VooPoo Vinci X Mod Pod

Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: VooPoo Vinci X Mod Pod

Postautor: iron64 » pn mar 30, 2020 2:43 am

Większość ludzi robi sobie sama grzałki. Ja jestem leniwy i kupuję od nich właśnie. Jak poczytasz salon, to trafisz na dział, gdzie się będziesz mógł z nami przywitać, a później znajdziesz kto te grzałki robi i mógłby ci sprzedać. :) Ale zacznij od działu powitalnego, warto powiedzieć "cześć" wchodząc gdzieś. :)
Obrazek
raku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 29, 2020 9:24 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

VooPoo Vinci X Mod Pod

Postautor: raku » ndz mar 29, 2020 10:02 pm

Gdzie kupujecie grzałki gotowe, oprócz sklepów stacjonarnych?

 ! Wiadomość od: Metall
Witaj @
Awatar użytkownika
raku


Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.
ObrazekMożesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.
spidy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 83
Rejestracja: śr sty 11, 2017 5:51 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podzięk.: 103 razy
Płeć: Mężczyzna

VooPoo Vinci X Mod Pod

Postautor: spidy » pt mar 20, 2020 10:03 pm

Yachtvape RBA VINCI X

Zakupiłem w/w ww. i sam nie wiem co napisać, baza bardzo malutka, wręcz miniaturowa. Po ciężkich bojach coś z tego zrobiłem, ale nie polecam osobom z dużymi paluchami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

VooPoo Vinci X Mod Pod

Postautor: Metall » czw lut 06, 2020 5:33 pm

@
Awatar użytkownika
DziedzicPruski
, spróbuj zastosować liquid na standardowej bazie 50/50 VPG. To powinno ulżyć tym grzałkom.
Zresztą potwierdzają to doświadczenia, jakie ma w tej kwestii @wertjacek.
wertjacek
Płeć: nieokreślona

VooPoo Vinci X Mod Pod

Postautor: wertjacek » czw lut 06, 2020 4:55 pm

kamroszczak pisze:Szlag mnie jasny trafi z tym Vincim. Bardzo mi się podoba ten Mod Pod. Mój wymiar, mój kanciasty styl, ustnik jakby ktoś zdjął wymiar mi z gęby... ale w przeciągu tygodnia zajechałem czwartą grzałkę. Czarne one jak smoła!

Dwie 0.3, dwie 0.6. Dwie na słodkim premixie (i po stwierdzeniu, że słodkość może zabijać te grzałki), dwie na własnym, delikatnym miksie 70:30. Czy naprawdę Voopoo robi taki grzejący bubel, że nie wyrabiają z +/- 65%VG? Zaznaczę, że z tej "mocniejszej" 0.3 omowej grzałki do końca korzystałem na 12/14W. Ze słabszych na 10W. Pomimo to, POD generował zadowalającą dla mnie ilość mgiełki... Może mam coś spieprzone z elektroniką i podaje ona jednak większy woltaż? :(


Ja wymieniłem grzałkę po 3 tygodniach, choć używam deserówek. Zauważyłem, że liquid najlepiej jak jest 55VG/45PG. Na 70/30 niekomfortowo mi się wapowało.
Awatar użytkownika
DziedzicPruski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: śr sty 22, 2020 12:39 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Podziękował: 117 razy
Otrzymał podzięk.: 137 razy
Płeć: Mężczyzna

VooPoo Vinci X Mod Pod

Postautor: DziedzicPruski » czw lut 06, 2020 12:06 pm

Może coś być z tymi grzałkami. Od poniedziałku testuję grzałkę 1,0 om i stwierdziłem, że po dwóch dniach zdarzało jej się "zabobrzyć" przy buchnięciu po dłuższej przerwie. Kolejne buchy były ok. W przypadku grzałki 0,3 takiego zjawiska nie zauważyłem. Pierwsza grzałka pracuje na 13-15 W, druga 20-25 W. Liquid słodki i tytoniowy, 65-35 i 70-30.
VooPoo: Vinci Air, Argus Air, Drag S, Doric 60
Vismec: R40
Awatar użytkownika
kamroszczak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 06, 2019 4:08 pm
Lokalizacja: NDM
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

VooPoo Vinci X Mod Pod

Postautor: kamroszczak » czw lut 06, 2020 8:38 am

@
Awatar użytkownika
Pinni3
Hmm. Ten mocnieszy zestaw grzewczy ma takie otwory, że kostka smalcu by pewnie nawet nasączyła grzałkę. Musiałaby to być ogromna wada konstrukcyjna, a przecież nikt w tym wątku się nie skarżył na podobne dolegliwości.

Po napisaniu tego posta stwierdziłem, że może spróbuję zadziałać w drugą stronę, niż podpowiada moja intuicja i przyzwyczajenie ze starych parowników MTL. Nigdy o czymś takim nie słyszałem, ale może za mało watów, też powoduje, że grzałka szybko zbiera nagar, gdyż temperatura jest za niska i "słodycz" nie jest w stanie się rozłożyć :czajniczek:

Założyłem grzałkę, która już lekko bobrzyła. Dwa razy buch z dmuchnięciem, żeby wyrzucić ewentualne obce smaki. 32W i udało mi się do tej chwili opędzlować 1,5 zbiorniczka. Z trzy razy parownik próbował podać mi obcy smak, ale powtórzyłem akcję z dmuchnięciem w kartridż podczas podawania napięcia i przy kolejnym buchu było już cudnie.

Więc albo "autosugestia" zadziałała, albo sam rozwiązałem swój problem, albo mam ogromnego farta i przy którymś zaciągnięciu poczuję takiego Pana Bobra, że mi się odechce wapowania na najbliższy tydzień.
Awatar użytkownika
Pinni3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: ndz lis 04, 2018 11:25 am
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podzięk.: 48 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: VooPoo Vinci X Mod Pod

Postautor: Pinni3 » czw lut 06, 2020 6:12 am

@
Awatar użytkownika
kamroszczak
może troszkę offtop ale moja żona miała identyczną sytuację z Nordem. Żona aktualnie użytkuje Vinci X, w ciągu 1.5 miesiąca zamontowaną ma 3cią grzałkę. Niestety z opinii znajomych którzy tym handlują, mimo sporawych otworów na liquid ..zalewanie tych grzałek liquidem / premixem 70/30 to nie jest dobry pomysł.

Jednak należy również pamiętać, że to są gotowe grzałki...składane przez małe żółte rączki i problemem może być jakaś kiepska partia.

Btw moduł RBA próbowałeś ?
Obrazek
Awatar użytkownika
kamroszczak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 06, 2019 4:08 pm
Lokalizacja: NDM
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

VooPoo Vinci X Mod Pod

Postautor: kamroszczak » śr lut 05, 2020 9:41 pm

Szlag mnie jasny trafi z tym Vincim. Bardzo mi się podoba ten Mod Pod. Mój wymiar, mój kanciasty styl, ustnik jakby ktoś zdjął wymiar mi z gęby... ale w przeciągu tygodnia zajechałem czwartą grzałkę. Czarne one jak smoła!

Dwie 0.3, dwie 0.6. Dwie na słodkim premixie (i po stwierdzeniu, że słodkość może zabijać te grzałki), dwie na własnym, delikatnym miksie 70:30. Czy naprawdę Voopoo robi taki grzejący bubel, że nie wyrabiają z +/- 65%VG? Zaznaczę, że z tej "mocniejszej" 0.3 omowej grzałki do końca korzystałem na 12/14W. Ze słabszych na 10W. Pomimo to, POD generował zadowalającą dla mnie ilość mgiełki... Może mam coś spieprzone z elektroniką i podaje ona jednak większy woltaż? :(
wertjacek
Płeć: nieokreślona

VooPoo Vinci X Mod Pod

Postautor: wertjacek » pn lut 03, 2020 7:42 pm

dwagiel pisze:RBA Ruok jest luźniejsza, choć mniej wygodna. Przeciąg na niej ciut mniejszy niż w Intake RTA.


Możesz podać namiar? jakoś nie mogę tego odnaleść.

Edit.
OK,znalazłem.

@
Awatar użytkownika
DziedzicPruski


Kardridż ma luzy, ale magnesy są tak mocne, że nie powinieneś ich wogóle odczuć.

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości