Stary waper zaczyna na nowo

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo

Postautor: Superlux » wt mar 03, 2020 2:10 am

@
Awatar użytkownika
nike21



Brzoskwinia od TPA jest imo średnia, w ogóle jest to bardzo trudny aromat,...ostatni jaki mi smakował to Tea Peach od Atmosa, niezła była też ta od Evapera. Spróbuj Moreli i Nektarynki z TPA. U mnie ich Morela zmiotła całą konkurencję także tę pięć razy droższą ( przerobiłem coś w ok. 20tu takich aromatów ) a jest to przecież zbliżony smak. Peaches & Cream od Capelli też bywa świetny ale tu zazwyczaj szukam poza Vape Shopami, mniej chrzczona.
Z kolei Morela od Lorann bardzo dobrze sprawdza się jako dodatek, można użyć samej ale przy ca 100 ml mieszanki trzeba zainwestować w sam aromat ponad 30 plnów...chociaż ja jestem tu być może złym przykładem, ponieważ lubię mocne stężenia , dużo ( być może za dużo ) aromatu.

Obecnie nie mieszam już samej moreli, teraz moja idealna ( nikt jeszcze takiej nie uprawiał :lol: ) a ja nigdy nie szukam idealnego odwzorowania, szukam smaku. Moja idealna, mój najlepszy mix to -
Proporcje - 45% vg / 55% pg ( próbowałem innych ale ta mieszanka, ten smak najlepiej sprawdza mi się w MTL ), 8% Apricot TPA, 4% Nectarine TPA, 3,5% Apricot Lorann, 2% Sweetener TPA. Leżakowanie 7 - max 14 dni i jest pycha. Czasami dodaję jeszcze trochę moreli albo nektarynki, zależy od nastroju. :lol:



:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
nike21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 02, 2019 8:38 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo

Postautor: nike21 » pn mar 02, 2020 11:24 pm

Dzisiaj fajny dzień. Przyszły aromaty od MA, ośshisha pachnie obiecująco i jestem pod wrażeniem zapachu Beer - faktycznie jak piwko. :) No i żona dzisiaj poległa po raz n-ty w swojej decyzji o niepaleniu papierosów więc ja już mogę znowu wapować na legalu. :lol: Powiedziałem też jej żeby zamiast tych fajek spróbowała EIN, stwierdziła, że to jej nie smakowało. Powiedziałem więc jej, że jak już będę miał coś dobrego to niech chociaż spróbuje. Odparła "ok". Jestem pod wrażeniem, że tak szybko mi to poszło. :D Najdalej pojutrze będzie paczka z e-dymu więc zaraz pomerdam kilka liquidów z wyżej proponowanych i za kilka dni dam do spróbowania. Mam nadzieję, że i parownikiem i smakiem trafię w cel. Trzymajcie kciuki. :)
Awatar użytkownika
nike21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 02, 2019 8:38 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo

Postautor: nike21 » ndz mar 01, 2020 7:16 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba
o rozwodzie to ja słyszę średnio raz na dwa tygodnie. Już jej pokazałem te boxy i pytałem, który się najbardziej podoba, ale jeszcze uparcie twierdzi, że żaden. :D

@ Madzia jadłem kiedyś różowe Orbitki ale te są inne. Musze takich poszukać i kupić jej paczkę na spróbowanie, a potem powiem, że jej taki liquid zrobię. :good:
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Stary waper zaczyna na nowo

Postautor: Selene » ndz mar 01, 2020 6:41 pm

@
Awatar użytkownika
nike21
Harvest Berry jest pyszne, będzie jej smakowało. :shy:
W smaku są... hmm jedliście te drażetki?

Obrazek
Jeśli tak, to właśnie tak smakuje Harvest Berry. :girl_in_love:


nike21 pisze:(...) A jak w porównaniu wypada Inawera od np. TPA albo Capella? Capella widzę że jest teraz w dobrej cenie. Kiedyś do aromatów Inawery nie miałem przekonania, kupowałem tylko ichnią bazę VPG 6 mg jak jeszcze były w 100 ml butelkach...

