
Dobrze Wam już znany portal niestatystyczny.pl od jakiegoś już czasu przedstawia swoje listy książek na rozpoczynający się miesiąc. I my się w tym miesiącu podłączymy...

Zdążyliście nadrobić czytelnicze zaległości z tamtego roku i jesteście po lekturze książek spod choinki? Jeżeli nie, to chyba sprawy nie ułatwi Wam luty, bowiem na księgarnianych półkach wciąż nie zabraknie premier i wznowień, które trafią niemal w każde gusta. Nie brakuje komedii (Nomen Omen, Planeta Singli 3), historii obyczajowych i miłosnych (Niespodziewanie jasna noc, Balthazar), coś dla czytelników o mocnych nerwach też się znajdzie (M jak Morderca, 17 podniebnych koszmarów), łaknących wiedzy także rynek wydawniczy nie zawiedzie (Pielęgniarki, Oscary, Dzieci Hitlera), a sympatyzujący z powieścią historyczną z pewnością będą mieli wiele do przeczytania (Zwiastun burzy), no i nie zabraknie fantasy (Rytmatysta, Przez mroczny portal) i science fiction (Złoto Łupieżcy, Noc bez gwiazd). Jest więc co czytać – nawet poniżej, aby upewnić się, czy czegoś w planach na styczeń z książką nie przegapiliście!
Jak przetrwać w świecie Stranger Things – Matthew J. Gilbert (Feeria)

Must have dla fanów kultowego serialu „Stranger Things” produkcji Netflixa!
Chcesz wiedzieć, jak przetrwać w mrocznym świecie Willa, Mike’a, Lucasa, Dustina, Jedenastki i innych? A może masz czasem wrażenie, że twoje życie także przypomina serię dziwnych zdarzeń? Jeśli tak, to ta książka jest dla ciebie! „Jak przetrwać w świecie Stranger Things” przeprowadzi cię przez burzliwe meandry życia, pokaże, jak nawiązywać cenne przyjaźnie i pomoże rozwiązać najtrudniejsze zagadki.
Oscary – Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (W.A.B.)

Oscary to najważniejsze, najczęściej omawiane, ale też najbardziej kontrowersyjne nagrody filmowe. Mimo upływu lat wciąż stanowią symbol Hollywoodu, urzeczywistniają marzenie wszystkich twórców kina. Autorka książki zrywa z tradycją opisywania Oscarów według poszczególnych kategorii. Proponuje podział na cztery bloki tematyczne: Nagroda (w którym opisuje m.in. mechanizmy przyznawania Oscarów, wpływ polityki na nagrodę), Ceremonia (kreacje, przemówienia, losy statuetek, wpadki), Kategorie nieoczywiste (jak ewoluowały niektóre kategorie; polski wkład w historię Oscarów) oraz Zwycięzcy (co Oscary oznaczały dla nagrodzonych filmów i aktorów; stosunek Akademii do mniejszości). Książkę uzupełnia zestawienie najciekawszych statystyk dotyczących nagrody.
A więcej propozycji już u źródła:
http://niestatystyczny.pl/2019/02/02/ni ... k-na-luty/
Bardzo polecam.
