocy powódź. Powodzenia!
:friends:
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Poważny problem z zakupem

Postautor: Metall » pn sty 20, 2020 8:10 pm

Ja zrobiłem tak:

Obrazek Obrazek

Bawełna równolegle z grzałką. Jak wychodzi z grzałki można ją trochę podnieść ku górze i od razu opuścić w kanały prostopadle do grzałki. Tak jak napisał @
Awatar użytkownika
DooshPastesh
, krótko mówiąc. Założyłem tylko jeden pasek 3 mm Firebolta, w kanały ledwie wpuszczony, bez wyczesywania itp. I nie ma żadnych wycieków. Liquid 60/40 VPG... Pozostaje kwestia skroplin, ale to już charakter tego parownika, z którym trzeba nauczyć się żyć.
Awatar użytkownika
wiktord15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: pt sty 03, 2020 12:18 am
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 49 razy
Otrzymał podzięk.: 27 razy
Płeć: Mężczyzna

Poważny problem z zakupem

Postautor: wiktord15 » pn sty 20, 2020 7:54 pm

Obrazek
Obrazek

No więc na tą chwilę tak to wygląda. Grzałka Raging Fire 0.27, po uformowaniu zatrzymało się na 0.29 oma. Co sądzisz @
Awatar użytkownika
DooshPastesh
?
iJoyShogun + Kylin Mini / Kylin V2
Aegis Solo + Profile Unity
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Poważny problem z zakupem

Postautor: DooshPastesh » pn sty 20, 2020 6:57 pm

Mój też ciekł ostro na początku, dlatego trzeba tego ch#!! sposobem. Rozepchaj jedną z grzałek na 3,5mm lub zrób setup na 2 grzałki. Zapakuj tyle bawełny ile się da, ale żebyś mógł poruszać nią w lewo i prawo jak już przez grzałkę przełożysz, powinno iść z oporem ale na tyle małym żeby grzałka nie poruszała się razem z bawełną. Potem broń Boże, nie wyczesuj, tylko lekko "rozcapierz" (cokolwiek to znaczy :D ) i pakuj w otwory na liquid. Lepiej dać za dużo i przypalić bawełnę niż niż za mało. Jeżeli, za dużo i przypaliłeś, to tylko zmień bawełnę i daj ciut mniej. Tak dojdziesz do wymaganej ilości ile potrzeba.

Wiem, że to nieekonomiczne, bo cudowna bawełna waperska kosztuje majątek, ale to chyba jedyny sposób metodą prób i błędów.
P.S: To też jest powód dla którego warto mieć pakiet Muji żeby testować takie akcje. :mrgreen:

P.S2: Aha, ważna rzecz. Bawełna pod grzałką, ta co opada do otworu na liquid nie powinna dotykać dna decku gdzie są otwory na powietrze. Są pewne spekulacje, że K2 lubi tamtędy zaciągnąć płyn. Toteż poprawnie ułożona bawełna odstaje od decku do góry, coś jak bufor :mrgreen: . Lekko nawet ponad poziom grzałki. Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś, chodzi mi o tę część bawełny która przechodzi z poziomu w pion. Nie ta co jest już w otworach.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
wiktord15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: pt sty 03, 2020 12:18 am
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 49 razy
Otrzymał podzięk.: 27 razy
Płeć: Mężczyzna

Poważny problem z zakupem

Postautor: wiktord15 » pn sty 20, 2020 6:40 pm

@
Awatar użytkownika
DooshPastesh
niestety przed napisaniem posta wyczyściłem cały parownik i powyjmowałem grzałki żeby spróbować od nowa :facepalm: nie pomyślałem zupełnie żeby cyknąć fotkę, ale no nic. Niestety nie mam żadnego drutu oprócz tych gotowych grzałek, myślisz że można z nich coś ciekawego zdziałać ?
iJoyShogun + Kylin Mini / Kylin V2
Aegis Solo + Profile Unity
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Poważny problem z zakupem

Postautor: DooshPastesh » pn sty 20, 2020 6:39 pm

Siorbanie to wina nadtransportu. Nadtransport zapewne wynika z małej ilości bawełny lub przelatuje gdzieś na lewo. Pacnij zdjęcie setupu to weźmiemy go na tapetę. Tak na szybko to polecił bym na początek machnąć kilka grzałek z mało ważnego (nie drogiego) drutu, co by się nauczyć jak opanować tego niesfornego dzika zanim zaczniesz wkładać do niego ulubione, drogie i odjechane grzałki. Poza tym może spróbuj jednak zrobić grzałkę na 3,5mm może nawet 4mm żeby stwierdzić czy masz za mało bawełny (jeśli już bardzo chcesz single).

Mały edit:
Wiem, że YouTube jest pełen tutoriali, wiem też, że K2 lubi cieknąć, ale masz tu ode mnie mojego tutoriala. Mój Kylin nie ciekł (po jakimś czasie zanim go poskromiłem).

YouTube
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości