VANDY VAPE REVOLVER 25MM RTA - setup

Miejsce na szybkie pytania (nie tylko) początkujących waperów...
Ciacho88
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Podziękował: 11 razy

Postautor: Ciacho88 » 16 maja 2019, 18:03

Hej.

Jestem tu nowy, więc na początku się przywitam. :)

A piszę, bo też jestem posiadaczem tego atomizera. To mój pierwszy RTA, ale na chwilę obecną żałuję, że go kupiłem, bo chciałem kupić Smoka TFV8 lub 12, a po namowie ziomka sprzedawcy ze sklepu, że przy RTA będzie lepiej smakować, chmurzyć itp. zdecydowałem się na tego Revolvera. Problem leży oczywiście w wacie bawełnie. Jeszcze ani razu mi się nie udało zamontować dobrze, żeby mi smakowało tak jak trzeba. Jak mi w sklepie zamontują, to jest dobrze, ale nie tak jakbym chciał. A i tak jest ten problem, że ja mam te 'dobrze' przez 2, maks. 3 dni, a nie palę wapuję dużo. Mówili mi, że grzałka do wymiany tak co miesiąc, a wata z tydzień. A tu nie raz po nowej wacie bawełnie i na drugi dzień już lipa. Próbowałem zrobić nawet wczoraj jak pisze kolega @Tommy Black, z przycinaniem pod skosem i wapowaniem od małych watów. I dałem jeszcze mniej waty niż normalnie. Wiem, że jak waty za dużo to bobrzy, a jak za mało to może cieknąć. I mi najczęściej bobrzy, jak dam mniej to cieknie. Ale ten smak dalej jest ujowy kiepski. Palę Wapuję Hash Tag, zarąbiste są. Ale co z tego, jak się nimi nacieszyć nie mogę, bo na tym RTA - lipa, a Smok V8, którego używałem na meshu i naprawdę mi smakowało mam na reklamacji. :( Teraz mam Aegisa Legenda i ogólnie czekam jak mi wróci Smok po reklamacji, żeby przerzucić atmizer na Aegisa, bo jestem pewien, że smakować mi będzie dobrze, a zabawy z tym atomizerem nie ma prawie wcale.

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 7736
Podziękował: 3786 razy
Otrzymał podzięk.: 11468 razy

Postautor: Tommy Black » 16 maja 2019, 19:54

Ciacho88 pisze:Jestem tu nowy, więc na początku się przywitam.

Super, cieszymy się ale przywitaj się tam gdzie i my witamy nowych ludzi w Salonie. ;)

Co do Twojego posta to sprecyzuj o co Ci dokładnie chodzi i jakiej pomocy oczekujesz?
Ciacho88
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Ciacho88 » 16 maja 2019, 20:39

Tommy Black pisze:Co do Twojego posta to sprecyzuj o co Ci dokładnie chodzi i jakiej pomocy oczekujesz?

Przede wszystkim tak: zależy mi na smaku, nie na chmurze. To jest cel nadrzędny.

1. Czy mam odpowiednie wloty powietrza ustawione w atomizerze, żeby oddawały najlepiej smak? Ustawione mam na tę opcję z 9-cioma dziurkami.
2. Na ilu watach powinienem wapować? Jak się to przelicza, żeby było najlepiej? Jakiś link jeśli mógłbym prosić, gdzie podane jest jak się oblicza itp. Na forum jest mnóstwo informacji i dokopać się konkretu to jest masakra. Jak widziałem mam grzałkę 0,3 ohm, ale nie wiedzieć czemu na wyświetlaczu pokazuje mi nie 0,3, a 0,26. Nie czaję o co z tym chodzi.
3. Ile tak naprawdę powinna wytrzymać dobrze zamontowana bawełna? Czy to prawda, że z tydzień, czy jednak - jak widać w moim przypadku - trzeba zmieniać co 2,3 dni? Ja nie szaleję z watami, daję 40-50 maks. Nie wydziwiam. Po zamontowaniu przez sprzedawcę jedyne co to dolewam liquid po zużyciu ze zbiornika (mam bulb 5ml) a waty nieznacznie zwiększam lub zmniejszam. I nie wierzę, żeby nagle wata się zużyła z chwilą zużycia jednego zbiornika i zapełnienia nowego. Coś mi tu nie gra.
4. Każdy różnie pokazuje jak układać bawełnę, jedni, że niby m wystawać poniżej tych pierścieni, ale nie dotykać spodu. Inni, że ma być mniej więcej w połowie. Dziwi mnie też, że nie ważne czy tam jej mam więcej czy mniej, czy robię tam lekki przewiew, żeby nie zatykała całego tego obszaru gdzie wkłada się te końcówki, czy nie robię go wcale, smak jest ciągle taki sam, czyli niejaki. Jedyne co czuję to ten posmak koolady, bo akurat mam taki liquid. Ale owoców nie czuję wcale.

Ogólnie trochę chaotycznie to napisałem, bo nie potrafie się tak posługiwać jeszcze profesjonalnie słownictwem, więc wybacz. Ale może zrozumiesz. A jak nie to wrzucę jakieś fotki po zamontowaniu waty, zaznaczę w paint na czerwono o co mi chodzi, żeby to jakoś ułatwić.
Ciacho88
Użytkownik
Użytkownik

Re: VANDY VAPE REVOLVER 25MM RTA - setup

Postautor: Ciacho88 » 16 maja 2019, 20:44

Aha, i jeszcze jedno. Zauważyłem, że jak mam pełen zbiornik to ten smak jest ciul lepszy, co jest trochę dziwne, bo przecież liquid ciągnie z dołu, a nie z góry. Prawda? Czy to jest taka maniera tego atomizera, że im mniej tym gorszy smak?
Awatar użytkownika
Qra
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 146
Podziękował: 71 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy

Postautor: Qra » 16 maja 2019, 21:32

Jest wątek o tym atomizerze Tutaj
Na początku sam miałem z nim kłopoty, po wielu próbach udało nam się osiągnąć kompromis :D i działa wyśmienicie :)
"9 dziurek" daje nam najmniejszy przelot powietrza więc potęguje smak.
Waty to raczej kwestia osobista oraz założonej grzałki. Ja od 0,14 do 0,85 Omów trzymam się między 19-25W.
Pisałeś że w sklepie tworzą Ci setup i działa, więc poproś aby zrobili go przy Tobie i zobacz jak to robi fachowiec, ja takiej możliwości nie miałem, więc metodą prób i błędów a przede wszystkim z pomocą kolegów z Salonu udało się ogarnąć sytuację :)
Ciacho88
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Ciacho88 » 19 maja 2019, 11:06

Hej,
to znowu ja. Piszę, bo jestem dosłownie poirytowany tym parownikiem i coraz częściej powtarzam sobie, że wtopiłem pieniądze dając się na niego namówić, zamiast kupić TV12.
Wczoraj byłem w salonie, facet zamontował mi nową grzałkę i watę. Facet robił dokładnie to samo, co ja, tylko może nieco bardziej przeczesał, bo ja nie mam takiej pęsety drobnej, żeby to zrobić mocniej. Ale to nieważne. Meritum sprawy, to że fajnie mi smakowało przez jeden zbiornik. NIc nie parzyło, wszystko fajnie. Skończył się liquid. Zamknąłem wloty, wlałem ten sam. Otwieram wlot, odpalam. Kilka buchów. I smak nie ten, i wraz z kolejnym buchem coraz bardziej czuję palenie. I co ja niby zrobiłem złego? Teraz znowu wymiana waty? Nie rozumiem tego naprawdę. Jakieś rady? :(
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 191
Otrzymał podzięk.: 132 razy

Postautor: salto » 19 maja 2019, 12:01

Ciacho88 pisze:Teraz znowu wymiana waty?

Być może. Wata powinna być biała a grzałka srebrna lub kolorowa. Sprawdź, czy tak jest faktycznie.
Ciacho88 pisze:I co ja niby zrobiłem złego?

Ty raczej nic złego nie zrobiłeś, dolałeś liquid. To producent liquidu mógł zrobić kiepski liquid. Albo to Ty przypaliłeś watę, zanim dolałeś liquid. O ile poprzez "palenie" rozumiesz "posmak spalonej waty".
Ciacho88
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Ciacho88 » 20 maja 2019, 10:13

Tak to wygląda:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ciacho88
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Ciacho88 » 22 maja 2019, 18:41

Widzę, że nie jesteście skorzy do pomocy....
marki51
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podzięk.: 8 razy

Postautor: marki51 » 22 maja 2019, 19:43

Ja się nie znam to się wypowiem:-) Odsuń watę od rantu nawiewu powietrza, u mnie to spowodowało brak wycieków. Moim zdaniem waty można dać trochę więcej.
Awatar użytkownika
Qra
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 146
Podziękował: 71 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy

Postautor: Qra » 22 maja 2019, 20:14

Przepraszam za kiepskie zdjęcia, setup już mocno przechodzony i po rozkręceniu bawełna się poprzekręcała ale... u mnie jest jej sporo więcej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
seth13
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 437
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podzięk.: 217 razy

Postautor: seth13 » 22 maja 2019, 20:38

Ciacho88
Widać sporo luzu u Ciebie, w kanałach na bawełnę, musisz jej dać więcej, do tego zrób bufory, czyli jak dasz już knoty w kanały, to delikatnie pensetą podciąg bawełnę do góry. Druga sprawa to liquid, masz kolorowy, więc wnioskuję że słodka owocówka, więc nie ma się co dziwić, dziś w swoim króliku, wymieniałem setup po 5 dniach ostrego jechania na słodkim, a nagaru było tyle że szpachelką można zdejmować. Nie irytuj się, w końcu kręcenie setupów to zabawa, robię to często, w kilku parownikach na raz.

Wróć do „Szybkie pytanie”