DNA użytkowników EIN

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
rafi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 8:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 144 razy
Otrzymał podzięk.: 45 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: DNA użytkowników EIN

Postautor: rafi » czw lut 13, 2020 8:00 pm

Równie dobrze może to być przez mięso z grilla.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

DNA użytkowników EIN

Postautor: Tomba » czw lut 13, 2020 3:58 pm

Temat będzie monitorowany. Jak tylko Mirek się czegoś dowie, to zapewne to opublikuje.

Obrazek
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: DNA użytkowników EIN

Postautor: Tomba » czw lut 13, 2020 12:36 pm

Podrzuciłem temat Staremu Chemikowi z prośbą o skomentowanie tego.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

DNA użytkowników EIN

Postautor: SzamanDM » śr lut 12, 2020 11:04 pm

Wiadomo, że czasem coś wylezie w badaniach. EIN w 100% zdrowy nie jest. Trzeba poczekać na weryfikację tych badań przez specjalistów.
Przypomniało mi się jak to kiedyś ogłoszono, że Yerba Mate, którą całkowicie zastąpiłem energetyki i kawę może powodować raka przełyku. I tak przez dobre 2 lata bodaj stało to zawieszone w próżni, aż inni naukowcy się za to wzięli i wyszło im, że wszystkie gorące napoje sprzyjają takim nowotworom. Fakt ten został potem potwierdzony przez wiele niezależnych badań. Od tego czasu zaleca się zalewać yerbę wodą o temperaturze nie wyższej niż ok. 80 stopni.
Coś intuicja mi mówi, że to podobna sytuacja.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

DNA użytkowników EIN

Postautor: Tomba » śr lut 12, 2020 11:02 pm

Super pytanie @
Awatar użytkownika
Haze
. :ok: :brawo:
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

DNA użytkowników EIN

Postautor: Haze » śr lut 12, 2020 10:44 pm

... Do jednej grupy trafiły osoby, które używają wyłącznie e-papierosów, do drugiej ludzie, którzy palą wyłącznie papierosy, a w grupie kontrolne byli ludzi, którzy ani nie palili papierosów, ani e-papierosów.

Ciekawe czy geniusze wzięli pod uwagę czy ci "używający wyłącznie EIN" palili wcześniej analogi?
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

DNA użytkowników EIN

Postautor: Tomba » śr lut 12, 2020 10:43 pm

Przed chwilą natknąłem się na artykuł pod tytułem: "W DNA użytkowników e-papierosów występują podobne zmiany pronowotworowe, jak u palaczy".

Nie wiem na ile to wszystko wiarygodne w świetle tych wszystkich szkalujących artykułów, które pojawiają się od dłuższego czasu, ale nie możemy zamykać się na dopływ informacji.
Nagle wszyscy zaczęli tak mocno przejmować się zdrowiem e-palaczy i na siłę próbują udowodnić, że EIN jest na równi szkodliwe z tradycyjnymi papierosami.
EIN istnieje już kilkanaście lat (niedługo mi minie 11 lat jak wapuję) i jeszcze nie słyszałem żeby ktokolwiek z waperów umarł na raka płuc bądź jakiegokolwiek innego raka.
Mam za małą wiedzę, by ocenić czy ten artykuł jest cokolwiek wart, czy też nie. Może doczekamy się komentarzy fachowców?

Poniżej treść artykułu:

"Biologicznie istotne zmiany w DNA, obserwowane u osób palących tytoń, występują też u ludzi korzystających z e-papierosów, czytamy w piśmie Epigenetics. Naukowcy z Keck Schoold of Medicine University of Southern California, zauważyli zmiany epigenetyczne w całym genomie i w jego poszczególnych częściach.

Tego typu zmiany mogą doprowadzić do nieprawidłowego działania genów i są obecne u niemal wszystkich osób cierpiących na nowotwory, a także u zmagających się z innymi poważnymi problemami zdrowotnymi.

Badania prowadził zespół naukowy pracujący pod kierunkiem profesora Ahmada Besaratinii. Wzięły w nich udział trzy grupy osób, które dopasowano pod względem wieku, płci i rasy. Do jednej grupy trafiły osoby, które używają wyłącznie e-papierosów, do drugiej ludzie, którzy palą wyłącznie papierosy, a w grupie kontrolne byli ludzi, którzy ani nie palili papierosów, ani e-papierosów.

Od wszystkich uczestników badania pobrano krew i poszukiwano w niej dwóch czynników, o których wiadomo, że wpływają na aktywność i funkcjonowanie genów: 1) grup metylowych w specyficznej sekwencji DNA zwanej retrotranspozonem LINE1 oraz 2) grup hydroksymetylowych w całym genomie. Okazało się, że w obu grupach palaczy – zarówno używającej e-papierosów jak i tradycyjnych papierosów – doszło do znaczącego zmniejszenia poziomów obu czynników w porównaniu z grupą kontrolną.
To pierwsze badania, które wykazały, że osoby u osób używających e-papierosów występują, podobnie jak u palaczy, tego typu zmiany w ilości takiej, że można je wykryć w badaniach krwi.

To nie oznacza, że u tych ludzi rozwinie się nowotwór, zastrzega Besaratinia. Jednak widzimy tutaj, że te same wykrywalne znaczniki, które widzimy w guzach nowotworowych są obecne też u ludzi palących papierosy i e-papierosy. Przyczyną takiego stanu rzeczy są prawdopodobnie substancje rakotwórcze obecne w dymie papierosowym oraz, w znacznie mniejszej ilości, w dymie z e-papierosów.

W ubiegłym roku ten sam zespół naukowy badał zmiany w ekspresji genów w komórkach nabłonkowych pobranych z ust takich osób i porównywano je z grupą kontrolną. Wówczas okazało się, że u osób palących papierosy i e-papierosy występuje nieprawidłowa ekspresja wielu genów powiązanych z rozwojem nowotworów."


Autor: Mariusz Błoński
Żródło: https://kopalniawiedzy.pl/e-papieros-pa ... twor,31515

Autor przywołał to źródło: https://keck.usc.edu/, ale nie mogę odnaleźć artykułu na podstawie którego pisał swój.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości