Batimex radzi formować akumulatory Li-Ion

Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Batimex radzi formować akumulatory Li-Ion

Postautor: Tomba » pt lut 14, 2020 5:42 pm

@
Awatar użytkownika
Superlux
- daj mi już spokój z tym formowaniem. Lepiej je sformatuje. :lol1:

A z tym błędem, to trochę dziwne. Czy błąd może dotyczyć każdej celi osobno? W końcu jeden miał 4005 mAh, a drugi 3995. Czyli błąd uwzględniamy dla tych, które nie mają deklarowanej wartości?
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Batimex radzi formować akumulatory Li-Ion

Postautor: Superlux » pt lut 14, 2020 5:31 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba




Nawet w karcie katalogowej masz info - 3900 - 4000 mAh a do tego dodajmy jeszcze błąd pomiarowy i będzie ok. :good:
Formowanie baterii to stary, niezawodny chwyt od zarania dziejów. :-D
Tak było i jest z telefonami...tak samo z wszystkimi używanymi przez nas ogniwami li-ion, sprzedawcy powtarzają to jak mantrę ale swoją drogą to mógłbyś je uformować, może pojemność dygnie. :lol:




:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Batimex radzi formować akumulatory Li-Ion

Postautor: Tomba » pt lut 14, 2020 5:23 pm

Faktycznie. Poyebały mi się procenty. :wstydzi: :wstydzi: :wstydzi:
Dobrze, że nie wystawiłem nega na Allegro.
No to można się pośmiać z formowania. :lol:

Edit: Zmieniłem tytuł topicu, by nie był taki krzyczliwy.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Uważaj co kupujesz z Batimex. Akumulatory Samsung INR21700-40T nie mają deklarowanej pojemności. Batimex radzi uformować

Postautor: Superlux » pt lut 14, 2020 5:11 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba


Z tą deklarowaną pojemnością bywa różnie, + - 100...i to dotyczy wszystkich, także tych firmowych ogniw. Moim zdaniem Twoje aku są bliskie normy. Nie robiłbym tutaj wielkiej afery, szczególnie że pomiar pojemności w budżetowych ładowarkach też jest daleki od dokładności.

Ja od wielu miesięcy polecam Batimex i nadal będę to robił, bardzo dobre ogniwa w stosunkowo niskiej cenie. Kupuję prosto ze sklepu i u mnie gra muzyka a mierząc pojemność jedną czy drugą Ever i tak mam z tyłu głowy że + - 100 to właśnie norma...biorąc dodatkowo pod uwagę błąd pomiarowy ze strony ładowarek.

Już się tak Waszeć nie turbuj :friends:
No i mógłbyś je najpierw uformować. :lol: :lol1:

Batimex rządzi. :evil_dance: :good:




:beer2:
Obrazek
60N20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:28 am
Lokalizacja: Jaw
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 44 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Uważaj co kupujesz w Batimex. Akumulatory Samsung INR21700-40T nie mają deklarowanej pojemności. Batimex radzi uform

Postautor: 60N20 » pt lut 14, 2020 5:04 pm

Dobrze liczę że chodzi o ok 3% różnicy?? Można wiedzieć jaka jest tolerancja błędu w pomiarze ładowarki jak i pojemności aku??

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Batimex radzi formować akumulatory Li-Ion

Postautor: Tomba » pt lut 14, 2020 4:59 pm

Długo walczyłem sam ze sobą czy kupować te akusy, czy też nie. Wreszcie się skusiłem. Wybrałem najbardziej polecaną firmę Batimex (ich konto na Allegro gpjac).
No i okazało, się, że dwa z czterech nie mają deklarowanej pojemności, trzeci się zbliża, a tylko jeden jest OK.
Chętnie bym je wymienił na wolne od wad, ale oczywiście najpierw muszę ponieść koszty wysyłki. Wiem, że są takie procedury, ale w przypadku, gdy towar ma wady, to sprzedawca może wziąć koszty zwrotu na siebie. Temu sprzedawcy nie zależy i daje dobre rady, by uformować akumulatory. :facepalm1:
Ja już im dziękuję za współpracę i ostrzegam innych. Człowiek tyle hajsu wydaje i nie ma żadnej pewności, że dostanie pełnowartościowy towar. Dlatego wolę kupować u Chińczyków, bo oni wiedzą jak załatwić reklamację, by klient był usatysfakcjonowany.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości