Eleaf ELLO Duro - Brak smaku

Miejsce na szybkie pytania (nie tylko) początkujących waperów...
coolguy
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0

Postautor: coolguy » 10 lip 2019, 22:30

SiemkaCześć, pierwszy post i od razu problem (:
Zakupiłem jakiś czas temu iJusta 3 (góra ELLO Duro) i wszystko szło bajecznie a przede wszystkim smak był super.
Wszystko dopóki nie wymieniłem grzałki na drugą z zestawu - od razu poczułem posmak waty zamiast smaku liquidu. Uznałem że to wina tego że druga grzałka (HW-N) z zestawu jest 0.2 ohma a wkręcona fabrycznie była 0.15 (HW-M). Kupiłem HW-M, poprzednią wyrzuciłem, zalałem, odczekałem 15min, próbuję a tu znowu to samo. Poczytałem coś o tym żeby nakłuć watę. No to rozkręciłem, ponakłuwałem, znowu czekam 15min i dalej to samo, nie czuć smaku liquidu, chociaż mniej czuć watę.
Jakieś rady na to? Po tej pierwszej grzałce się zakochałem a teraz mam zero przyjemności z palenia chmurzenia :(
Dzięki z góry za odpowiedź!

Wkręcam nowe grzałki, nakłuwam (na mokro) ale dalej nie ma smaku. Co robić?

Awatar użytkownika
8A5HUD4
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 200
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podzięk.: 132 razy

Postautor: 8A5HUD4 » 10 lip 2019, 22:35

Witaj,
Zapoznaj się z tym wątkiem:
Grzałki

Niemożliwe, żebyś po powtórzeniu kroków Tommiego miał przysłowiowego bobra.

Co do Twojego pierwszego posta - serdecznie zapraszam Cię do tego tematu -> KLIK, który jest przeznaczony do przywitania się ze wszystkimi w Salonie i przedstawieniu się nieco ;)
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
Przeniesione z Problemy techniczne do Szybkie pytanie on 10 lip 2019, 22:35 przez 8A5HUD4

coolguy
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: coolguy » 10 lip 2019, 22:43

8A5HUD4 pisze:Niemożliwe, żebyś po powtórzeniu kroków Tommiego miał przysłowiowego bobra.

Szczerze mówiąc nie powtórzyłem wszystkich kroków z tego wątku ale to żeby grzałkę przedmuchać i nakropić wiedziałem. Czystej bazy nie mam więc to sobie oszczędzę, ale jedyne co mogło mieć wpływ faktycznie to to że grzałka po wyjęciu z blistra powinna odstać z 15min żeby zacząć oddychać - grzałka fabrycznie wkręcona miała taką okazję także ma to sens.

Próbować z kolejną grzałką a tą sobie darować czy mogę ją jakoś jeszcze odratować? Nakłuwać bardziej nie wiem czy jest sens :/
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 200
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podzięk.: 132 razy

Postautor: 8A5HUD4 » 10 lip 2019, 22:57

A może zacznijmy od innej strony.
Na jakich ustawieniach chmurzysz? Ile W?
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
coolguy
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: coolguy » 10 lip 2019, 23:55

8A5HUD4 pisze:A może zacznijmy od innej strony.
Na jakich ustawieniach chmurzysz? Ile W?

To iJust 3 więc ciężko o ustawienia :D

Edit: Drugą, nową grzałkę wyjąłem 0,5h temu z opakowania żeby "pooddychała", chwilę temu ponakuwałem delikatnie po bokach, zakropiłem, włożyłem, zalałem, odczekałem 10min i pośrednio się udało - nie czuć waty ale również nie czuć za bardzo smaku :?: Odczekam, popalę trochę, może się smak pojawi, ale dobrze pamiętam że fabryczną po prostu zalałem, zaczekałem 5min i była perfecto więc nie wiem dlaczego to wszystko tak wyglada :(
kaper
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 1
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 21 razy

Re: Eleaf ELLO Duro - Brak smaku

Postautor: kaper » 11 lip 2019, 00:04

@coolguy
To może spróbuj z tą grzałką :
https://e-dym.pl/grzalki/3885-4316-wymi ... sh_015_ohm
Ja do dziś na 2 atomizerze używam i jak do tej pory ani razu się na niej nie zawiodłem, a nie robiłem przy niej jakiś kombinacji alpejskiej ;). Smaczy bardzo dobrze i 45 wat starcza :)

Wróć do „Szybkie pytanie”