Uwagi Instytutu Heartland do WHO

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
basika
Moderator
Moderator
Posty: 3726
Rejestracja: 24 cze 2015, 14:18
Punkty reputacji: 2591
Lokalizacja:
Podziękował: 4511 razy
Otrzymał podzięk.: 5536 razy
Płeć: Kobieta

Uwagi Instytutu Heartland do WHO

Postautor: basika » 17 maja 2018, 20:35

Czytając taki tekst mam ochotę zawołać: więcej, więcej...
Ale nie możemy narzekać. Takie głosy pojawiają się coraz częściej, a przysłowiowa kropla drąży kamień i my jesteśmy tego świadkami. UE i WHO znalazły się w niewygodnej sytuacji, bo czy można w nieskończoność zaprzeczać faktom, nie dostrzegać że świat idzie do przodu i nic nie jest takie jakie było ? Jasne że nie. A mur, który miał odgradzać waping od świata już zaczyna się rozpadać i kruszyć. .... ;)

49.JPG

Instytut Heartland ogólnie pochwalił wysiłki Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w celu ograniczenia przedwczesnej umieralności z powodu chorób niezakaźnych.
Przypomina, że palenie tytoniu znacząco przyczynia się do rozwoju chorób niezakaźnych, w tym do sercowo-naczyniowych, udarów, raka i przewlekłych chorób układu oddechowego. Co roku około sześciu milionów ludzi umiera na świecie z powodu palenia tytoniu. WHO szacuje, że ta liczba wzrośnie do 7,5 miliona do roku 2020, "odpowiadając za 10% wszystkich zgonów.

Pomimo to, ma kilka „dobrych” rad dla WHO, z którymi warto się zapoznać :smile:

„Pomimo regulacji papierosów i rosnących podatków wciąż około 39 milionów Amerykanów nadal pali. Obecny system jest nieskuteczny i nie pomaga palaczom. Jest coraz więcej dowodów na to, że e-papierosy i bezdymny tytoń są realną alternatywą dla papierosów i skutecznym narzędziem w rzucaniu palenia. Te produkty są tak skonstruowane, aby zminimalizować skutki zdrowotne używania tytoniu.

Bezdymne wyroby tytoniowe były używane od stuleci i dominowały w Stanach Zjednoczonych aż do początku XX wieku. Obecnie najbardziej popularne formy bezdymnego tytoniu to wilgotna tabaka, tytoń do żucia oraz szwedzki i amerykański snus.

Na podstawie danych ze Szwecji i innych krajów z całego świata wiemy, że tytoń bezdymny stwarza znacznie mniejsze ryzyko niż papierosy. Brad Rodu, wykładowca z The Heartland Institute, ma ponad dwudziestoletnie poświadczenie w badaniu tytoniu bezdymnego i twierdzi, że jest on "co najmniej 98 procent bezpieczniejszy niż palenie tytoniu, a mimo to większość Amerykanów nie jest informowana o różnicy ich ryzyka”.

E-papierosy i urządzenia do wapingu stanowią znacznie mniejsze zagrożenie dla zdrowia niż palony tytoń, a wiele organizacji zdrowia publicznego zauważa ich korzyści dla zdrowia publicznego. The American Cancer Society ogłosiło w lutym 2018 r., że "w oparciu o obecnie dostępne dowody, stosowanie e-papierosów obecnej generacji jest mniej szkodliwe niż palenie".

Inne organizacje zdrowia publicznego z całego świata doszły do podobnego wniosku. W 2017 r. NHS Health Scotland stwierdził, że używanie e-papierosów jest "mniej szkodliwe niż palenie". W 2016 r. Grupa doradcza ds. Tytoniu w Royal College of Physicians w Zjednoczonym Królestwie stwierdziła, że zagrożenia zdrowotne związane z produktami THR jest "mało prawdopodobne" i nie przekroczy 5% szkód spowodowanych paleniem. W 2015 r. organizacja Public Health England uznała używanie e-papierosów za mniej więcej" 95% bezpieczniejsze niż palenie "

Uważamy, że takie produkty jak bezdymny tytoń, podgrzewane i elektroniczne papierosy mają duży potencjał i mogą pomóc WHO w jej misji walki z paleniem. Ponieważ jest coraz więcej dowodów na ich skuteczność, agencje zdrowia publicznego powinny skupić się na polityce promującej ich wykorzystanie. Produkty te nie tylko powinny być regulowane inaczej niż tradycyjne papierosy, ale przede wszystkim, powinny być wykorzystane jako narzędzia w walce z paleniem, a opinia publiczna powinna poznać ich potencjał.”

Instytut Heartland zaleca WHO:

Aby pomagała państwom w tworzeniu i nadzorowaniu programów ograniczających palenie tytoniu, poprzez promocję mniej szkodliwych alternatyw. Bez promocji tych produktów, znaczne korzyści dla zdrowia publicznego zostaną zaprzepaszczone, ponieważ istnieją dowody które potwierdzają, że są jednymi z najbardziej skutecznych narzędzi w rzucaniu palenia.

Rządy powinny stosować politykę zachęcającą do ich stosowania, a nie stwarzać przeszkody regulacyjne, które uniemożliwiają palaczom ich używanie.

WHO powinna zachęcać rządy do kontynuowania współpracy z sektorem prywatnym, aby na wolnym rynku znalazły się produkty będące alternatywą dla papierosów.


Źródło: https://www.heartland.org/_template-ass ... CDs_JN.pdf
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10813
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23
Punkty reputacji: 6947
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 3237 razy
Otrzymał podzięk.: 10217 razy
Płeć: nieokreślona

Uwagi Instytutu Heartland do WHO

Postautor: Tommy Black » 25 maja 2018, 09:56

basika pisze:Instytut Heartland zaleca WHO:


To ten Instytut powinien szybko zmienić nazwę na Institute of Naive Optimists Heartland. W przeciwnym wypadku WHO się wystraszy, a wszyscy jej urzędnicy rozpoczną natychmiast proces samobiczowania oraz pokutną głodówkę.

Jedyną szansą na jakiekolwiek zmiany w WHO jest interwencja zbrojna!

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość