Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Awatar użytkownika
werc
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 171
Podziękował: 180 razy
Otrzymał podzięk.: 123 razy

Postautor: werc » 21 sie 2018, 13:39

Autor* „Wilków i orłów” wygłosił kiedyś znamienne zdanie:
„Każde skurwysynstwo musi miec jakies granice”.
Uderzyło mnie około pół roku po ostatnich wyborach parlamentarnych a wypowiedział je dziewięć lat temu, zapytany po premierze powieści o ogólny pogląd na świat.
Dziś by już tak lekko tego zdania nie wyartykułował, bo przekonał się, iż rzeczone skurwysynstwo wcale nie musi posiadac granic, a udowadniają to każdego dnia ci sami ludzie, którzy mienią się być zbawcami Polski, ba całego świata...

* "Rocznik ’69, autor kilkudziesięciu opowiadań i powieści, spora część z nich wpisuje się w nurt literatury fantastycznej.
Z wykształcenia i wykonywanego zawodu psycholog, pracuje w gimnazjum, zmagając się ze skutkami lekkomyślnej reformy oświaty. Poza pisaniem jego wielką pasją jest historia.
Jest również – o zgrozo – genetycznym leniem. Może właśnie dlatego bardzo dużo pracuje – żeby mieć jak najszybciej z głowy to, co tak czy inaczej musi wykonać. I – jak to często się dzieje w przypadku ludzi naprawdę leniwych – robota bardzo go kocha i zawsze potrafi odnaleźć." lubimyczytac.pl

Lubię tego gościa... *wino*

Aha - Rafał Dębski :lol:

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4349
Podziękował: 2645 razy
Otrzymał podzięk.: 8518 razy

Postautor: Tommy Black » 21 sie 2018, 13:42

Cholera, z Rafała Dębskiego tez coś mam. Kontynuujcie dzisiejsze cytaty..albo może nie... :-P

Wróć do „Literatura”