Aromatów Inawery się nie bój, są inne jak kiedyś i są smaczne bardzo. Wiadomo, niektóre mniej, niektóre więcej, ale to każdy sam musi ocenić co mu pasuje. :)
Capella się lekko "popsuła" moim zdaniem. A TPA niekoniecznie mi pasują, trochę zalatują chemią. Ale to też każdy ma inne odczucia smakowe...
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo

Postautor: Tomba » ndz mar 01, 2020 6:25 pm

No i dobry wybór. Jak teraz żona będzie narzekać, to musisz się rozwieść. :lol1:
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
nike21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 02, 2019 8:38 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo

Postautor: nike21 » ndz mar 01, 2020 6:21 pm

Dzięki @
Awatar użytkownika
Halah
za podpowiedzi. Beza z truskawką aż mnie skusiła. :)

Po namyśle stwierdziłem, że z zasilań kupię Eleafa iStick Rim C oraz Vaporesso Swag 2, a z parowników wezmę dwie sztuki VXV Soulmate RTA i po sztuce Ehpro True oraz Digiflavor Siren 2. Będzie najwyżej miała do wyboru, a ja jakiegoś MTL też przetestuje i zobaczę jak na nim smaczą tytoniówki. Aromaty już w koszyku, niestety Yellow Peach od Capella niedostępny więc wziąłem Brzoskwinię od TPA. Tak więc z Inawery Kaktus i Arbuz, z TPA Energy Drink, Peach, Strawberry Ripe, SL Meringue i od Capelli Grapefruit, Maline i Harvest Berry i Yellow Cake.
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

Stary waper zaczyna na nowo

Postautor: Halah » ndz mar 01, 2020 5:06 pm

@
Awatar użytkownika
nike21
Gdyby sie kiedyś okazało, że dla Żony Ehpro True jest za ciasny, to ja od siebie wspomnę Merlina w wersji MTL. Jest tu wiele opcji jeśli chodzi o regulację przepływu powietrza - wkręcane w bazę wkładki o różnej średnicy - i nadaje się on zarówno do bardzo ciasnego MTL, jak i spokojnego DL. Posiadam 2 sztuki i jestem zadowolna, chociaż używam ich bez żadnej z tych wkładek, jako DL bez zachmurzania okolicy. Nie spotkałam się z nim w Polsce, ale czytam, że rozważasz wycieczkę do Chin, więc może informacja się przyda. Cenowo w przedziale 55 - 70 złotych.
Ja z zasilania wybrałabym Swag 2 i chociaż jeszcze go nie mam, to bardzo się przymierzam do zakupu.
Również lubię wspomnianego kaktusa od Inawery. Ja z owocówek od tego producenta lubię też arbuza, bo jest bardzo intensywny i nie za słodki. Obecnie zachwycam się mieszanką SL Meringue (Beza) od Capelli + Strawberry Ripe od TPA. Od Capelli świetna jest brzoskwinia, ale koniecznie Yellow Peach i żadna inna. ;)
Życzę powodzenia!
cukinia
Waperka
Waperka
Posty: 212
Rejestracja: czw paź 24, 2019 12:11 pm
Lokalizacja: POZNAŃ
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Kobieta

Re: Stary waper zaczyna na nowo

Postautor: cukinia » ndz mar 01, 2020 3:16 pm

@
Awatar użytkownika
nike21


Ehpro True był moim pierwszym ciasnym MTL, przez mój sposób wapowania ciągle powodował nadtransport, a tym samym wycieki, więc go podarowałam znajomej.

Ja przez wiele lat próbowałam wapować, ale ciągle się dusiłam, na szczęście na swojej drodze zakupowej spotkałam Pana z e-dym na Ratajach, który zwrócił uwagę na to, że być może zbyt dużo aromatu dawałam. Miał rację.

Diner Lady faktycznie zalepiają grzałki, ale dla mnie te premixy, były tzw. drogą czyli kolejnym środkiem, który pozwolił polubić wapowanie. Są pyszne [emoji846] (i drogie).

Dlatego, jeśli chcesz, żeby żona chciała spróbować - miej otwarty umysł. Chodzi przecież o zmianę punktu w którym odczuwa się przyjemność. W tym nawet Iqos przejściowo może być potrzebny.

W tym całym wapowaniu wszystko ma znaczenie. Ostatnimi czasy stwierdzam, że proporcje 50/50 tak polecane mogą nie być dla mnie, bo bardziej zaczyna odpowiadać mi przewaga gliceryny.
Na początku Salon był dla mnie wyrocznią, teraz sama szukam tego czego ja chcę, czyli doświadczam. [emoji846]

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Stary waper zaczyna na nowo

Postautor: Maciejko » ndz mar 01, 2020 2:52 pm

Masz rację Szeryfie @
Awatar użytkownika
Tomba
. Ja zaproponowałem Teslę, gdyż jest bardzo łatwo dostępna. No i jest tania, i lekka.
Twoje opcje są oczywiście dużo bardziej stylowe i eleganckie. Rim C to do garniaka da radę, Swag II to w ogóle cudo. No a Tesla to... Tesla. :lol:
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo

Postautor: Tomba » ndz mar 01, 2020 2:23 pm

@
Awatar użytkownika
Maciejko
, wybacz, ale Tesla WYE 85W to raczej mało subtelna opcja dla kobiety - kawałek plastikowego klocka. Oglądał u mnie Rim C i Swag II i one są zdecydowanie lepszą opcją.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości