CDC wybuch zachorowań na urazy płuc związany ze stosowaniem e-papierosa

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
kamil_k
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: ndz wrz 29, 2019 6:06 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 72 razy
Otrzymał podzięk.: 128 razy
Płeć: Mężczyzna

CDC wybuch zachorowań na urazy płuc związany ze stosowaniem e-papierosa

Postautor: kamil_k » wt gru 10, 2019 5:06 pm

Tomba pisze:@ kamil_k - podwałem wyniki bezpośrednio ze strony Centers for Disease Control and Prevention: viewtopic.php?f=21&t=6708&p=75938&hilit=czwartek#p75938
Robiłem aktualizację co czwartek, ale już to chyba wszystkich znużyło, więc zaprzestałem jakieś 3 tygodnie temu.

Widziałem , dzięki , ale czasami warto poczytać co się w świecie dzieje , a dzieje się dużo i dynamika tych wydarzeń do niczego dobrego nie prowadzi. :facepalm1:
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: CDC wybuch zachorowań na urazy płuc związany ze stosowaniem e-papierosa

Postautor: Tomba » wt gru 10, 2019 4:57 pm

@
Awatar użytkownika
kamil_k
- podwałem wyniki bezpośrednio ze strony Centers for Disease Control and Prevention: viewtopic.php?f=21&t=6708&p=75938&hilit=czwartek#p75938
Robiłem aktualizację co czwartek, ale już to chyba wszystkich znużyło, więc zaprzestałem jakieś 3 tygodnie temu.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
eferzet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: pn sie 12, 2019 10:54 am
Lokalizacja: Kutno
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 146 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: CDC wybuch zachorowań na urazy płuc związany ze stosowaniem e-papierosa

Postautor: eferzet » wt gru 10, 2019 4:06 pm

80% przypadków deklaruje użycie liquidu z THC, do tego dochodzi CBD i mieszanki liquidu z nikotyną z powyższymi. Nic nowego, ale ciekawe jest największe natężenie we wrześniu, czyżby wtedy "rzucono" największą ilość zabójczego produktu na rynek? Jeśli, dajmy na to za pół roku znowu natężenie tak mocno skoczy to "teorie spiskowe" nie będą już tak niewiarygodne.
Awatar użytkownika
kamil_k
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: ndz wrz 29, 2019 6:06 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 72 razy
Otrzymał podzięk.: 128 razy
Płeć: Mężczyzna

CDC wybuch zachorowań na urazy płuc związany ze stosowaniem e-papierosa

Postautor: kamil_k » wt gru 10, 2019 3:00 pm

https://www.cdc.gov/tobacco/basic_infor ... nformation
Według stanu na 3 grudnia 2019 r. CDC zgłoszono ogółem 2291 przypadków hospitalizowanego e-papierosa lub vapingu związanych z uszkodzeniem płuc związanym ze stosowaniem produktu (EVALI) z 50 stanów, Dystryktu Kolumbii i dwóch terytoriów USA (Portoryko) i Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych).
Czterdzieści osiem zgonów zostało potwierdzonych w 25 stanach i Dystrykcie Kolumbii (na dzień 3 grudnia 2019 r.) :
Alabama, Kalifornia, Connecticut, Delaware, Dystrykt Kolumbii, Floryda, Georgia, Illinois, Indiana, Kansas, Luizjana, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, New Jersey, Nowy Jork, Oregon, Pensylwania, Tennessee, Teksas, Utah i Wirginia
Mediana wieku zmarłych pacjentów wynosiła 52 lata i wynosiła od 17 do 75 lat (na dzień 3 grudnia 2019 r . ) .
Więcej zgonów jest badanych.

Ciekawe strona ( ale dla znających język); tak uprzedzam bo nie chcę jak @
Awatar użytkownika
venom_666
w stringach po salonie latać :brawo:

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości