Inawera - aromaty

Awatar użytkownika
Alex
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 94
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy

Inawera - aromaty

Postautor: Alex » 24 gru 2017, 11:02

So sour so good

Kumpel z vape shopu polecił mi ten aromat jako przykład, że inawerę jednak da się wapować.
Dawkowanie 7% wg opinii sprzedającego, całość mieszanki 50/50
W zapachu z butli fajna sprawa. W smaku też nieźle, ale nie tak mega. Są cytrusy jest limonka. Fajny balans. Cytrusy na dłuższą metę sprawiają wrażenie troszkę nieświeżych. Na plus specyficzna faktura - jest takie wrażenie chropowatości chmurki, coś jak mineralność w sour ale, ale jednocześnie zupełnie inna. Na minus - takie wrażenie oleistości, może dawkowanie za duże, ale cóż.....producent chyba nie podaje, przynajmniej na opakowaniu nie było;/. Podsumowując żołnierskimi słowami niezłe, ale d**py nie urywa, wapowalne, niczego sobie jako przerywnik. Ponownie chyba nie wezmę, ale po prostu jest na rynku na szczęście kupa innych smaków do puszczenia z chmurą. Ogólnie na mały plus.

Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Punkty reputacji: 4462
Podziękował: 1752 razy
Otrzymał podzięk.: 2547 razy

Inawera - aromaty

Postautor: Haze » 24 gru 2017, 12:09

Alex pisze:... może dawkowanie za duże...

Dałeś czadu :smile: Na stronie zalecają 2-5%: http://www.inawerawinkel.com/CONCENTRATE-SO-SOUR-SO-GOOD/1721/?i=en.
Awatar użytkownika
Tenmen
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 108
Podziękował: 359 razy
Otrzymał podzięk.: 326 razy

Inawera - aromaty

Postautor: Tenmen » 24 gru 2017, 12:52

Na temat smaków Inavery nie będę rozprawiał są lepsze i gorsze, ale najbardziej mnie wkurzają, odklejające się naklejki od butelek...wszystko się do nich potem przykleja, mała rzecz a denerwuje...
Awatar użytkownika
Alex
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 94
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy

Inawera - aromaty

Postautor: Alex » 24 gru 2017, 12:55

Haze pisze:
Alex pisze:... może dawkowanie za duże...

Dałeś czadu :smile: Na stronie zalecają 2-5%: http://www.inawerawinkel.com/CONCENTRATE-SO-SOUR-SO-GOOD/1721/?i=en.

Dzięki! Nie wiedziałem, że dorośli do sugerowania dawkowania:). No tak koło 5% może być lepiej - pewne wady mogą zniknąć.
Awatar użytkownika
zuczek
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 180
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 81 razy

Inawera - aromaty

Postautor: zuczek » 18 gru 2018, 13:13

Mam trochę aromatów Inawery (zakupy z przeszłości ...) i próbuję coś z nich użytecznego zrobić. O ile doszedłem do satysfakcjonujących efektów z Am4A (1 ml aromatu na 50ml bazy neutralnej daje przyjemny i nienachalny smak), 555 GOLD (1,5ml aromatu na 50ml bazy neutralnej jest odpowiednie) to ugrzęzłem na Oriental i RY-4. Z Cherry Cigar jestem już blisko ale ... .

Czy ktoś z Was używał albo używa takich smaków: Oriental, RY-4, Cherry Cigar ? Czy możecie zarekomendować jakiś przepis ?

O aromacie Oriental firma Inawera na stronie pisze: Dozowanie 1-3 kropel na 1 ml e-liquidu. Uważam, że to zalecenie jest kompletnie "z czapy", to żądne rekomendacja bo 1 - 3 to przebitka 200% !!! Do RY-4 i Cherry Cigar jakichkolwiek rekomendacji brak tak na stronie jak i opakowaniu.

Poprosiłem o jakieś wskazania u źródła, odpowiedzi nie będę cytował dosłownie, " ... Nie potrafię udzielić odpowiedzi. Trzeba próbować i mieszaj do skutku ... " Ręce mi opadły :silent: :idea: :?: :!:
metek19a
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0

Inavera aromaty

Postautor: metek19a » 21 gru 2018, 08:24

Witam! Używam bazy 50/50 i ostatnio mam problem...
Robie własne lq i zakupiłem aromaty z Inavery które są totalnie inne niż moje poprzednie np z Aromatos, a problem jest taki że robiłem różne stężenia od 1% do 10% i smak jest taki sam... Czyli tłusty i bardziej czuć bazę a jak nie bazę to gorzki smak lq.
Wiem że było tego pewnie dużo w internetach ale wszędzie spotkałem się żeby samemu dostosować stężenia aromatów tylko że teraz nie wiem czy dać może 0.5% bo może dałem za dużo i dlatego jest mydlo czy dlatego że za mało... Nie mam pojęcia co zrobić.
Lq leżakowaly ok 5dni
Z góry dziękuję!!!
Awatar użytkownika
zuczek
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 180
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 81 razy

Inavera aromaty

Postautor: zuczek » 21 gru 2018, 10:44

Subiektywie ode mnie:

Jeśli to dopiero początek twoich prób z tworzeniem liquidów to korzystaj z aromatów firm, które podają konkretną rekomendację ilości zastosowania aromatu. Na przykład MaiArt. To daje Tobie punkt wyjścia i mniejsze prawdopodobieństwo zepsucia mieszanki.

Inawera przy wielu aromatach nie podaje żadnych rekomendacji dozowania, przy wielu te rekomendacje są delikatnie mówiąc "z czapy". Używam kilku aromatów z Inawery jako przyprawy: anyż, goździk, korzenie egzotyczne, mięta z eukaliptusem i w tej roli spisują się znakomicie. Jako aromat bazowy udało mi się dojść (mozolną metodą prób ... ) do dozowania z Am4A, 555 Gold, Cherry Cigar. I na tym poprzestanę bo trochę zbyt wiele ceregieli z Inawerą mam, w porównaniu do innych producentów, którzy jakością nie odstają i rzetelnie wskazują rekomendację stosowania.

Jakimś wyjściem jest korzystanie z przepisów, zamieszczonych przez użytkowników na forach.

W tym temacie napisałem 18.12.2018 o moim "problemie" viewtopic.php?f=37&t=3120 , na razie cisza.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Punkty reputacji: 4462
Podziękował: 1752 razy
Otrzymał podzięk.: 2547 razy

Inawera - aromaty

Postautor: Haze » 21 gru 2018, 11:19

@zuczek, ale stronę znasz??
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 57
Podziękował: 42 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy

Re: Inavera aromaty

Postautor: WE514 » 21 gru 2018, 12:49

Inawera to przeważnie 5% niech jeszcze poleżą, moje mięty z Inawery leżą 10 dni, a smaki owocowe ?, ale na 100 % nie krócej
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 30
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podzięk.: 23 razy

Re: Inavera aromaty

Postautor: iron64 » 22 gru 2018, 05:44

Ja używam od dawna inawery, przy czym zwykle 70/30 i aromat daję 10% ale tylko tytoniowy jak np. Sahara lub Tabacco. Inne (rzadko ich używam) to raczej okolice 2% bo przy większym stężeniu nie idzie tego palić. No i kwestia leżakowania i dobre wymieszania.

Wróć do „Aromaty i dodatki”