Który MOD najlepszy? (Tesla/Wismec/Smoant/iJOY/Vzone)

Miejsce na szybkie pytania (nie tylko) początkujących waperów...
Thijs
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 12
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podzięk.: 10 razy

Postautor: Thijs » 14 sty 2019, 11:03

Cześć, tu Maciej :papa:

Oto mój pierwszy post tutaj. Od sierpnia przerzuciłem się z papierosa na inhalatory. Zacząłem przygodę od Smok Stick AIO, po niecałym miesiącu zamieniłem na iJust 3, pierwsze kroki były trudne (DTL wszedł). Mam go do dziś, ale stwierdzam że chcę jakiś MOD. Czemu? Wymienne, lepsze zasilanie (Król Królów czasem po 16 musi być doładowany). Możliwość dobrania wielu atomizerów, bo ma się zapas mocy, TC itd. Wygląda często bardzo dobrze. Wydaje się być inwestycją nawet na lata.

Szukam czegoś co mi pasuje wyglądem. Będę chciał każdy z nich dotknąć i sprawdzić organoleptycznie, ale zanim to... Chcę was poprosić o doradzenie, które z interesujących mnie są najbardziej warte uwagi.

A, dodam jeszcze, że na razie nie miałem styczności z TC, ale pewnie chciałbym się z tym poznać, jak i z innymi ciekawymi i przydatnymi funkcjami. To zaczynamy zestawienie:

1. Wismec Reuleaux RX2 (całkiem spoko wygląd, i akumulatory 20700, które być może wystarczą na dłuższy cykl działania bez ładowarki)
2. Smoant Cylon 218W (ciekawy design)
3. Vzone eMask 218W (nie wiem czy przekonuje wygląd, ale podobno świetna elektronika, podobno to też od Tesli idzie)
4. IJOY Captain PD270 (wygląd nawet ok, akumulatory 20700)
5. Tesla Punk 220W (chyba najcięższy, ale w sumie najbardziej mi się podoba. I podobno elektronika Tesli jest też bardzo dobra)

I teraz zastanawiam się nad tym, który lub które z nich są najmniej awaryjne i najlepsze w codziennym działaniu. Nie chmurzę jakoś ogromnie. Siedzę w domu to więcej, idąc miastem średnio, ale jak jestem u kogoś, staram się dostosować do otoczenia. Więc myślę że cały dzień każdy powinien wytrzymać. Chcę też coś co będzie mi się podobać i z czym się utożsamię, więc wybrałem te, które wpadają mi w oko. Na razie być może zostanę przy Ello Duro, ale chciałbym spróbować może czegoś nowego, szczególnie RDA, potem może własne grzałki itd. Stąd też przyda się moc być może, do tego TC.

Wybaczcie mi tak obszerny post. Mam nadzieję że nie łamię regulaminu i liczę na waszą pomoc :smile:

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 7566
Podziękował: 3658 razy
Otrzymał podzięk.: 11166 razy

Postautor: Tommy Black » 14 sty 2019, 11:21

Thijs pisze:Chcę też coś co będzie mi się podobać i z czym się utożsamię, więc wybrałem te, które wpadają mi w oko.

No to postawileś nam arcytrudne zadanie na początek już. :P Nam raczej będzie trudno wybrać coś co podobać się będzie Tobie. Ale dałeś jakiś wybór...

Thijs pisze:1. Wismec Reuleaux RX2 (całkiem spoko wygląd, i akumulatory 20700, które być może wystarczą na dłuższy cykl działania bez ładowarki)
2. Smoant Cylon 218W (ciekawy design)
3. Vzone eMask 218W (nie wiem czy przekonuje wygląd, ale podobno świetna elektronika, podobno to też od Tesli idzie)
4. IJOY Captain PD270 (wygląd nawet ok, akumulatory 20700)
5. Tesla Punk 220W (chyba najcięższy, ale w sumie najbardziej mi się podoba. I podobno elektronika Tesli jest też bardzo dobra)

Mody z punktów 1, 2, 4 nie są dobre, godne uwagi i nie będą Ci się podobać.
Te z punktów 3 i 5 będą Ci dobrze służyły bo to bardzo dobre mody elektronicznie też.I jeśli lubisz dziewczyny w ażurowych rajstopach to polubisz Vzone eMask ale najbardziej Ci się spodoba Tesla z punktu 5. W zasadzie to już Ci się podoba, dwa ogniwa, piękny nietuzinkowy wygląd, świetna elektronika. O wszystkich możesz poczytać w testach @Hazego w Salonie.
Thijs
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Thijs » 14 sty 2019, 11:36

Tommy Black pisze:
Thijs pisze:Chcę też coś co będzie mi się podobać i z czym się utożsamię, więc wybrałem te, które wpadają mi w oko.

No to postawileś nam arcytrudne zadanie na początek już. :P Nam raczej będzie trudno wybrać coś co podobać się będzie Tobie. Ale dałeś jakiś wybór...

Myślę że nie takie arcytrudne :p Specjalnie wybrałem tylko te, które mi się podobają :)

Tommy Black pisze:Mody z punktów 1, 2, 4 nie są dobre, godne uwagi i nie będą Ci się podobać.
Te z punktów 3 i 5 będą Ci dobrze służyły bo to bardzo dobre mody elektronicznie też.I jeśli lubisz dziewczyny w ażurowych rajstopach to polubisz Vzone eMask ale najbardziej Ci się spodoba Tesla z punktu 5. W zasadzie to już Ci się podoba, dwa ogniwa, piękny nietuzinkowy wygląd, świetna elektronika. O wszystkich możesz poczytać w testach @Hazego w Salonie.

No to już mam dwójkę faworytów. Miło że szybko i konkretnie wiem co najlepsze z zestawienia. Co do ażurowych rajstop... hmmm... pominę temat. Natomiast o ile Tesla ma też diody (które lubię ale nie wszędzie) tak wydaje mi się piękniejszą damą. Mam wrażenie że te ażurowe boki u Vzone są takie odpustowe. Ale wiedząc jakie są dwa najlepsze to będę między nimi wybierać :)

Dziękuję Ci bardzo
Kubu
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Podziękował: 8 razy

Re: Który MOD najlepszy? (Tesla/Wismec/Smoant/iJOY/Vzone)

Postautor: Kubu » 14 sty 2019, 13:08

Co prawda nie jestem specjalistą, miliona modów w dłoni również nie miałem. Mogę natomiast napisać, że Teslę Punk 220W możesz brać w ciemno. Wygląd petarda, ciężki i bardzo dobrze wykonany sprzęcior. Według wielu opinii ludzi, którzy znają się bardziej ode mnie, elektronika również sprawuje się świetnie. Jedyny mankament tego cuda to lakier, który potrafi się dość łatwo zarysować (u mnie ryska przy 510 wystąpiła po kilku dniach użytkowania). Serdecznie polecam.

PS Ta ryska, którą posiadam nadaje charakteru. Więc dla niektórych słaby lakier może okazać się plusem ;)
Zasilania: Tesla Punk 220W, iJoy Shogun
RTA: Kylin Mini, Kylin 2
RDA: ReCurve, DJV
RDTA: Pyro v2
marki51
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podzięk.: 8 razy

Postautor: marki51 » 14 sty 2019, 13:13

Jest jeszcze tesla WYE200W - lekka jak piórko i świetnie leżąca w dłoni:-)
Thijs
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Thijs » 14 sty 2019, 14:36

marki51 pisze:Jest jeszcze tesla WYE200W - lekka jak piórko i świetnie leżąca w dłoni:-)

Akurat ta Tesla mi już tak oczu nie cieszy. Waga... cóż, może będzie minusem, ale nie myślę że to mnie zniechęci :P
Kubu
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował: 8 razy

Postautor: Kubu » 14 sty 2019, 15:59

Przy samym paleniu waga moim zdaniem tylko na plus. Natomiast jak wrzucam Punka do bocznej kieszeni kurtki, to mi się aż kaptur na bok przesuwa :D
Zasilania: Tesla Punk 220W, iJoy Shogun
RTA: Kylin Mini, Kylin 2
RDA: ReCurve, DJV
RDTA: Pyro v2
Thijs
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Thijs » 14 sty 2019, 16:01

Hahaha, jeśli się w niej zakocham to będę nosił ją przy sercu, a nie w jakiejś tam bocznej kieszeni :P
Smok Stick AIO -->iJust 3 --> Tesla Punk 220W + Ello Duro Kylin Mini RTA
marki51
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował: 57 razy

Postautor: marki51 » 14 sty 2019, 17:45

Thijs pisze:Hahaha, jeśli się w niej zakocham to będę nosił ją przy sercu, a nie w jakiejś tam bocznej kieszeni :P

Chcę to zobaczyć :eek: Lekko licząc pół kilograma :shock:
Skowron49
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Skowron49 » 14 sty 2019, 18:19

Ja mogę polecić RX2, bo tylko z tym z listy miałem do czynienia. 2x20700 z zestawu z e-d... dają radę spokojnie przez 2 dni umiarkowanego użytkowania. Po wgraniu ArcticFoxa boxa można sobie fajnie dopasować :) Co do wytrzymałości, spadł mi na razie tylko 2 razy z około metra, i jedyne co się stało to po prostu odlatywała klapka.
Cinmar
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 55
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 60 razy

Postautor: Cinmar » 15 sty 2019, 03:01

Thijs pisze:Waga... cóż, może będzie minusem, ale nie myślę że to mnie zniechęci :P

Myślałem dokładnie to samo. Jaki ja głupi byłem...
Pierwsze kilka dni bardzo mi się podobało to, że bardzo czuć sprzęt w łapie i kieszeni. Po 2-3 tygodniach natomiast, miłość zamieniła się z bezwarunkową nienawiść i w perspektywie nadchodzącej wypłaty, zmiana moda jawiła mi się jako spełnienie najskrytszych marzeń.
Padło na WYE 200W i od sierpnia jest to miłość odwzajemniona, ale dopiero od punktu, kiedy pogodziłem się z pomarańczową naturą swojego ciapka (bo brałem ostatni egzemplarz, to i wybór żaden). Teraz nic ładniejszego nie ma :D
A nawiasem mówiąc, jestem fanem elektroniki Tesli i poluję na WYE 85W w ramach zmiany zasilania zestawu do pracy.

Skowron49 pisze:Ja mogę polecić RX2, bo tylko z tym z listy miałem do czynienia.

Odrobinę demonizując, poszedłeś trochę w stylu:
- Jakie auto do 80 000 pln?
- Polecam Seicento, rocznik 1998, bo żadnego innego auta nie miałem, kupisz już za 1300.
Nie będę brnął w dalszy komentarz.
Thijs
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Thijs » 15 sty 2019, 10:23

Cinmar pisze:
Thijs pisze:Waga... cóż, może będzie minusem, ale nie myślę że to mnie zniechęci :P

Myślałem dokładnie to samo. Jaki ja głupi byłem...
Pierwsze kilka dni bardzo mi się podobało to, że bardzo czuć sprzęt w łapie i kieszeni. Po 2-3 tygodniach natomiast, miłość zamieniła się z bezwarunkową nienawiść i w perspektywie nadchodzącej wypłaty, zmiana moda jawiła mi się jako spełnienie najskrytszych marzeń.
Padło na WYE 200W i od sierpnia jest to miłość odwzajemniona, ale dopiero od punktu, kiedy pogodziłem się z pomarańczową naturą swojego ciapka (bo brałem ostatni egzemplarz, to i wybór żaden). Teraz nic ładniejszego nie ma :D
A nawiasem mówiąc, jestem fanem elektroniki Tesli i poluję na WYE 85W w ramach zmiany zasilania zestawu do pracy.

No to ciekawe, chociaż mi ta WYE 200W nie wpada w oko. Może ma fajne ciapki, ale nie jest chyba tym co lubię, natomiast jeśli będzie okazja ją pomacać, może spróbuję :D

Cinmar pisze:
Skowron49 pisze:Ja mogę polecić RX2, bo tylko z tym z listy miałem do czynienia.

Odrobinę demonizując, poszedłeś trochę w stylu:
- Jakie auto do 80 000 pln?
- Polecam Seicento, rocznik 1998, bo żadnego innego auta nie miałem, kupisz już za 1300.
Nie będę brnął w dalszy komentarz.

Akurat tu kolego niepotrzebnie myślę takie "docinanie" sobie. Sam myślałem nad RX2 lub też tym RX2/3 żeby mieć więcej mocy. Co prawda odpuściłem. Ale skoro koledze ten MOD pasuje, nie ma co się na to złościć :)
Smok Stick AIO -->iJust 3 --> Tesla Punk 220W + Ello Duro Kylin Mini RTA

Wróć do „Szybkie pytanie”