Liquid vs reszta świata - opinie o firmowych liquidach

PrzemekM
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 187
Otrzymał podzięk.: 101 razy

Postautor: PrzemekM » 22 kwie 2020, 14:43

@
Awatar użytkownika
MaiArt
Nie zawsze tak chyba jest. Znam sporo osób, które wolą zapłącić więcej i mieć tak zwany święty spokój. To się powoli, ale zmienia.
Obrazek

Awatar użytkownika
MaiArt
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 830
Otrzymał podzięk.: 614 razy

Postautor: MaiArt » 22 kwie 2020, 14:57

PrzemekM pisze:@MaiArt Nie zawsze tak chyba jest. Znam sporo osób, które wolą zapłącić więcej i mieć tak zwany święty spokój. To się powoli, ale zmienia.

Masz rację Przemku, lecz słowem kluczem w Twojej wypowiedzi jest "powoli". To są nawyki utrwalone przez pokolenia i jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie, zanim Polska stanie się "rynkiem jakości".

Pamiętajcie jednak, iż tutaj jest ukryta jeszcze jedna pułapka. Niektórzy handlarze wykorzystują nasze kompleksy/słabości i wprowadzają na rynek produkty kiepskiej jakości o kosmicznych cenach, a agresywna reklama w mediach społecznościowych napędza sprzedaż. Drogie nie zawsze oznacza dobre.
Awatar użytkownika
jimbo
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 12
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy

Postautor: jimbo » 22 kwie 2020, 19:04

Cieszę się, że temat rozwojowy. Dyskusyjny. Taki forumowy.

Zawsze chciałbym mieć jakiś wybór. Ja nie mam czasu na "samogon". Nie mam i już. Chciałbym kupić liquid o stężeniu jakie mnie interesuje i dobrej jakości w butelce 10ml. Ma kosztować 8-10 zł? Niech kosztuję. Wolę wydać 10 zł za naprawdę dobry shot, niż 13 zł za premix o pojemności 40ml z krzykliwą i kolorową etykietą. Owszem są takie liquidy np. na stacjach paliw czy w żabce. Ale co tam jest, kto to jest i po co to jest to nie mam pojęcia.

Recenzji o aromatach czy premixach jest mnóstwo. Producentów jest mnóstwo. Opinii jest jeszcze więcej. O shotach nie ma nic. No prawie nic. Recenzja na YT gościa który mówi, że "dostał" właśnie do testów pięć smaków i jego zdaniem są to najlepsze smaki określonego owocu jakie do tej pory wapował, nie jest dla mnie przekonujące.

Przeszedłem na MTL. Odstawiłem duże butle o pojemności 40-60 ml. Chciałem mniejsze. Shot 10 ml jest dla mnie. Lubię zmieniać smak. Mieć możliwość w każdej chwili podjechać na wspomnianą stację, żabkę czy vape shop i kupić sprawdzony liquid. Taki co lubię. Taki za który nie żal będzie mi tych 8-10 zł. Przede wszystkim taki za którym przemawia jakość.
Vaporesso SWAG II + Ehpro True MTL
Aegis Solo + Kylin M
Awatar użytkownika
Krasnal45
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 1843
Podziękował: 783 razy
Otrzymał podzięk.: 1812 razy

Postautor: Krasnal45 » 22 kwie 2020, 19:49

jimbo pisze:Zawsze chciałbym mieć jakiś wybór. Ja nie mam czasu na "samogon". Nie mam i już.

Ilekroć widzę na forum takie hasło, od razu mam ochotę dać odpowiedź. Jedyną i słuszną według mnie. Tu, w Salonie, się wstrzymam i nic nie napiszę. Nie bo nie...i już.
Awatar użytkownika
jimbo
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: jimbo » 22 kwie 2020, 20:02

Krasnal45 pisze:Ilekroć widzę na forum takie hasło, od razu mam ochotę dać odpowiedź. Jedyną i słuszną według mnie. Tu, w Salonie, się wstrzymam i nic nie napiszę. Nie bo nie...i już.

Napisz. Chętnie się dowiem słusznej odpowiedzi. Naprawdę. A jak nie napiszesz ... bo nie i już to po co odpowiadać na post?
Aegis Solo + Kylin M
Awatar użytkownika
Krasnal45
Super Użytkownik
Super Użytkownik

Postautor: Krasnal45 » 22 kwie 2020, 20:08

Awatar użytkownika
jimbo
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: jimbo » 22 kwie 2020, 20:56

Krasnal45 pisze:Proszę viewtopic.php?p=107845#p107845 :mrgreen:

U mnie jednak się nie sprawdzi. A szkoda. Ale polecam również :P viewtopic.php?f=93&t=7859&start=90

VapeLab pisze:VILTa kupiłem jakieś pół roku temu bo zapomniałem z domu w trasę wziąć cokolwiek i przyznam szczerze, że dawno tak podłego Camela nie miałem. :lol:

Właśnie o taki wybór mi chodzi. No w sumie nie do końca o taki. Zapomniałem, skończył się, znudził się itp. Nie mam a potrzebuję. Idę do sklepu i wiem, że z chęcią wydam na ten liquid. Nawet nie wspominam o smaku. Broń Boże. Gusta mamy różne. Chodzi o jakość. Tak jak pisałem wcześniej. Liquidy gotowe o zawartości 10ml. Premixy mamy te lepsze i te gorsze. Tak samo jest z aromatami. Rożne są. Ale są popularne i opiniowane. Nie mylić ze sponsorowanymi. Choć i takich jest mnóstwo. Ale szukam gotowych shotów nikotynowych, które z czystym sumieniem można polecić. Zna ktoś? Konieeeeec. :D
Aegis Solo + Kylin M
Awatar użytkownika
Krasnal45
Super Użytkownik
Super Użytkownik

Postautor: Krasnal45 » 22 kwie 2020, 21:31

@
Awatar użytkownika
jimbo

Obawiam się, że te czasy już nie wrócą. Minęły i to bezpowrotnie. Już jakieś trzy lata temu to się zaczęło i trwa, a nawet pogłębia. Przyczyn jest wiele, począwszy od kręgu potencjalnych odbiorców a skończywszy na sławetnej dyrektywie. Zresztą..... ja za tym nie tęsknię.
Awatar użytkownika
VapeLab
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 1466
Podziękował: 340 razy
Otrzymał podzięk.: 706 razy

Postautor: VapeLab » 22 kwie 2020, 23:27

Napisałem elaborat ale blue screen zdecydował się go skasować. :omg:
Pokrótce - na zachodzie owszem jest "rynek jakości", jak słusznie zauważył @
Awatar użytkownika
MaiArt
niemniej cenę i tak trzeba dostosowywać do lokalnych możliwości.

Moim zdaniem rynek liquidów w Polsce wydaje się być świetnym tematem na magisterkę a może i dalej. Jeżeli ktoś chciałby się podjąć pracy badawczej to służę pomocą. ;)
Czemu tak twierdzę? Ponieważ u nas wszystko to działa na odwrót niż u innych. Może ktoś by doszedł do jakiś ciekawych wniosków?
Awatar użytkownika
MaiArt
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 830
Otrzymał podzięk.: 614 razy

Postautor: MaiArt » 22 kwie 2020, 23:34

@
Awatar użytkownika
VapeLab
myślę, że tutaj byłoby świetne pole do popisu dla dobrego psychologa, gdyż zachowania kupujących są czasem całkowicie irracjonalne i "Biez wodki nie razbieriosz!". :lol1:

Wróć do „Liquidy firmowe”