Przestań się gapić na moje oczy

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12116
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23
Punkty reputacji: 7786
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 3958 razy
Otrzymał podzięk.: 11756 razy
Płeć: nieokreślona

Przestań się gapić na moje oczy

Postautor: Tommy Black » 13 lut 2019, 16:02

To jest naprawdę uciążliwe czasem...

oczy.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Ramses
Moderator
Moderator
Posty: 465
Rejestracja: 11 sty 2019, 23:02
Punkty reputacji: 1865
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 758 razy
Płeć: Mężczyzna

Przestań się gapić na moje oczy

Postautor: Ramses » 13 lut 2019, 18:32

Oczy to ważny element ludzkiej twarzy. Skupiają się na nich fotograficy, stosując zabiegi mające na celu ich wyostrzenie i uwydatnienie. Tak obrobiona fotografia jest ciekawsza i bardziej przyciąga wzrok oglądającego.

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy.
Radość i szczęście rozszerzają je – jak np. u gracza który dostanie dobre karty. Rozszerzone źrenice są również oznaką pobudzenia erotycznego.
Gniew irytacja i nienawiść wywołują zwężenie źrenic. Wąskie, kłujące oczy mają ludzie, którzy są z jakiegoś powodu zirytowani lub wściekli.

Warto więc obserwować oczy naszego rozmówcy, gdy np. przedstawiamy jakąś ważną propozycję. Jego zmieniające się źrenice mogą stać się dla nas ważnym sygnałem niezależnie od tego co mówi. Oczy nie kłamią, nie możemy ich zmusić do innych, niż nasz aktualny stan emocjonalny, reakcji.
Irytującym zachowaniem podczas rozmowy jest przymykanie powiek przez naszego rozmówcę. Możemy odnieść wtedy wrażenie, że lekceważy on nas i jest znudzony całą rozmową. Nie jest to jednak tak bardzo jednoznaczne. Możliwe jest bowiem, że nie zgadza się on z naszymi argumentami lub też usiłuje ukryć swoje emocje. Szeroko rozwarte oczy, sygnalizują czyjeś zaskoczenie, zdumienie, lecz taką reakcję łatwo udawać.

Naturalnym odruchem podczas witania, jest patrzenie sobie w oczy. Jeśli ktoś podczas witania nie patrzy na nas, budzi to naszą nieufność Możemy odnieść wrażenie, że ma on w stosunku do nas złe zamiary lub nas lekceważy.

Podczas rozmowy, niezależnie od nas, nasze oczy zarówno odbierają jak i wysyłają sygnały mogące zwiększyć lub osłabić efekt tego, co mówimy lub słyszymy. Najlepszy kontakt z rozmówcą nawiązujemy patrząc mu w oczy, jeśli jego wzrok „błądzi gdzieś w przestrzeni”, może świadczyć to o tym, że nasz rozmówca jest nieszczery.
Prowadząc rozmowę, możemy co jakiś czas „oderwać” oczy od słuchacza – pomaga to w skupieniu, ale tylko na chwilę, szybki powrót spojrzeniem na rozmówcę umacnia kontakt z nim, pozwala uniknąć wrażenia nieszczerości z naszej strony. Pozwala to nam również na obserwację jego zachowań. Jeżeli uda nam się zachować kontakt wzrokowy przez 2/3 rozmowy, stworzymy wrażenie dobrą atmosferę dyskusji i wyrobimy w słuchaczu zaufanie. Dzięki temu, zwiększymy nasze szanse na pozytywne załatwienie sprawy.
Badania wykazały, że w rozmowach oficjalnych, np. rozmowy kwalifikacyjne, najlepiej utrzymać wzrok na poziomie brwi i oczu rozmówcy. Ma on wtedy wrażenie, że poważnie traktujemy całą sytuację.

Podczas spotkania towarzyskiego, możemy sobie pozwolić na spoglądanie na twarz miedzy oczami i uszami, natomiast w sytuacji romantycznej, patrzmy ukochanej osobie nie tylko w oczy, ale wódźmy wzrokiem po całym ciele.

Nie zawsze jednak „mowa oczu” jest tak oczywista. Jeden z twórców tej teorii, opisywał trudności, jakie mieli nauczyciele ze zrozumieniem zachowań portorykańskich uczennic w nowojorskiej szkole. posądzali je o nieszczerość i lekceważenie, a wszystko dlatego, że podczas rozmowy spuszczały oczy. Dopiero parafialny ksiądz wyjaśnił to nieporozumienie. W kulturze portorykańskiej opuszczanie wzroku oznacza szacunek do autorytetu rozmówcy.
Również amerykańscy psycholodzy wiedzą już, że patrzenie Indianinowi prosto w oczy, jest odbierane przez niego jako dowód agresji.
Nie wyciągajmy więc pochopnych wniosków. Gdy np. ktoś w rozmowie z nami ma rozbiegany wzrok, nie koniecznie musi świadczyć to o jego nieszczerości w stosunku do nas, nasz rozmówca może być również osobą nieśmiałą i wystraszoną.

Żródło:http://www.psychologia.org/blog/oczy-zwierciadlem-duszy/

A pani ze zdjęcia, to niezła prowokatorka :lol:.
Obrazek

Wróć do „Bądź piękna każdego dnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość